Latvijā
Novados

Kuldīgas domnieki “uzspļauj” konkursa nosacījumiem un izraugās “savējo” vadošā amatā 16


Foto – LETA
Foto – LETA
Velvju tilts pār Ventu Kuldīgā.

Kuldīgas novada pašvaldība Snēpeles pagasta pārvaldes vadītāja amatā iecēlusi personu, kura neatbilst pašas vietvaras izsludinātajiem konkursa kritērijiem. Iedzīvotāji situāciju uzskata par absurdu un sauc to par savējo bīdīšanu amatos, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Pirms neilga laika no Kuldīgas novada Snēpeles pagasta amata atbrīvoja Daci Cielavu. Daudzi iedzīvotāji par to bijuši neizpratnē, lūguši paskaidrojumus pašvaldībai. Pēc tam, kad D. Cielava atstāja pagasta pārvaldnieces krēslu, Kuldīgas novada dome izsludināja konkursu, meklējot jaunu pārvaldnieku.

Konkurss izsludināts pašvaldības mājaslapā, kur lasāmas arī prasības pretendentiem: augstākā izglītība; vismaz divu gadu darba pieredze pašvaldības iestādē, pašvaldībā vai tās struktūrvienību vadībā; zināt spēkā esošos ārējos un iekšējos normatīvos aktus savā kompetences jomā un citas prasības.

Absurdi, ka par jauno Snēpeles pagasta pārvaldes vadītāju Kuldīgas novada pašvaldība izraudzījusies Edgaru Reimani, personu bez meklētajām komponentēm.

”Smieklīgi, bet vienīgais, kas no šiem kritērijiem piemīt Reimaņa kungam, ir B kategorijas autovadītāja apliecība. Viņam nav nedz augstākās izglītības, tāpat viņam nav pieredzes darbā pašvaldībā. Arī organizatora un līdera prasmes ir apšaubāmas, var paskatīties kaut vai uz viņa saimniecību ar nodokļu parādiem,” sašutusi ir iedzīvotāja Ilonda Reita.

Izraudzītais Edgars Reimanis ir Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas Ingas Bērziņas dēla sirdsdraudzenes onkulis. Kā “Bez Tabu” stāsta vairāki, savstarpēji nesaistīti avoti, viņš ir draudzīgās attiecībās ar pašvaldības izpilddirektores vietnieci Agnesi Buku un viņas radiniekiem. Tieši A. Buka ir atbildīgā par pagastos notiekošo un izraugās pagastu vadītājus.

LA.lv