×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. septembris, 2012
Drukāt

Kurš vēl labāks par Kristovski?

Foto - LETAFoto - LETA

Kā zināms, Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktoram ģenerālim Jānim Kažociņam 2013. gada maijā beidzas direktora amata pilnvaras. Tādas viņam bija piešķirtas jau otru reizi.

 

 

Kad J. Kažociņam beidzās pirmo pilnvaru termiņš, tobrīd bijušais ārlietu ministrs A. Pabriks izteicies, ka “J. Kažociņam vēl nav pienācis laiks atstāt šo augsto amatu, jo rotācija nozīmētu arī politisku signālu, kas izietu ārpus valsts. Tas var destabilizēt situāciju, kad politiskā situācija ir tālu no ideāla. Nevajag riskēt.” (“Diena”, 2008.19.03.). Tā kā pats Valsts prezidents A. Bērziņš jau izteicies un par to saņēmis kārtējo pārmetumu devu, tad jāsecina, ka varas aizkulisēs ģen. J. Kažociņa aiziešana uzņemta kā noticis fakts, un sāksies viņa pēcteča meklēšana. Laikam tiek uzskatīts, ka, Pabrika vārdiem runājot, “pienācis laiks” pēc aptuveni desmit gadu ilgās vadības direktora amatā. (Tāds pats stāžs, šķiet, ir arī Drošības policijas priekšniekam ģen. Reinikam, kas turpina vadīt.)

Aiz SAB nosaukuma faktiski slēpās pretizlūkošana, tāpēc par šā resora un paša J. Kažociņa k-ga sasniegumiem maz kas zināms, vismaz salīdzinājumā ar kaimiņu igauņu darbībām publikas vidū. Par tiem uzzināsim, kad pēc zināma laika, jācer, ka ne pēc 100 – 75 gadiem, lasīsim viņa memuārus. Ģenerālis nebija necik runīgs, un tam droši vien bija savi iemesli. Viņš zināmām aprindām arī tepat Latvijā šķita nevēlama persona. TP pat balsoja reiz pret J. Kažociņa iecelšanu amatā. Vēl šogad pat no Saeimas partiju vadoņiem daži netika saņēmuši uzticamības apliecības jeb t. s. pielaides.

J. Kažociņš jutās pietiekami neatkarīgs, lai tādu neizsniegtu pat J. Urbanovičam un vēl kādam no “Saskaņas centra”.

 

Bet patlaban jau labu laiku pirms jaunā direktora iecelšanas sākas prātošana, kādam tam jābūt. Prezidents A. Bērziņš, piemēram, izteicies, ka direktoram jābūt Latvijas latvietim, par ko saņēmis avīzes “Diena” vadošā rakstnieka aizrādījumu. Vēl dzirdēts, ka direktoram esot jābūt neitrālam, politiski.

 

Pēc manas saprašanas amatpersonas var un varbūt tām pat vajag “pareizi”, “eiropeiski” spriest un runāt, bet Latvijai nav vajadzīgs kāds vien “neitrāls” patriots. Protams, vajadzīgs gudrs, izglītots cilvēks ar politisku pieredzi un patstāvīgs rīcībā. Man šķiet, ka tāds ir Ģirts Valdis Kristovskis. Kristovskim ir pulkveža dienesta pakāpe, viņš vadījis Aizsardzības un Ārlietu ministriju, labi pazīst Latvijas politisko telpu un vēsturi jau kopš Tautas frontes laikiem. Viņš turklāt ir Latvijas latvietis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+