×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
14. jūnijs, 2016
Drukāt

Krievijas bruņotie spēki sāk pēkšņu kaujas gatavības pārbaudi (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas bruņotie spēki otrdien sākuši pēkšņu kaujas gatavības pārbaudi, kas notiek uz NATO militārās klātbūtnes pieauguma fona Baltijas valstīs, Polijā un Rumānijā.

Nedēļu ilgajās pārbaudēs piedalīsies regulārie spēki, rezerves spēki un bruņoto spēku vadība, lai pārbaudītu armijas gatavību konfliktiem un citām krīzes situācijām, paziņoja Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.

Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes Aizsardzības komitejas priekšsēdētājs Vladimirs Komojedovs uzsvēra, ka šie pasākumi nav saistīti ar NATO aktivitātēm.

“Mums ir savi plāni, saskaņā ar kuriem mēs darbojamies,” viņa teikto citēja Krievijas ziņu aģentūra “Interfax”.

“Mums vienmēr jātur mūsu šaujampulveris sauss, vienmēr jātur mūsu spēki gatavībā,” viņš piebilda.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs otrdien paziņoja, ka alianse paplašinās savu klātbūtni Rumānijā.

“Mūsu valstis saskaras ar bezprecedenta drošības problēmām,” norādīja Stoltenbergs, atklājot, ka NATO klātbūtne tiks paplašināta “ar sauszemes elementu, kas tiks veidots ap starptautisku brigādi”.

Rumānija ir piedāvājusi izmitināt šādu brigādi, kas “organizētu un sekmētu NATO aktivitātes reģionā, kuras saistītas ar mācībām un garantiju pasākumiem”, sacīja Stoltenbergs, piebilstot, ka Rumānijas priekšlikums tiek apspriests un sīkākas detaļas tiks izlemtas vēlāk.

Rumānija arī, visticamāk, vadīs šo brigādi.

Rumānijas premjerministrs Dačans Čološs iepriekš aicinājis arī uz “plašu NATO klātbūtni” Melnajā jūrā, kas apskalo gan NATO dalībvalstis Bulgāriju, Rumāniju un Turciju, gan Krieviju, Ukrainu un Gruziju.

Briselē otrdien un trešdien notiks NATO aizsardzības ministru sanāksme, kurā tiks apspriesta NATO Velsas samita laikā pieņemto lēmumu izpilde un NATO veicamie darbi līdz Varšavas samitam, ņemot vērā ilgtermiņa Eiropas drošības izaicinājumus.

Tostarp gaidāms, ka ministri apspriedīs arī četru bataljonu izvietošanu Polijā un Baltijas valstīs, par ko lēmums tiks pieņemts Varšavas samitā.

Jau vēstīts, ka šī gada 8.jūlijā un 9.jūlijā Varšavā notiks NATO samits, kurā piedalīsies alianses valstu un valdību vadītāji. Būtiskāko samitā apspriežamo jautājumu vidū būs alianses spēju stiprināšana, pielāgojoties pastāvošajai drošības videi, alianses iesaiste Afganistānā, kā arī Eiropas un Ziemeļamerikas sadarbības sekmēšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Krievu valdosie galu gala salauzis sev pasiem kaklu!

 2. Un ko tad tu gribēji? Krievi anektē Krimu, okupē Austrumukrainu un draud Baltijai un lai mēs neko?
  Starp citu, ja krievi turpinās taisīt provokācijas un nākošajam ASV prezidentam Trampam neizturēs nervi, tad no Krievijas labākā gadījumā pāri paliks liela pelnu čupa. Tas tā, runājot līdzībās, tev būtu jāsaprot.

  • Вы дурак или идиот? А что в этом случае останется от Америки? Или от вас самих и от всего остального мира? Увас есть личный противоатомный бункер, в котором можно прожить сто лет?!

 3. Un ko tad jūs gribējāt? NATO Baltijā izvieto savus kaujas bataljonus, apdraud Krievijas robežas, un Krievija lai neko…?
  Starp citu, ja tas kaujas bataljons taisīs provokācijas un krieviem nedod Dievs neizturēs nervi, no Latvijas paliks pāri liels caurums zemē. Izskatās, ka līdz komentētāju saprašanai tas nenonāk.

 4. Tad ta nu nobiedēja, kremļa utes, he!

 5. planetas atbrivoshana no rus zveribam Atbildēt

  krievijas teroristu armijai nebus kur mukt,Sibirijaa jau saimnieko kjiinieshi,bet Kamchatku bus zibenigi un profesionali atbrivojushi japanju varonigie karaviri?tukstoshiem krievijas teroristu armijas kaujiniekiem naksies gadiem ilgi stradat laboshanas darbu nometnees izperkot savus noziegumus pret cilveci?

 6. kas vainīgs, tas bailīgs ??

Draugiem Facebook Twitter Google+