×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2013
Drukāt

Ko darīsiet šodien, kad Dziesmu svētki beigušies?

Ieva, 
jauniešu deju ansambļa “Bitīte” dejotāja: 
 “Būs noteikti daļa dalībnieku, kuri pēc noslēguma koncerta paliks tajā ilgāk, sadziedāsies – viņiem droši vien gribēsies atpūsties. Es strādāšu. Dalībniekiem, protams, šodien pienākas brīvdiena, bet es domāju, ka to nevajadzētu īpaši izmantot.

Protams, nogurums pēc svētku nedēļas ir šausmīgi liels, bet gandarījums ir tik milzīgs, ka nogurums paliek otrajā plānā. Arī tas netraucē, ka šajos svētkos bija vairāk koncertu – paldies Dievam, mūs laiks pažēloja, jo sākoties koncertiem, kļuva mazliet vēsāks. Taču gandarījums neaprakstāms – mēs ar meitenēm izgājām laukumā, un no laimes izjūtas bira asaras.”

 

Dace Skudra, 
kora “eLVē” dziedātāja:
 “Es personīgi došos pie ārstiem, viss jau stingri saplānots. Abas ar meitu esam atbraukušas no Īrijas – dzīvoju tur jau piecus gadus, un tagad esam atgriezušās tikai uz divām nedēļām. Viena nedēļa būs pagājusi Dziesmu svētkos, tagad jātiek galā ar visām praktiskajām lietām. Laiks rūpīgi sadalīts. Dziesmu svētki ir brīnišķīgi skaisti, un uz tiem atgriezties ir patiešām jauki. Tieši tādēļ arī dziedam korī, lai uzturētu saikni ar Latviju, lai nejustos kā svešumā, bet tā, it kā būtu atgriezušies mājās. Mēs braucam uz visiem Dziesmu svētkiem – arī uz Kanādu un Ameriku, kad tur notiek Dziesmu svētki.”

 

Juris Āboliņš, 
Madonas deju ansamblis “Vidzeme”:
 “Vai dieniņ, ko darīsim! Vēl jau šodiena turpināsies Dziesmu svētku pacēlumā, tajā pašā noskaņā. Sadziedāšanās beigsies tikai no rīta, tad būs mājās braukšana un atskaņas. Atpūsties varēs visu nedēļu pēc svētkiem, šodien par to vēl par agru domāt. Cik tad var gulēt – ar divām stundām svētku laikā arī pietiek. Tik daudz koncertu kā šoreiz iepriekšējos svētkos gan nav bijis, bet es domāju – tieši ļoti labi, ka iespēju uzstāties skatītāju priekšā ir vairāk. Jo mēs taču piecus gadus esam gatavojušies, tik ilgi pūlējušies, centušies, lai šeit tiktu, tādēļ labprāt nodejotu vēl kādu koncertu vairāk, lai pašiem un skatītājiem prieks.”

 

Ruta Čepule, 
kamerkora “Vecrīga” dziedātāja: 
”Dienā pēc Dziesmu svētku no­slēguma pavisam noteikti gulēšu, jo Dziesmu svētkos esmu iekšā jau vairāk nekā nedēļu un nogurums uzkrājies. Mūsu kamerkoris šoreiz koru karos gan nepiedalījās, bet es no paša svētku sākuma palīdzēju māsām, kuras bija atbraukušas uz Rīgu kopā ar Madonas kolektīviem. Esam četras māsas, divas dziedam un divas dejojam. Ļoti ilgi gaidīju, kad varēšu atkal piedalīties Dziesmu svētkos. Sagaidīju, un šī nu patiesi ir bijusi viena piecus gadus gaidīta skaista, traka, karsta nedēļa.”

 

Kaspars, 
dzied vīru korī “Dziedonis”:
 “Šodien strādāšu. Zinu, ka ir tāda iespēja, bet neņemšu brīvdienu. Ir nedēļas pirmā darbadiena, un pats nolēmu, ka labāk būtu pastrādāt. Ir aizvadīta piedzīvojumiem bagāta svētku nedēļa, tagad pamazām var atgriezties ikdienas dzīvē.”

 

Olga Druteiko, 
bērnu deju kolektīva “Zadorinka” repetitore:
 “Mēs ļoti ilgi esam gaidījuši svētkus un tiem gatavojušies, un bija arī grūti visu nedēļu noturēties, bet tagad jau pat mazliet skumji, ka viss tik ātri beidzies. Vispirms mēs pāris dienas atpūtīsimies, jo patiesi šī nedēļa ir bijusi ļoti gara un grūta, pēc tam būs jāizvērtē, kas izdarīts, kas paveicies, kas nepaveicies, un tad jau varēs sākt gatavoties nākamajiem svētkiem. “Zadorinka” piedalījusies Dziesmu un deju svētkos arī iepriekš, bet šī bija īpaša, jo pirmā reize, kad gatavojām skates repertuāru, ne tikai uzstājāmies vienā vai pāris koncertos. Ļoti skaista, bagāta nedēļa, kas ļoti ātri pagāja.”

 

Uzziņa

* XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV Deju svētki risinājās no 30. jūnija līdz 7. jūlijam.

* Svētkos piedalījās kopumā 603 deju kolektīvi, 388 kori, trešajā vietā skaita ziņā bija vokālie ansambļi – 224 kolektīvi.

* Rekordliels šogad bija ārvalstu latviešu skaits – kopumā uz Rīgu atbrauca 1300 dalībnieki no dažādām latviešu kopienām ārvalstīs. Tāpat svētku rīkotājiem izdevās piesaistīt 96 mazākumtautību kolektīvus.

* Nedēļas garumā Rīgā kopumā notika 62 sarīkojumi, no kuriem 21 bija maksas, bet 41 – bezmaksas pasākums.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+