×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. maijs, 2014
Drukāt

Krievija maksās kara veterāniem (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Kara veterāns pie Uzvaras pieminekļa.

Dzirdēju, ka Krievija turpmāk izmaksās kara veterāniem un arī mirušo kara  invalīdu atraitnēm ikmēneša materiālo pabalstu. Kā šim pabalstam pieteikties?
 Elza Rīgā

Krievijas Federācijas prezidents Vladimirs Putins šā gada 8. maijā tiešām parakstījis rīkojumu par ikmēneša mūža pabalsta sniegšanu Otrā pasaules kara (rīkojumā teikts Lielā tēvijas kara) veterāniem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kuri nav Krievijas pilsoņi, un viņu atraitņiem. Rīkojums paredz kara veterāniem, kuri karoja aktīvajā armijā vai ienaidnieka aizmugurē, kā arī invalīdiem no bērnības, kas ievainojumus guvuši karadarbībā vai bijuši nepilngadīgi koncentrācijas nometņu un geto ieslodzītie, ik mēnesi maksāt 1000 rubļu (nepilnu 21 eiro). Savukārt tiem, kas nepiedalījās aktīvajā karadarbībā, bet kara laikā bija karadienestā un tika apbalvoti, kara veterānu un invalīdu atraitņiem, Ļeņingradas blokādē cietušajiem, pilngadīgajiem koncentrāciju nometņu un geto ieslodzītajiem izmaksās 500 rubļu (apmēram 10 eiro) mēnesī.

Zigurds Mežavilks, Otrā pasaules kara veterāns un invalīds, kurš Sarkanajā armijā karoja no 1941. gada, šo pabalstu uzskata par mazu un krietni novēlotu: “Kad esam palikuši tikai daži, beidzot mums tiek drupača no bagātās Krievijas galda… Leģionāri no Vācijas sāka saņemt pensijas, sākoties atmodai. Tās ir iespaidīgas un atkarīgas no savainojuma pakāpes,” komentē Z. Mežavilks, kurš beidza karot ar seržanta pakāpi. Līdz šim veterāns saņēmis kārtējos pateicības apliecinājumus no Krievijas tikai lielos kaimiņvalsts svētkos, bet, kad prasījis vēstniecībai pensiju no Krievijas, saņēmis mutisku ieteikumu kļūt par Krievijas pilsoni, bet tam Z. Mežavilks nav piekritis.

Kā paskaidroja Krievijas vēstniecības preses dienesta vadītāja Liāna Dulova, pēc vēstniecības konsulārās nodaļas sociālās nodrošināšanas daļas ziņām, Latvijā pašlaik dzīvo vairāk par 5000 cilvēku, kas atbilst dažādām Lielā tēvijas kara veterānu kategorijām.

V. Putinam parakstot rīkojumu, Krievijas Federācijas valdībai dots uzdevums noteikt ikmēneša pabalsta izmaksas kārtību, un tas prasa zināmu laiku. Tiklīdz tiks nokārtotas šīs formalitātes, vēstniecība nekavējoties informēšot katru, uz kuru minētais rīkojums attiecas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Zigurds Mežavilks Atbildēt

    No Puķina saņemtā pasonīgā apsveikumā teikts – netulkoju – mi v neoplatnom dolgu – Kas Puķina traucē samaksāt parādus tā kā izdaīj ši kara “zaudētāji” vačieši.Viņi maksā leģionāriem inavalīdiem,represētiem židiem un piespsidu aru izpildītājiem Vačijā. Vačiši ir visu samaksājuši un bagtākā valst Eiropaz, salidzinot ar nabagmāju Krievija, kur netceras Maskavas aizstāvju, un sūta terorietus uz citām valsī, piemēramUkaainu.

Draugiem Facebook Twitter Google+