×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
22. maijs, 2018
Drukāt

Ko simbolizē bruņinieki uz finanšu ministres kleitas? (30)

Foto LETAFoto LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) jaunās ēkas atklāšanas svinīgajā ceremonijā Rīgā, Citadeles ielā klātesošo uzmanību piesaistīja finanšu ministre Dana Reizniece – Ozola, kura bija tērpusies oriģināli rotātā kleitā. Tā bija šūta no auduma, kuru greznoja bruņinieki. Ministre pastāstīja, ka to neesot uzvilkusi nejauši, jo bruņiniekiem tāpat kā KNAB jārūpējas par cilvēku drošību un taisnīgumu, un ministres kleita simboliski to atgādinot. D. Reizniecei – Ozolai kleitas audumu pagājušajā gadā uz dzimšanas dienu uzdāvinājuši kolēģi.

Izrādās, ka bruņiniekiem ir simboliska nozīme arī tajā aspektā, ka tie nāk no Sicīlijas marionešu teātra, kas ir ļoti sens, bet 19. – 20. gadsimta sākumā īpaši populārs māksla veids šajā Itālijas salā un ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Marionetes ir lelles ar kustināmiem locekļiem, ko darbina ar pavedieniem, auklām, atsperēm. Tās var būt izgatavotas no koka, plastmasas, auduma, metāla, māla vai jebkura cita materiāla.

Bruņinieku stāsti, to varoņi, mīlas dēkas un karagājieni, drosme un nodevība, godkāre un sakāve, vara un neprāts ir visvairāk izplatītie stāsti sicīliešu kultūrā, kas tiek atainoti arī marionešu teātra izrādēs. Tie vēstī par vienmēr apdraudēto taisnīguma principu, apvienojot skaistuma un dižciltības ideālu ar bruņinieku laikmeta garu.

Uz finanšu ministres kleitas bija redzams fragments no izrādes, par ko liecina sarkanās kleitas malas gar sāniem, kas nepārprotami imitē skatuves priekškaru.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Kliedzošu bezgaumību, to viņi simbolizē. Paskatījusies pasē, cik pašai gadu.

 2. Rodas asociācija ar ministri kā marioneti…

 3. Šarms un elegance Reizniecei ir sveši jēdzieni.Gaumes izjūta ir vai nu iedzimta,vai iegūta.Liekas,ka ne viena,ne otra.Bruņinieki ir cildināti un pelti jau daudzus gadsimtus,bet vai Reizniece-Ozola ,tērpusies bērnu dārza meitenītes kleitiņā,oficiālas iestādes atklāšanā simbolizē bruņinieciskumu-stingri jāšaubās un jāpasmaida.Principā izskatījās smieklīgi un ļoti prasti!Sabiedrībā ir pieņemta etiķete,kas,vēlams, būtu jāievēro amatpersonām.

 4. ”marionešu teātris” – īsi un kodolīgi izsaka visu !

  bet kleitas izvēle norāda arī uz nenopietnību zagļu izķeršanā ; nekas svarīgs netiks darīts …

 5. slima ar varas kāri!kas var būt slimāks par latvijas ministru un deputātu!dēļ valdības lopiem tauta vislaik grimst!

 6. Nevis bruņinieki, bet gan bruņinieces. Jāsaka, ka sievietes slēpdamās aiz vīriešu apmatojumiem tik un tā ir pamanāmas. Vēl, sievietes mīl komfortu, un staigāt tā, diez vai kāda gribētu un varētu, ja to domu gribētos materializēt. Kopumā, velk uz genderpaveidu, kas kalpo un, iespējams, ne lv. Redz, mākslinieki savu vēstījumu raida ar savu domu, bet mākslas uztvērēji to atšifrē pa savam. Tas ir atkarīgs no katra cilvēka uztveršanas diapazona plašuma, tāpat kā viens otrs redz n-tās reizes vairāk krāsu nekā citi, bet to izmantošana jau piesieta klāt citai pasaulei.

 7. Nevis bruņinieki, bet gan bruņinieces. Jāsaka, ka sievietes slēpdamās aiz vīriešu apmatojumiem tik un tā ir pamanāmas. Vēl, sievietes mīl komfortu, un staigāt tā, diez vai kāda gribētu un varētu, ja to domu gribētos materializēt. Kopumā, velk uz genderpaveidu, kas kalpo un, iespējams, ne lv. Redz, mākslinieki savu vēstījumu raida ar savu domu, bet mākslas uzvērēji to atšifrē pa savam. Tas ir atkarīgs no katra cilvēka uztveršanas diapazona plašuma, tāpat kā viens otrs redz n-tās reizes vairāk krāsu nekā citi, bet to izmantošana jau piesieta klāt citai pasaulei.

 8. Pilnīgu gaumes trūkumu un lietišķās etiķetes nezināšanu vai ignorēšanu

 9. Laucicniece! Rokām traktorista iedegums!

 10. totālu bezgaumību un seklumu

 11. To, ka viņa ir diezgan prasta un nesakopta sieviete.

 12. Bruninieki vinai nepalidzes izvairities no cietumsoda pa savien noziegumiem pret Latvijas Valsti un pilsoniem.

 13. Simbolizē pilnīgu neizpratni par sava amata noteikto dreskodu un apģērba etiķetes ievērošanu. Atkailinātas rokas līdz pleciem- tas ir sliktas gaumes demonstrējums un pilnīga nezināšana. Mājās , privāti -lūdzu, bet pildot amata pienākumus vai parādoties sabiedrībā , kā sava amata personai- tādas kleitas nevelk. Bet pie mums Latvijā tas ir novērojams -pilnīga apģērba kultūras nezināšana un dreskoda neizprotamība , ne tikai ministrijās , bet ofisos, skolās utt.

 14. Ko simbolizē? Tikai un vienīgi sliktu gaumi, pilnīgu nesapratni par amata noteikto dreskoda ievērošanu un tas ir arī viss. Domāju , kāpēc ir tik daudz stilistu ar tik sliktu gaumi, tik daudz cilvēku nozīmīgos amatos ar pilnīgu neizpratni apģērba kultūrā un sava amata dreskoda ievērošanu. Tas nav tikai mūsu ministrijās, tas ir skolās, ofisos un uz ielas. Ieteiktu jau skolā mācīt apģērba kultūru un atbilstību noteiktām dzīves situācijām. Un pirmais – ja esat nozīmīga amata pārstāve vai pārstāvis – atkailinātas rokas līdz pleciem pat Āfrikas tautās nav labas gaumes rādītājs. Jā ja esat privāti -lūdzu, bet ja tas ir kāds notikums, kur jūs esat kā amata pārstāvis tad tas neiederās noteiktajā etiķetē.

 15. Ko simbolizē?
  Bezgaumību!

 16. ko var gribēt? . Atbildēt

  atklāja no ārzemēm raustītu marionešu teātri…

 17. Smuki. Labi, ka ir arī sievietes starp pelēkajiem vīru bariem.

 18. Ir jau labi! Domāju, ka būs dzeltenas pīlītes, kas raksturotu ministres būtību!

 19. Ne gaumes, ne zināšanu! Tulks nedrīkst būt finanšu ministrs! Latvijas iedzīvotājiem tas izmaksā pārāk dārgi!
  Un kas par asociācijām -marionešu teātris? Tas ir viņa raustīs KNAB lelles?
  Dana nav pārdroši?

 20. Ar tādu brunci dodas uz dārza svētkiem nevis valsts iestādes atklāšanu.

 21. Ar tādu brunci dodas uz dārza svētkiem, nevis ministre uz valsts iestādes atklāšanau

 22. Gribās pie vakariņām tā gruntīgi nočakarēties……..Kāds negrib, ir kāda kapeika arī ko uzmest uz nāsi par pretimnākšanu…….

 23. Nebija ar ko izcelties, tad atrada kaut ko neestētisku. Nu jā, ko lai dara, ka

 24. Totālu gaumes trūkumu …

 25. Nu nezinu, nezinu… Kā teica kādas krievu filmas varone, “skromņenko u nas s vkusom…”

Draugiem Facebook Twitter Google+