×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. jūlijs, 2016
Drukāt

Kučinskis iesaka NA pamēģināt izdzīvot ar bēgļiem atvēlēto uzturnaudu (56)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Nacionālās apvienības (NA) biedri varētu pamēģināt izdzīvot ar to naudu, kas atvēlēta patvēruma meklētājiem, komentējot iebildumus pret uzturlīdzekļu palielināšanu, izteicies Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

“Gribētu ieteikt katram nacionālās apvienības biedram pamēģināt šo izdzīvošanas skolu,” medijiem otrdien sacīja Kučinskis.

Viņš atgādināja, ka patvēruma meklētāji Latvijā ir ieradušies un tā ir Latvijas solidaritāte viņus uzņemt. Taču atstāt bērnus pusbadā, – tas jau robežojas ar normām, pret kurām viņš kategoriski iebilst.

Jau ziņots, ka valdība ir uz nedēļu atlikusi grozījumu izskatīšanu, kas paredz patvēruma meklētājiem par 85 centiem palielināt uzturnaudu. Šobrīd patvēruma meklētājam, kurš izmitināts Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā, dienā tiek maksāti 2,15 eiro uztura, higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādei. Projekts paredz, ka turpmāk patvēruma meklētājam dienā tiks izmaksāti trīs eiro uzturam un dienasnaudas izdevumu segšanai. Projekts paredz, ka grozījumi stājas spēkā 20.jūlijā un lai nodrošinātu uzturnaudas paaugstināšanu, šim gadam būs nepieciešami papildu 214 749 eiro.

Par jautājuma atlikšanu koalīcijas partneri vienojās pirmdien NA iebildumu dēļ, kas uzstāj, ka pret patvēruma meklētājiem sniegtā palīdzība nedrīkst būt uz Latvijas sabiedrības rēķina.
NA atsaucas uz Labklājības ministrijas dariem, kuri liecinot – pērn Latvijā aptuveni 20 tūkstoši pensionāru saņēma pensiju līdz 100 eiro apmērā. NA norāda, ka šiem cilvēkiem nākas izdzīvot ar trīs vai mazāk eiro dienā.

Iekšlietu ministrija virza projektu par dienasnaudas paaugstināšanu pēc Valsts Kontroles revīzijas, kas secinājusi, ka Valsts robežsardze organizē patvēruma meklētāju ēdināšanu, piegādājot gatavas porcijas, kas vidēji izmaksā 5,15 eiro dienā, savukārt PMLP patvēruma meklētājam izmaksā naudas līdzekļus 2,15 eiro apmērā dienā, kas paredzēti ne tikai uzturam, bet arī higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādei. Tāpat revīzijas ziņojumā uzsvērts, ka šo līdzekļu apmērs nav mainījies kopš 2002.gada un tas nav pamatots ar konkrētiem apstākļiem.

Arī tiesībsargs sniedzis atzinumu, ka 2,15 eiro dienā nespēj patvēruma meklētājiem segt viņu uzturēšanās izmaksas Latvijā. Atzinumā tika ieteikts izvērtēt iespēju palielināt līdzekļu apmēru.

Pievienot komentāru

Komentāri (56)

 1. Pašu tauta ubagi. Visi izliekas neredzam. Ko jūs gribat,lai tauta jūt līdzi bēgļiem? Mēs savā zemē dzīvojam sliktāk kā jebkurš no šiem bēgļiem.

 2. Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju izdzīvo ar vēl mazākiem ienākumiem. Nomaksājot vēl arī visus maksājumus un nnodokļus nepaliek pāri pat tik,cik sanāk šiem bēgļiem.Kāpēc neviens nejūt līdzi savai ubagu tautai. Rēķini lielāki kā citās ES valstīs,bet algas kā ubagu pabalsti.

 3. Topošā pensionāre Atbildēt

  Latvijā minimālās pensijas nav celtas 10 gadus! Ja darba stāžs līdz 20 gadiem – pensija 70.43 euro, darba stāžs no 21gada līdz 30 gadiem -83.24 euro, ja būsi nostrādājis no 31gada līdz 40 gadiem, tad tevi aplaimos ar 96.05 euro lielu pensiju. Kā lai izdzīvo Latvijas pamatiedzīvotāji?

 4. ministru prezidents dikti žēlīgs kļuvis, nav dzirdēts, ka kāds uztrauktos piemēram , kā Latvija izdzīvo medmāsas, skolotāji un cilvēki ar minimālo algu!!!

 5. Es ieteiktu Saeimas deputātiem izdzīvot ar valstī vidējo algu. Pašam Kučinskim izdzīvot ar valsts vidējo algu.

 6. Valters Korālis, www.ticu.lv Atbildēt

  Iebraucējiem vajadzētu pieškirt visu to pašu ko vietējiem iedzīvotājiem. Ne mazāk un ne vairāk. Citādi mākslīgie pabalsti (arī slēptie- kad kaut kas ir par brīvu). radīs netaisnību pret jau esošajiem Latvijas iedzīvotājiem, degradēs demogrāfijas proporciju utml. Neviena valsts šādi nerīkojas. 😉

 7. mēs LATVIJAS vēlētaji padomāsim par ko nākošajās vēlēšānās balsosim atceries kučinski…

 8. iesaku pašam varas vīram un viņa līdzskrējējiem izdzīvot no tā, ko saņem Latvijas ģimenes, bērni, pensionāri!

 9. Šie komentētāji , Kučinski, jau vairs nebalsos par Tevi un vēl daudzi tūkstoši citu arī padomās kā iztikt no ZZS piesolītajām nodevām ogotājiem un sēņotājiem. Nevis NA , bet pašam saviem bijušo un esošo partiju saimniekiem iesaki pamēģināt iztikt ar latviešu pensionāru ienākumiem, tad varbūt pārstāsi vāvuļot.

 10. Pirmkart sie 0,85 EUR NAV tema ! Tema ir pats fakts,ka Latvijas valdiba piekrit uznemt musulmanus no kuriem,jau pasreiz vismaz 10 % ir “islama valsts” teroristi,un vismaz 10 % organizetas noziedzibas parstavji,un mafijas paradnieki par transportesanu uz Eiropu.Rezumè : sie “beglisi” nopietni apdraud jebkuras valsts drosibu un pat eksistenci.Vai zalgani apkrasotajiem NATO ienaidniekiem ir kaut mazaka sajega par musulmanu beglu uzturesanas izdevumiem?!
  Nemot vera citu valstu pieredzi vienes beglis valstij izmaksa apmeram 60000 EUR / gada.Bez iespejamajiem izdevumiem un zaudejumiem terora aktu rezultata.
  Pajautajiet ZZS parstavjiem !

 11. Nebūs tik pieticīgi un pacietīgi kā mūsu pensionāri?

 12. Iekšlietu ministrija virza projektu par dienasnaudas paaugstināšanu pēc Valsts Kontroles revīzijas, kas secinājusi, ka Valsts robežsardze organizē patvēruma meklētāju ēdināšanu, piegādājot gatavas porcijas, kas vidēji izmaksā 5,15 eiro dienā. Kučinski,kad es tā ēdīošu???

 13. Iekšlietu ministrija virza projektu par dienasnaudas paaugstināšanu pēc Valsts Kontroles revīzijas, kas secinājusi, ka Valsts robežsardze organizē patvēruma meklētāju ēdināšanu, piegādājot gatavas porcijas, kas vidēji izmaksā 5,15 eiro dienā. Kučinski, kad es tā ēdīšu???

 14. Kučinskis vienreizēji gāž iekšā sevi un visu savu partiju. Pastulbs politiķis.

 15. Nudien,šitam gan ar smadzenēm nav riktīgi……

 16. Nu ko – varbūt jāiet masveidā uz Muceniekiem un jālūdz, lai bēgļi palīdz pamatiedzīvotājiem? Tiem taču naudas ir vairāk, komunālie, elektrība, barošana, medicīna par brīvu!

 17. Kāpēc ar tādu naudu ir jāiztiek daudziem mūsu pensionāriem?

 18. Vajadzētu ņemt vērā! Atbildēt

  Nevis jāpalielina uzturnaudu,bet gan jāsamazina 21% PVN likmi ikdienas pārtikai,kas ir otra augstākā pasaulē un 3,5 reizes lielāka nekā bagātajā Briselē! To ir jau rosinājusi partija Visu Latvijai! Nav normāli,ja maize un piens Latvijā tiek aplikti ar tik pat augstu nodokli kā alkohols un cigaretes! Arī Itālijā un Grieķijā,valstīs,no kurām tiek Latvijā ievesti bēgļi,Kučinska kungs,svarīgākie pārtikas produkti tiek aplikti attiecīgi tikai ar 4% un 6,8% PVN likmi!

 19. Dzīvojam un izdzivojam . Vairāk jau nesanak. Nevar jau vairāk nopelnit. Jākopj dārziņš lai izaudzēto dārzeņus. Papildus darbs vasarā nav brīva laika.lai var vienkārši paēst.

 20. Tu Kucinski doma ra savu .. galvu ,ka berniem dzivot lv,uz 11.euro,! Ko tu doma pastalnieks par tiem .. ,kas sez Muceniekos un ed latvijas nodoklus!Kad jus iesiet pir prata valdiba,nekad laikam.Paraziti tu r sez lv.Ta straujuma un visi parejie!

 21. Un cik sanak LR dzimusam bernam pa dienu? Paris centu? Vini ko est negrib?

 22. Es arī reiz domāju,kauč pastalās,tik Brīvā Latvijā,bet nezināju,ka pastalām nesanāks…

 23. Mēs ar vīru dzīvojam no viņa pensijas,kas ir 213 eiro!!!,pensija maza pateicoties firmām,kas nemaksāja nodokļus,slēpa un meloja!Abiem bija nopietnas saslimšanas,onkoloģija,operācijas,zāles,kas maksā vienam 30 eiro mēnesī,īre,komunālie,zemes nodokļi,kas kaps ar skaņas ātrumu,tv-internets,telefons,gāze,elektrība,suns un kaķis….mazbērnus varam apsveikt vien ar pašu sagatavotām dāvanām,jo naudas nepietiek.Pabalstus neesam lūguši,ķepurojamies paši,bet cik ilgi tā varēsim,ja cenas kāpj visam,pensija stāv uz vietas!Mani pusslimu,pirmspensijas vecumā darbā negrib ņemt,vismaz ar nodokļiem-visur nē!Pie ārsta pati vairs neeju,nav naudas,vajadzētu arī pie zobārsta,bet darba nav,nebūs arī pensijas…kuru tas interesē!Varbūt jākļūst par bēgļiem,lai mūs ievērotu?

 24. Latvijā ir iedzīvotāji, kam invaliditātes pensija ir 76 eiro mēnesī. Vēlētos zināt Kučinska kunga padomu, kā, lai cilvēks vispār eksistē. Nez’vai nevajadzētu vispirms padomāt, kā palīdzēt Latvijas iedzīvotājiem.

 25. Esmu bezdarbniece un tāpēc valsts man vispār neko nemaksā, izņemot to nabagu pārtikas paku un atlaides pie ģimenes ārsta un malku,,,Bet skaidru naudu Bauskas rajona bezdarbniekiem nedod–zagt nemāku un fiziski esmu invalīde, bet arī invaliditātes nokārtošana prasa naudu…Kučinskis lai par mums vairāk padomā…Kāda divkosība…

 26. Nekauņa Kučinskis varētu pamēģināt ar kādiem trīs bērnudārza un skolas vecuma bērniem izdzīvot pa minimālo algu,nomaksāt visus rēķinus u.t.t.Tā ir latviešiem,kuri strādā savas valsts labā un maksā nodokļus.Kaut kādiem pasaules vazaņķiem maksāt tikai tāpēc ka savā zemē strādāt negrib,skraida laimi citur meklēt,tas ir normāli?Kučinskim tikai viena lieta interesē.Nepazaudēt krēslu zem pakaļas un censties uzrāpties vēl augstāk,uz Briseles pusi lūr.

 27. Par Latvijas pilsoņiem vajag domāt,paskatīties,kas viņiem uz šķīvja liekams,nevis par pasaules laimes meklētājiem,kauns,Kučinski,kauns !!

 28. Daudziem invalīdiem pensija 130eiro, par zālēm 100 eiro.Paliek 30eiro…. …dzīvoklis, komunālie,pārtika…. Ko izvēlēties?????

 29. Skolā bijušas problēmas ar aritmētiku , bet labi gājis ar pielīšanu , ja tik tālu ticis…., ja Latvijas pensionāriem par velti būtu dzīvoklis , viss no iedzīves , par velti uzturs un medicīniskie pakalpojumi , tad diez vai kāds vispār ko prasītu…..Kaunies , kucinski….

 30. Un ko latviešu ģimenes un bērni saņem!

 31. Fantastiskā Latvija !!!

 32. Pamēģiniet izdzīvot ar minimālo algu, Kučinska KUNGS! Jums noteikti nav ne mazākā priekšstata, cik no tā saņemtā minimuma paliek pāri, kad nomaksāti visi rēķini…

 33. Es Kucinskim ieteiktu pamēģināt gadu ar minimālo pensiju izdzīvot !!!!

 34. Aizejot priekšlaicīgā pensijā ar 34g darba stāžu ,pensija 104 eu .No tās jāsamaksā visi rēķini,malka jānopērk,Cik paliek dienas naudai?Ministra kungs ieskatieties patiesībai acīs,nolaižaties uz zemes

 35. Jā,mūsu trūcīgajām ģimenēm ne par mata tiesu iztikas naudiņa nav lielāka. Un vecīšiem pēc zāļu iegādes un rēķinu nomaksāšanas nebūt nepaliek vairāk naudiņas dzīvošanai. To Kučinska kungs ir pilnīgi piemirsis vai tas viņam liekas normāli,ka cilvēki skaita centiņus līdz nākošajai naudiņai un mēģina pabarot ģimeni ar pārtikas paku palīdzību. Reāli viņš to nemaz nevar saprast,nevar iztēloties tādu situāciu,jo pats tādā nav atradies. Tas ir slikti,ka mūsu varasvīri stāv tik tālu no tautas…..

 36. Lai Kučinskis pamēģina izdzīvot ar mūsu pabalstiem vai pensijām…
  nomaksā komunalos un tad parēķina, cik ēšanai pensionāram paliek…

 37. Un latviesiem jaizdzivo

 38. ..! Vai šis .. radījums par Latvijas pensionāriem arī kādreiz iedomājas?

 39. Kučinskis gan veikls nodokļu naudas izdalītājs, tikai pats pēc tam pīkstēs, kia budžetā naudas par maz…

 40. esu 2 grupas invalide,man nesanak porcijai 5 eiro ar centiem,jo pensija ir 113 eiro menesi.ir jau jauki atbalstit begljus ,bet……… vispirms ir japarupejaas lai pasu tauta ilgsosi nedzivo aizas malaa .sis jautajums izraisa tikai un vienigi naidu gan pret valdibu, gan pret begliem.Ka var samierinaties ar to ka viss dziivee sagadatais ir novecojis un izbeidzis darbibas laiku.Neko nav iespejams iegadaties .Tad nu mekle palietotas mantas kuras ari atri beidz darboties un ir izmetamas.Partikai nepietiek kur nu vel rekiniem.Dziive???!!! Ta ir izdzivosana nevis dziive .Un si izdzivosana atnem paari palikusos spekus.Arstesanaas?? Invalidam nav valsts dotetas arstesanaas .viss pa maksu iznemot kiimijas tabletes kuras pastavigi lieto ilgstosi ir par mazaku samaksu.ja bija ceriba saglabat vismaz nedaudz veselibas lai spetu stradat un valstij palidzet ar nodokliem ,tad no izdzivosanas esosajos apstaklos veseliba nogrimst pavisam.Un tagad ,ludzu ,sakiet kads ,ka butu jamil valdiba un japacies beglju invazija.

 41. Mūsu pensionāriem un arī pārējām ģimenēm ar bērniem, atšķirībā no tiem t.s. bēgļiem, nedz mājoklis, nedz veselības aprūpe nav par brīvu… un kad ir samaksāti visi šie izdevumi, reti kuram paliek dienā uz galviņu pat tie 2,15 eiro, tā ka Kučinska kungs varētu gan pats, gan sūtīt bēgļus pie mūsu vienkāršajiem cilvēkiem pamācīties, kā nomaksāt rēķinus un izdzīvot…

 42. Atkal apkrāpj savējos Atbildēt

  Vai tad tiem bēgłiem nedeva līdzi EU katram 6 tūkstoši eiro??????nu tad lai tos noēd,cik lielos tempos grib un,tin makškjeres uz mājām.Kā beidzas vińiem iedotā nauda no EU-čau un sveiki!
  Lai Kučinskis atdod savas algas,ja mīl vairāk bēgłus,nekā savu tautu.Vińš un citi deputāti jau tāpat barojas uz nabadzīgās valsts rekjina.

 43. Un kā, lai izdzīvo mūsu vecie, vientuļie un nabagie ļaudis, vai tas Kučinski neinteresē?

 44. .. nojūdzies vai arī dzīvo kādā paralēlā realitātē?

 45. Kuhinska k-gs vareetu pameegjinaat izdziivot ar beerna pabalsta naudu… 30 eur meenesii … 🙂

 46. Mēģina ielīst ES ..

 47. …Grib ielīst ES padomē…Latvijā 2/3 strādājošo laukos saņem mazāk,nekā bēgļi…Savas Tautas viņam nav žēl…

 48. Lai tad tie ziemeļāfrikāņi brauc uz Vāciju – mums savu nabagu pietiek

 49. Tā ir KUČINSKA solidaritāte, nevis Latvijas !!!!

 50. Pamēģini pats izdzīvot ar mazo(Latvijas) pensiju – nekaunība!

 51. Ieteiktu visiem politiķiem mēģināt izdzīvot ar mūsu pensionāru ienākumiem.

  • kad sieva atņem naudu priekš nākošās automašīnas, viņš restorāna vietā pusdieno virtuvē pie ledusskapja…

Draugiem Facebook Twitter Google+