×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. augusts, 2016
Drukāt

Kredīts kā drošības spilvens

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Jaunajā veikalā "Guru mēbeles" Vienības gatvē Rīgā.

finanshu_piesprice200
“Kvalitāte vienmēr ir izdevīga!” – šāds uzraksts rotā nupat atvērto “Guru mēbeles” veikalu Unity biznesa centra pirmajā stāvā Vienības gatvē 109. Šis solis ir likumsakarīgs attīstības posms piecu gadu ilgajā ceļā no pirmā veikala Jelgavā un no pirmā veikala Rīgā, un tas ir bijis iespējams, pateicoties bankas “Citadele” mikrokredīta finansējumam.

Sākām kā mikrouzņēmums

“Pirms nodibināju uzņēmumu “Guru mēbeles”, mēbeļu biznesā biju nostrādājis jau vairākus gadus. Šajā laikā gan ieguvu izpratni par mēbeļu tirdzniecības biznesu, gan pierādīju sevi darbā ar sadarbības partneriem. Tāpēc, uzsākot “Guru mēbeles” darbību, mums bija iespēja iegādāties preci ar pēcapmaksu. Tā ir ļoti reta parādība Latvijas mēbeļu tirgū gan toreiz, gan tagad, jo uzticību jau nevar nopirkt par naudu. Uzticības kredīts bija lielākais kapitāls, man sākot biznesu,” atceras Jānis Zilkalns, SIA “Guru mēbeles” līdzīpašnieks un valdes loceklis. “Īpaši vēlos atzīmēt vietējo masīvkoka mēbeļu izgatavotāju SIA “EkoLignum” un zviedru “Hilding Anders Group”, kas ir lielākie matraču ražotāji Eiropā, Krievijā un Āzijā. Baltijas valstīs tie tiek pārstāvēti zem “Sleepwell” zīmola. Patīkami, ka viņi mums ir uzticējuši izveidot vienīgo “Sleepwell” matraču miega studiju Latvijā,” viņš piebilst.

Pirmo “Guru mēbeles” veikalu atvēra Jelgavā 2011. gadā. “Sākot biznesu, ir nepieciešami uzticami darbinieki. Mana prioritāte, veidojot uzņēmumu, bija dalīties pieredzē un zināšanās ar kādu drošu cilvēku no draugu loka. Komandā bija vajadzīgs partneris, kurš būtu motivēts strādāt tikpat cītīgi un mērķtiecīgi kā es, tāpēc aicināju Kārli Bliju kļūt par līdzvērtīgu valdes locekli. Šis piedāvājums bija, protams, izaicinājums mums abiem. Sadalījām funkcijas. Es uzņēmos uzņēmuma finansiālo vadību un tirdzniecības plānošanu, Kārlis ir atbildīgs par iekšējās darba vides sakārtošanu un nodrošināšanu,” uzņēmuma sākotni apraksta valdes priekšsēdētājs.

Jelgavnieki dodas uz Rīgu

“Lai parādītu klientiem visu mūsu piedāvāto preču klāstu, ko izvietot vienā salonā nav iespējams, kā arī piesaistītu klientus ne tikai no tuvākā reģiona, ieguldījām apjomīgu darbu mājaslapas www.gurumebeles.lv izveidošanā. Mājaslapai bija jābūt loģiski strukturētai, viegli saprotamai, ar maksimālu daudzumu informācijas par katru preci. Izmantojām arī mēbeļu video prezentācijas, lai klientam būtu iespēja mājās vizualizēt, kā izskatīsies iespējamais pirkums. Analizējot klientu atsauksmes un ieteikumus, bieži saskārāmies ar jautājumu, vai veikalam ir filiāle Rīgā. Tāpēc nākamais solis uzņēmuma paplašināšanā bija salona atvēršana Rīgā, Cēsu ielā 21, kam sekoja vēl viena salona atvēršana Vienības gatvē 109,” paplašināšanos pamato Jānis Zilkalns.

Tirdzniecības koncepts

Jānis Zilkalns. Foto - Karīna MiezājaJānis Zilkalns. Foto - Karīna Miezāja

“Lai katram klientam, iegriežoties pie mums, būtu iespēja pilnvērtīgi iekārtot savu mājokli, mēs piedāvājam vairāk nekā 200 tūkstošus preču vienību, kuras nemitīgi papildinām. Galvenais veiksmes kritērijs ir mūsu prasībām atbilstoša mēbeļu kvalitāte un serviss. Tā kā paši neesam mēbeļu ražotāji, tieši īsto sadarbības partneru izvēle garantē preces kvalitāti. No Latvijas ražotājiem tirdzniecībā piedāvājam gan gatavās korpusa mēbeles, gan pēc individuāla pasūtījuma izgatavotas virtuves mēbeles, iebūvētos skapjus un citas korpusa mēbeles. Klientiem piedāvājam arī 3D vizualizācijas projektu izstrādi. Mūsu mīksto mēbeļu sortimentu veido Latvijas un Eiropas pazīstamie mīksto mēbeļu ražotāji, kuru plašo piedāvājumu var apskatīt uzņēmuma mājaslapā. Tur var atrast, piemēram, arī dizainu mēbeļu, bērnu mēbeļu, krēslu, galdu, virtuvju, matraču sadaļu,” uzsver Jānis Zilkalns.

SIA “Guru mēbeles” līdz šim strādājusi bez citu finanšu resursu piesaistes. Tomēr, ņemot vērā mēbeļu tirdzniecības specifiku, kurai piemīt nevienmērīgs pieprasījums gada griezumā, šādi līdzekļi noderētu kā papildu drošības spilvens, plānojot finanšu līdzekļu plūsmu, atzīst valdes priekšsēdētājs. “Papildu līdzekļu iegūšanai no bankām bija nepieciešams ķīlas nodrošinājums, kas mūsu situācijā nav iespējams. Es aizvien interesējos par šādu iespēju un ļoti augstu novērtēju bankas “Citadele ” uzņēmumu apkalpošanas menedžeres Egitas Veldes profesionālo darbu, kas spēja atrast mūsu uzņēmumam piemērotāko risinājumu, kredītu piešķirot bez papildu nodrošinājuma, balstoties vien uz uzņēmuma bilanci,” bankas izvēli pamato Jānis Zilkalns.

Komentārs

Bankas “Citadele” Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītāja Ieva Vērzemniece:

“SIA “Guru mēbeles” ir labs piemērs, kā uzņēmumam attīstīties. Uzņēmējs Jānis Zilkalns pārzina nozari, kurā ir uzsācis uzņēmējdarbību, vispirms atvēris salonu Jelgavā, izveidojis interneta veikalu, tagad turpina paplašināt salonu tīklu Rīgā. Uzņēmējs visu laiku domā par attīstību, tajā pašā laikā dara to pakāpeniski, līdz ar to arī lietas nesasteidzot.

SIA “Guru mēbeles” izsniedzām “Citadeles” “Atbalsta kredītu tirgotājiem”, kuru piešķirot tiek vērtēts pēdējo sešu mēnešu maksājumu karšu pieņemšanas termināla apgrozījuma izraksts. Šādu aizdevumu līdz 20 000 eiro varam piešķirt ātri – divu trīs dienu laikā, kad uzņēmējam rodas nepieciešamība pēc papildu finansējuma. Protams, tā kā risks ir lielāks, “Atbalsta kredītu” piešķiram ar augstākām procentu likmēm, jo netiek ņemta ķīla, līdz ar to kredīta noformēšana ir ļoti ātra. Toties procentu maksājums jāveic tikai par iztērēto kredītlimita summu.”

SIA “Guru mēbeles”

dibināts 2011. gadā

īpašnieki 50% Blija Kārlis, 50% Zilkalns Jānis

nodarbošanās veids: mēbeļu, paklāju un apgaismes ierīču vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība specializētajos veikalos

4 darbinieki

apgrozījums 2015. gadā 386,5 tūkst. eiro (+49%)

peļņa 2015. gadā 5,4 tūkst. eiro

reitings nozarē: 74. vieta 2015. gadā (+18)

nodokļos samaksāts: 2015. gadā 48,6 tūkstoši eiro

Avots: firmas.lv dati

 

Naudas atdeve:

Banka “Citadele” piešķīra SIA “Guru mēbeles” “Atbalsta kredītu tirgotājiem”, ņemot vērā uzņēmuma apgrozījumu, bez nodrošinājuma.

Aizņemtā nauda ir papildu drošības spilvens uzņēmumam neparedzētiem izdevumiem.

Kredīts tika piešķirts bez papildnodrošinājuma, balstoties uz uzņēmuma bilanci, tas ir jau atmaksājies un tiks atdots šā gada rudenī.

Avots: uzņēmuma dati

Tuvākā filiāle:

SIA “Guru mēbeles” saloni atrodas:

Jelgavā, Dobeles šosejā 7, un tuvākais bankas “Citadele” klientu apkalpošanas centrs – Jelgavas filiāle Raiņa ielā 28;

Rīgā, Cēsu ielā 21, tuvākā “Citadeles” filiāle TC “Domina” Ieriķu ielā 3;

Rīgā, Vienības gatvē 109, tuvākā “Citadeles” filiāle Vienības gatvē 111/113.

citadele

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+