×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. marts, 2018
Drukāt

Kokaīna kontrabandas lietā caur Krievijas vēstniecību figurē divi Latvijas pilsoņi (1)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Krievijā veiktās izmeklēšanas ietvaros par kokaīna kontrabandu Krievijā caur tās vēstniecību Argentīnā figurē divi Latvijas pilsoņi, ziņo Krievijas valsts telekanāls RT.

Kā vēsta RT, Vācijas policijas marta sākumā aizturētais Andrejs Kovaļčuks, kas tiek uzskatīts par galveno kontrabandas organizatoru, 2017.gada oktobrī noīrējis biznesa lidmašīnu, lai izvestu 12 čemodānus ar kokaīnu, kas bija noslēpti vēstniecības skolā. Ar šo lidmašīnu Buenosairesā ieradies Kovaļčuka līdzzinātājs Ištimirs Hudžamovs, kuru pavadījuši divi Latvijas pilsoņi, ziņo RT. Viņu vārdi netiek atklāti.

Kā telekanālam pavēstīja Hudžamova advokāts Dmitrijs Miņenko, pēc viņa rīcībā esošās informācijas, sākotnēji bija plānots, ka lidmašīna ar kokaīnu lidos uz Rīgu, nevis Maskavu. Pēc Miņenko teiktā, viņam nav zināms, kas bijuši šie Latvijas pilsoņi.

“Vispār, tas bija dīvains brauciens. Sākumā mans klients atlidoja uz Spāniju, bet no turienes jau ar privātu lidmašīnu lidoja uz Argentīnu kaut kādu latviešu pavadībā, kuri izpildīja pavadoņu lomu,” RT pastāstīja Miņenko.

Hudžamovs decembra beigās tika aizturēts Maskavā. Pavisam saistībā ar kokaīna kontrabandu aizturēti seši cilvēki, Latvijas pilsoņu viņu vidū nav.

Kā ziņots, Krievijas vēstniecībā Buenosairesā 2016.gada nogalē tika atrasti gandrīz 400 kilogrami kokaīna, bet šī lieta atklātībā nonāca tikai šī gada februāra nogalē.

Kokaīns, kura vērtība aplēsta uz 50 miljoniem eiro, bija noslēpts 12 koferos vēstniecības skolā.

Pēc narkotiku atklāšanas Krievijas vēstnieks informēja par to Argentīnas valdību, un abu valstu varasiestādes uzsāka izmeklēšanu, kas ilga vairāk nekā gadu.

Policija slepus aizvietoja kokaīnu ar miltiem un ielika koferos GPS izsekošanas ierīces, un kontrabandisti nosūtīja koferus uz Krieviju. Koferi tika uzdoti par diplomātam piederošu kravu un tādēļ muitā netika pārbaudīti.

Krievijā pēc koferiem ieradās trīs personas, kas tika aizturētas, tostarp bijušais vēstniecības saimniecības vadītājs. Argentīnā saistībā ar šo lietu aizturēti divi cilvēki.

Sestais aizdomās turamais Andrejs Kovaļčuks tiek uzskatīts par galveno kontrabandas operācijas plānotāju un Berlīnes policijai izdevās viņu aizturēt 1.martā.

Maskava centusies apslāpēt šo skandālu, un Krievijas institūcijas nākušas klajā ar pretrunīgiem paziņojumiem, par ko izpelnījušās mediju kritiku.

Argentīnas drošības lietu ministre Patrīcija Bulriča pavēstījusi, ka kontrabandisti gribējuši izmantot Krievijas diplomātiskā kurjera pakalpojumus, lai nosūtītu narkotikas uz Eiropu. Krievijas Ārlietu ministrija to noliedz.

Argentīnas policijas tviterī publicējusi foto un video, kuros redzama lidmašīna, kas tika izmantota Argentīnas un Krievijas drošības spēku kopīgajā operācijā, lai notvertu kontrabandistus. Lidmašīnas numurs atbilda reģistrētajam Drošības padomes sekretāra Nikolaja Patruševa lidmašīnas numuram.

Maskava noliedz arī šo informāciju.

Argentīnas izmeklētāji uzskata, ka kokaīns, visticamāk, nācis no Kolumbijas vai Peru, un bija domāts Krievijas un Vācijas tirgiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Draugiem Facebook Twitter Google+