Mobilā versija
+9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
28. oktobris, 2014
Drukāt

Kristians Beils: Mozus bija barbars un šizofrēniķis

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

ngļu aktieris Kristians Beils saniknojis ticīgos ar izteikumiem par Bībeles varoni Mozu, ko viņš spēlē režisora Ridlija Skota gaidāmajā filmā “Exodus: Of Gods and Kings”, vēsta britu laikraksts “The Guardian”.

“Es pieļauju, ka viņš varēja būt šizofrēniķis, kā arī viens no barbariskākajiem cilvēkiem, par kuriem esmu lasījis,” Beils teica preses konferencē Losandželosā.

Aktieris atzina, ka pirms lomas uzņemšanās neesot bijis ļoti zinošs par Bībeli, taču pēc tam pievērsies kristietības, jūdaisma un islāma svēto rakstu izpētei, kā arī izlasījis rakstnieka Džonatana Kirša darbu par Mozus dzīvi.

“Viņš bija ļoti vētrains, nemierīgs un neparedzams cilvēks. Taču man lielākais pārsteigums bija Dieva būtība – viņš bija tikpat mainīgs,” norāda Beils.

Kristiešu interneta vietne “Christianity Today” pauda cerību, ka Skota lielbudžeta filma būs tuvāka Bībelē aprakstītajam nekā šogad iznākusī Darena Aronofska kinolente “Noah” (“Noass”).

Filmā “Exodus: Of Gods and Kings” Sarkanās jūras “atvēršanās” Mozus priekšā skaidrota ar zemestrīci, nevis dievišķu brīnumu. “Nav iespējams pāršķirt jūru, lai ūdens sienas stāvētu taisni, kamēr cilvēki caur tām iziet pa sauszemi,” uzsver Skots.

Viņš atzina, ka bērnībā neesot varējis noticēt Bībeles sižetam, ko redzēja kristīgajā televīzijas pārraidē “The Ten Commandments”. “Es atceros šo sajūtu. Man šķita, ka tam jābūt kādam zinātniskam izskaidrojumam,” sacīja režisors.

Decembrī kinolente iznāks kinoteātros.

Pievienot komentāru

Starpkontinentālas mūzikas pērles festivālā "Porta"29. oktobrī izbaudīt spožu pasaules mūzikas mākslinieku sniegumu aicina jau sešpadsmitais pasaules mūzikas festivāls "Porta".
"Šķiršanās formula" režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes (1)Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls "Šķiršanās formula", kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās.
Draugiem Facebook Twitter Google+