×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
19. janvāris, 2018
Drukāt

Tautai jābūt kā kokam ar dziļām saknēm: Raivis Dzintars par to, kā būt saimniekiem savā zemē (90)

Foto - Valts KleinsFoto - Valts Kleins

Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars ir pārliecināts, ka latviešu tautai jābūt kā kokam ar dziļām saknēm, nevis baļķim bez pagātnes un nākotnes. Raivim Dzintaram ir tikai 35 gadi, bet brīžiem šķiet, ka viņš jau uzskatāms par Latvijas politikas veterānu. Un nav brīnums, jo politikā viņš iesaistījās jau vidusskolas laikā, kad izveidoja nacionāli noskaņotu jauniešu grupu “Visu Latvijai!”. Vēlāk no šīs grupas izauga politiskā partija, kuras viena no spilgtākajām izpausmēm bija 2007. gada februāra protesta akcija pie Saeimas, kad ziemas salā Dzintars ar domubiedriem puskaili protestēja pret Abrenes atdošanu Krievijai.

Tagad pats Dzintars ir daļa no politiskās elites, jo ievēlēts Saeimā, kur vada Nacionālās apvienības frakciju, nesen viņš kā vienīgais kandidāts tika apstiprināts arī partijas priekšsēdētāja amatā. Dzintars atzīst, ka tagad, esot valdībā, par savu ideju īstenošanu jācīnās ar citām metodēm nekā “Visu Latvijai!” pirmsākumos, bet viņš nešauboties būtu gatavs atkal piedalīties Abrenes protestiem līdzīgās akcijās. “Nacionālisms ir kolektīvisma ideoloģija: katrs atsevišķi mēs neesam pilnīgi, mūsu pilnība veidojas mijiedarbībā ar citiem cilvēkiem, esot kopā, mēs veidojam lielāku spēku,” uzsver Dzintars.

 

Šajās dienās “Latvijas Avīze” svin 30 gadu jubileju, un žurnālista darbs avīzē bija būtisks posms arī jūsu karjerā. Kādu redzat drukātās preses nākotni?

Kad parādījās kino, daudzi runāja, ka teātris tūdaļ izzudīs. Kino taču iespējams pa vairākiem lāgiem izmēģināt visas epizodes un labāk īstenot režisora ieceres! Teātris nebūt neizzuda. Tagad izskan runas, ka drukātās preses dienas ir skaitītas, bet domāju, ka šīs bažas ir pārspīlētas. Protams, tehnoloģijas mainās un attīstās, tādēļ vērojamas lielas pārmaiņas daudzās jomās, ne tikai plašsaziņas līdzekļu nozarē. Runājot par sevi, varu teikt, ka turēt rokās avīzi vai žurnālu un lasīt drukāto tekstu ir pavisam cita pieredze nekā skatīties mirdzošā ekrānā.

 

Vai žurnālista pieredze tagad noder politiķa darbā?

Žurnālista darbs “Latvijas Avīzē” man bija ļoti noderīga skola, jo apguvu prasmi vērot un izprast politiskos procesus. Lai spētu piedāvāt risinājumus, politiķim jābūt spējīgam analizēt un ieklausīties cilvēkos. Žurnālista profesija attīsta spēju izprast cilvēkus, un arī politikā tas ir ļoti svarīgi, jo politika lielā mērā ir komunikācijas māksla. Tādēļ varu teikt lielu paldies saviem kolēģiem “Latvijas Avīzē”, kas man palīdzēja apgūt šo profesiju, it sevišķi Voldemāram Krustiņam, kuru uzskatu par vienu no saviem lielajiem dzīves skolotājiem.

 

Sabiedriskās domas aptaujas rāda, ka Latvijā cilvēki neuzticas politiķiem, piemēram, Saeimai uzticas tikai 14% iedzīvotāju. Kādēļ vārds “politiķis” ir kļuvis teju vai par lamuvārdu?

Ja man šādā aptaujā tagad prasītu, vai es uzticos Saeimai kopumā, tātad visiem 100 deputātiem, mana atbilde droši vien arī būtu noliedzoša. Politiķi ir ļoti dažādi, un Saeimā ir gana daudz deputātu, kas patiesībā nav uzskatāmi par politiķiem, jo viņi neveido politiku. To dara mazākums, un arī šī mazākuma vidū ir cilvēki ar dažādu motivāciju. Tādēļ sabiedrībai ir zināms pamats neuzticēties sistēmai kopumā, bet uzreiz rodas jautājums: ko mums ar to visu iesākt? Vienkārši paiet malā un teikt, ka politika ir pārāk netīra lieta, ar ko nav vērts nodarboties? Es uzskatu, ka labāk tomēr darīt visu iespējamo, lai politiku mainītu uz labo pusi. Esmu pārliecināts: ja Nacionālā apvienība nebūtu valdībā, Latvija pašlaik izskatītos pavisam citādi. To, ka šajā darbā es nekad nebūšu visiem tīkams un populārs, jāuztver kā politiķa darba blakne. Jāņem vērā arī Latvijas vēsture, jo pārāk ilgu laiku ir bijis tā, ka vara ir kaut kas svešs, no ārpuses uzspiests. Tādēļ izstrādājies zināms stereotips, ka pareizāk ir būt opozīcijā varai. Viena no manām autoritātēm politikā ir Kārlis Ulmanis, kurš savās runās vienmēr uzsvēra, ka “mēs paši esam vara, mēs esam Latvija, mums pašiem jādara”.

 

Taču tieši Ulmaņa laikā vara tika koncentrēta viena cilvēka rokās, līdzīgi kā šobrīd tas redzams, piemēram, Putina Krievijā.

Es nebūt neaicinu atjaunot tādu režīmu, kāds bija Ulmaņa laika Latvijā. Valsts pārvaldei ir jābūt demokrātiskai, bet es runāju par saturu, nevis formu. Atsaukšanās uz Ulmaņa autoritāro režīmu ir aiziešana no būtiskā, jo būtisks ir nevis iesaiņojums, bet tas, kas tajā atrodas. Turklāt jāsaprot, ka arī autoritārā režīmā viss nav atkarīgs tikai no vadoņa gribas, jo līderim tāpat ir nepieciešams sabiedrības atbalsts.

 

Rietumu demokrātijā parasti ir pieņemts, ka partijas līderis ir arī kandidāts uz valdības vadītāja posteni. Vai šogad Saeimas vēlēšanās jūs būsiet Nacionālās apvienības premjera kandidāts?

Šobrīd neplānoju pretendēt uz premjera amatu, jo mana prioritāte ir vadīt partiju. Nevar vienlaikus vadīt gan partiju, gan valdību. Manuprāt, ir ļoti būtiski, lai vadītājs varētu sevi veltīt partijai. Mēs redzam, kas noticis ar tām organizācijām, kas faktiski palikušas bez vadības, jo līderi ir, piemēram, Eiropas amatos. Distancējoties no ZZS ideoloģiskās vērtēšanas, jāatzīst, ka viens no viņu organizācijas stipruma avotiem ir tas, ka tās līderis Augusts Brigmanis sevi var veltīt partijas darbam.

 

Kas varētu būt Nacionālās apvienības koalīcijas partneri pēc vēlēšanām, ņemot vērā, ka “Vienotībai” var rasties problēmas ar 5% barjeras pārvarēšanu?

Šobrīd vēl ir pāragri kaut ko prognozēt, jo līdz vēlēšanām vēl ilgs laiks. Ir pilnīgi skaidrs, kas nebūs mūsu partneri nekad – tā ir “Saskaņa”. Ar visiem pārējiem esam gatavi runāt.

 

Tagad aktualizējusies diskusija par čekas maisu atvēršanu. Kāds ir jūsu viedoklis šajā jautājumā? Vai cilvēkiem, kas ir čekas maisos, būtu jāseko dzejnieka Jāņa Rokpeļņa piemēram un pašiem jānāk klajā ar grēku nožēlu?

Es atbalstu čekas maisu atvēršanu, un mana argumentācija ir līdzīga kā jautājumā par atklātām Valsts prezidenta vēlēšanām. Ja vēlēšanas ir atklātas, tad deputātiem būs pašiem jāuzņemas atbildība par savu izvēli. Pretējā gadījumā rodas augsne dažādiem mītiem un spekulācijām. Līdzīgi ir ar čekas maisiem: tagad gandrīz katru cilvēku, kurš ir attiecīgā vecumā, var turēt aizdomās, ka viņš bijis čekas ziņotājs. Protams, jāsaprot, ka pēc visiem šiem gadiem vairs nav pārliecības, vai čekas maisu saturs atspoguļo patieso situāciju. Un arī cilvēki, kas iekļauti šajos sarakstos, tur varēja nonākt ļoti dažādu iemeslu dēļ: vieni tikai formāli uzlika parakstu, lai tiktu uz ārzemēm, bet citi patiešām ziņoja par saviem biedriem un kolēģiem. Tādēļ es nebūšu soģis, kurš metīsies kādu nosodīt. Taču uzskatu, ka mēs vairs nevaram dzīvot šaubu un aizdomu ēnā, tāpēc Latvijas simtgade ir īstais brīdis, lai pieliktu punktu šiem minējumiem.

 

Latvijā mēs ļoti daudz runājam par pagātni, bet ne tik daudz par nākotni. Piemēram, ar katru gadu cilvēku, kas pieredzējuši Otro pasaules karu, kļūst arvien mazāk, bet 16. marts un 9. maijs joprojām izraisa asus strīdus un spriedzes pieaugumu sabiedrībā.

Es teiktu – ja mēs kaut ko palaižam garām un nenovērtējam, tad tā ir tagadne un tas, kas mums ir šobrīd. Mums apkārt ir brīnišķīgi cilvēki, Latvijā ir tik daudz talantu sportā, kultūrā, zinātnē un citās jomās! Vienlaikus jāsaprot, ka mēs nevaram pilnvērtīgi aizstāvēt savas intereses, ja nezinām, kas mēs esam un no kurienes esam nākuši. Ja runājam par pagātni, mums ir jāsaprot, kāda ir mūsu identitāte, kas mēs esam. Ka esam koki ar saknēm, nevis miruši baļķi.

 

Latvijā jau vairākas paaudzes ir izaugušas, nezinot, kas ir kara šausmas. Taču miers var būt diezgan mānīgs un viss var strauji mainīties, par ko liecina bēdīgā Ukrainas pieredze. Vai ticat, ka jūsu bērni dzīvos mierīgā pasaulē?

Es ļoti ceru un lūdzu Dievu, lai šajā gadsimtā latviešu tautai nebūtu jāpiedzīvo tādas ciešanas, kādas mums sagādāja iepriekšējais gadsimts. Taču mēs neviens nezinām, kā attīstīsies pasaule, un ne tikai drošības politikas jomā. Piemēram, kurš var šobrīd pateikt, kādas profesijas būs vajadzīgas pēc divdesmit gadiem? Tādēļ mūsdienās ļoti liela nozīme ir izglītības sistēmai, lai bērni un jaunieši iegūtu universālas prasmes, kas viņiem noderēs nākotnē. Uzskatu, ka būtiska loma ir arī tradicionālām vērtībām, lai jauniešiem veicinātu apziņu, ka viņi var paļauties uz savu ģimeni un tautu. Nākotnes vētras būs vieglāk izturēt, ja ir stingrs pamats zem kājām.

Pievienot komentāru

Komentāri (90)

 1. … @ Q-Q: Ne, visi vecie un ‘daudzi gan’ no jauniem komunakiem domaja un darija lidzigi … paslabuma del, jo tiem nebija cita cela ka viltigi sagrabt varu un valdit par vinu pasu bijusiem upuriem, pirms tie atmozas … varbut dazs gan nezinaja neko labaku, jo esot biedriem tiem tika noliegts humanisms, tisi nemacija un nebija iemacits nekas no musu latviesu TIKUMIBAS, kas ir preteja pat ISA KURSA SATURAM, kur nu vel izglitoto ideologijas prakse … tamdel, personiga dzive vai tas vajadziba … bez iznemuma … meloja, graba, viltoja un zaga vai nelikumigi, vai ari izmantojot pasdarinato likumu caurumus piesavinajas visas tautas resursus … !!!

 2. Droši vien,Saeimā notikušajā koalīcijas sanāksmē ar Lemberga piedalīšanos,klāt bija arī Raivis Dzintars!

 3. Ne gluži visi,bet daudzi gan! Jo bija,piemēram,vietējās nozīmes,republikas un Vissavienības nozīmes personālie pensionāri,specveikali parastu daudzdzīvokļu namu dzīvokļos,bez jebkādām izkārtnēm,specpoliklīnikas,specslimnīcas,specsanatorijas,specvasarnīcas un vēl tāda “Padomju un partijas aktīva poliklīnika”,Lāčplēša ielā,kura no pārējās rajona poliklīnikas,atšķīrās (vismaz ārēji)vienīgi ar sarkaniem paklājiem un dažām palmām puķupodos.Bija vēl valūtas veikali,piemēram,”Dzintarkrasts”,kur par diviem,mums uzdāvinātajiem sudraba dolāriem,nopirku kāzām piecas dažādas,labākā viskija pudeles un vēl Laimas”šokolādes medaljonu” par 4 kapeikām piedevām!

 4. Ar dziļām saknēm vienīgajā,mantotajā ģimenes mājoklī!

 5. … CALIM … !!!

  … Nemuldi, trolli, pats piedzivoju … un vel sliktak, vai dzivojot Krievija, tev aizmirsies, ka ari seit eksisteja specveikali komunistu partijas biedriem … !!!

  … ne, Cali, partijas biedri ieguva, vai tiem iemacija … nekulturalu, nodevigu, bezdveseligu, meligu, bezkaunigu, prelatvisku, un dazi, pat kriminalnoziedzigu dzives veidu … nemaz nerunajot par totali nemoralu dzives veidu … !!!

 6. ir jābūt ne tikai saknēm, bet arī tradīcijām, kuru nav …………….. vēl jabūt ir patriotiskajai audzināšanai, bet Saeima, kurai vajadzētu rādīt patriotisma piemēru tautai TO nedara – pie brokastīm gaudulīgi nodzied Dievs svētī Latviju, pie krūtīm sprauž Latvijas karogu un iet iztīrīt valsts kasi ~50/50 …………..

 7. DZINTAR;MANI 1969.GADĀ PRATINĀJA VDK.BET TEV DOTU PA PIERI; – ,LATVIJAS CŪKA.

 8. … Trolli, Buba, intars, …absurdais, u. T.T., ludzu nemelojat, katram latvietim acis skatidamies …. vai KAUNA neprotat !!! Vel zinam to kailo patiesibu par kompartijas prieksrocibam …!
  … Sandrin, supertrolliete, paruna tacu ar latviesu cilvekiem kuri staveja rindas … vel jau daudzi ir dzivi; tadi ka Tu atnaca, gaja pie letes arpus rindas un ta katrs partijnieks panema un nopirka ko gribeja …!
  … Vareja pat sarunat nolikt preci velakam laikam, lai neuzkrit citiem, kas ir par ‘cilveku’… ja nu kads kaut cik kaunejas izradities !

  • K.K. NEKAUINĪGI MELO, ka kompartijas ierindas biedriem bija kaut kādas privilkēģijas iepirkties preces rindā veikalos.

   Tur tā nelaime – tautu, kuri nav stāvējuši paši rindā vai melo, vai musina – tagad grib iegalvot to, kā nav. Es tektu kā |Jezdakova savukaik par žurnaļistiem – svoloči, izdomā kā nomelnot kompartijas biedrus, kuri par to neko neguva.

 9. Gods kam gods teiktajam Atbildēt

  Īsi un kodolīgi, paldies. Caur Rasnaču, Dzintaru un Parādnieku + …..un klaigāšanu “Ķeriet korumpantus, mēs paši … Reitingus m’es nopirksim un j’us tic’esiet, jums nav izv’eles, naivajai tautas da’lai, kas neprot padz’it no skattuves klig’at’ajus SaSka’nu un NA = ZZS komunistus.
  Buba 21. janvāris, 2018 17:26
  ( caur tieslietu mafiju, bet vicinot sarkan-balt-sarkano karogu) nodrošināt, ka māja nav māja, bet kuģis, ka Magoni tālāk no acīm, ka tiesu izpildītāji/maksātnespējas administratori nav Laupītāji, bet enģeļi ka Lembergs nav Lembuskoni, – tā arī saimniekot

 10. ( caur tieslietu mafiju, bet vicinot sarkan-balt-sarkano karogu) nodrošināt, ka māja nav māja, bet kuģis, ka Magoni tālāk no acīm, ka tiesu izpildītāji/maksātnespējas administratori nav Laupītāji, bet enģeļi ka Lembergs nav Lembuskoni, – tā arī saimniekot

 11. Varbūt pietiks dirst.Man ir jau 46 gadi, bet pārtika veikalā nebeidzās

 12. Vai tas nav absurds Atbildēt

  ka NA apvienības līderiem būtu jāpamācās no T.Ždanokas, kas upurēs savu lielo algu Eiroparlamentā, lai viņas politiskai spēks iekļūtu Saeimā.
  Ne R.Zīle, ne R.Dzintars nebija spējīgi upurēt savu komfortablo dzīvīti, lai atgūtu Rīgu. Bet bija vajadzīgi tādi uzvārdi, lai pavilktu vēlētājus. Bezcerīga vienaldzība.
  Tagad atturēšanās balsojumā par I.Sudrabu vēlreiz kā splāviens. Parādnieks, Kiršteins, Pakule Kursīte, Rībena, Krēsliņš.
  Un tie saucoties saimnieki? Maksātnespējas saimnieki? Limbažu tiesa Dz.Rasnačam lieka normāla?

  • no kā jāatgūst Rīga,kas viņu pa nakti pievienoja krievijai,vai kādai citai valstij

   • No izsaimniekotājiem. Rīgas Satiksme apķīlājusi visus braucamos un pat sliedes. Rīgā dārgais sabiedriskais transports nespēj atturēt no arvien lielākām izmaksām un kredītu apjomiem. Āgenskalna tirgus novests līdz sabrukumam, bet atbildīgā neviena. Cik izmaksā N.Ušakova PR medijos – miljonos. Nezinu, kā ir Polijā, bet Rīgā ir ļoti daudz problēmu.

    • Nu tad brūc virsū Rīgas okupantiem, nevis latviešu patriotiem.

     • Latviešu patriotu valoda?

      Nu tad brūc virsū Rīgas okupantiem, nevis latviešu patriotiem.

     • iepriekšējam

      Cik jauki, ka tu piekrīti !

     • Lai deputātiem kā mūsu priekšstāvjiem ērta eksistence, lai oligarhi un izsaimniekotāji rukā bez traucēkļiem. No balsojumiem labāk atturēties, vai ne? Lai B.Broka draudzējas ar mūsu izsaimniekotājiem, jo, kā G.Bērziņš pats atzina, ka veca zupa tomēr labāka…. Tā ir ar to piekrišanu, ļoti skumji.

 13. Olnesis īsi un saprotami.

 14. Dzintars ir ambiciozs puika, kam vienīgās ugunskristības nebija pat barikādes 1991 gadā (tad viņš vēl lego lika), bet tikai kautiņš ar sektantiem, kur šis mīkstais nevarēja nosargāt, pat, Latvijas karoga saplēšanu. Tieši tāda rakstura ambiciozie padomijas laikā bija stukači. Raivim, nenoveicās, jo viņš nevarēja stucīt padomijas laikā – vēl tēvam kulē karājās. Bet toties par 27 gadiem viņa partija ir panākusi to, ka trešdaļā tautiešu ir emigrājusi, liela daļa izmirusi. Latvijas zeme un finanses pārdotas sveštautiešiem. Un oligarhiem ir tiesiska visatļautība. Jo tieši “nacionāļi” atbild par tieslietām mūsu valstī. Ambiciozs maita tas Dzintars ir. Pelna savu lielo algu uz tautas patriotisma rēķina. Nebrīnīšos, ka viņš strādā Krievijas FSB labā – savalda patriotismu Latvijā mūsdienās. Ar saviem lētajiem šoviem un infantīlo valsts vadīšanu.

 15. Raivītim puisītim Atbildēt

  Raivīt, pastāsti labāk, ka Tu izkombinēji sev vislielāko algu pie Siles, lielāku par 16 – 000 mēnesī ? Kas Tu esi gudrāks par pat Bankas prezidentu ? Tev lielāka alga, kā viņam. Ko Tu tādu sevišķu Latvijai dari ? Pēc ievēlēšanas Saeimā, ātri aizej dekrētā ? Vai esi panācis to, ka latvieši bēg ekonomiskā trimdā uz ārzemēm ? Vai saņem tik lieilu algu, ka nevari novaldīt savus ķēdes savús – administratorus ? Tu tak esi vēl labāks shēmotājs, kā 3A, kurus Tavas partijas izveidotā tiesu sistēma padara baltus un pūkainus. Mērglis, Raivi, manuprāt, Tu esi, kas pelnās uz tautas patriotisma jūtām !

 16. Dzintar , pastāsti kādreiz par savām saknēm. Kāds koks tu esi ? un kas tas par kluci tev rados ?

 17. Atbildi uz jautājumu: vai Maksātnespējas administratori, kas krāp tautu un valsti, ir labāki par stukačiem okupācijas laikā?

  Vai visi tie, ka krāpšanas ceļā un noziedzīgā ceļā sagrāba valsti – īpašumus un varu, to savienojot organiz’\ewtā noziedzībā, ir labāki par stukačiem, mazāku postu nodara tautai.

  Vair līdz 4.maija Latvijai mazāk latviešu bija Latvijā, kā tagad?

  Vai tu esi paskaitījis, cik cilvēku priekšalicīgi paņēma no dzīves šis neatkarības 27 gadu periods, patsalīdzinājumā ar okupācijas laikā nomocīto Latvijas iedzīvotāju skaitu?

  Otto Ozols ir skaitījis, ka 27 gados daudz vairāk. Tad pasaki:

  Kas pie varas bija Latvijā visus 27 gadus, kas pie tā ir līdzvainīgs no varas partijām?

  Pie varas bija visus šos gadus TB/LNNK/ NA, kuri pat šodien nesaprot, kas “latviska Latvija”.

  Tu saproti, kas i r”latviska Latvija”? Nav gadījies dzirdēt kaut ko saprtīgu, izņemot plātīšanso un naivo vēlētāju “zvejošanu”.

  • Imanta Cēzara komentārs Nr.4. Imants Cēzars ar dažu minūšu intervālu ievietoja vairākus komentārus zem dažādiem vārdiem.

   • Visu šo laiku valsti pārvalda mafija un krievijas aģenti, ka iefiltrējušies VISĀS partijās. Nezinu, kāpēc Dzintras tiem pārdevās – ģimenes dēļ?

 18. Ja nemaldos Singapūras premjers Li Guanjao teica, ja slikti vadīt valsti, to pamet vispirms labi cilvēki un pēc tam pārēji!!!!

 19. Tu , Dzintar, melo, aizrunājies, ka : ” stundām ilgi nācās stāvēt rindā pēc pārtikas produktiem, kas jebkurā brīdī varēja izbeigties. Un izbeidzās, jo ik pa brīdim rindā priekšroka pienācās kādam komunistam, kurš novicināja savu kartīti”. Tu kurini naidu, vēl neesi atbrīvojies no ši naivuma, ka latvities nav saimnieks savā zemē. KOMUNISTI toreiz nevarēja ar savu kartīti apiet rindu, nemelo, ja nezini, aizver muti.

  Kartiti tiešām varēja pavicināt “2.pasaules kara represēties” – tie auga kā sēnes pēc lietus, pat rindās uz dzīvokļiem, automašīnām un ciiem labumiem, arī uz precēm veikalā, bet ne komunisti kā tādi.

  Komunistiem nebija nekādu privilēģiju, izņemot iespējas kāpt pa karjeras kāpnēm. Nemauc mums savu netīro spaini galvā.

 20. Lai kļūtu par saimnieku savā zemē, jābūt Maksātnespējas administratoram un jāvalda pār tiesām, tiesu durvis jāver ar kājām jebkurā laika, kaut tiesas procesā.

  Lai kļūti saimnieks savā zemē, tā jāigājas, kad uztaisām maksātnepējas procesu.

  Masveidā jāuzpērk zemi un jāspīdzina ar nomas maksu visi dzīvokļi, kas uzbūvēti okupācijas laika uz manas uzpirktās zemes, kad es neievēroju pirmpirkuma tiesības. Atradušies pirmmpircēji okupācijas laika īrnieki! Es esmu saimnieks. un mīlu savu zemi.

  TĀ IR MANA un Raivja DINTARA “latvietība”?!

  Latviets biju, latviets esmu,
  Latviets mūžam palikšu,
  Jo par savu verga algu
  Dzīvē tālāk netiksu.

 21. Jā , drošivien viņš jūtas kā saimnieks , ar visām ambīcijām un deputāta algu . tikai aizmirsa ,ka tā ir arī mūsu – tautas zeme .

 22. … Trolli, 30 000 (un x 10 vairak piekriteji), 18 .11. ‘Lapu gajiena’ dalibnieki, parada jusu NEVARIBU … !!!

  …Ka senalas jus visi tiksiet aizpusti vejonos uz savu zemi, kur varesiet taisit savas revolucijas … seit ir un paliks pamattauta ar pacietibu … kas uzticas savai Satversmei … !

  … Raivi, vairs nav ilgi … kad varesi kandidet but par ari ‘Lielo Karli’ … !

 23. Domāju, ka nākošās vēlēšanas Jūs neiepriecinās. Esat ieslīguši pašapmierinātībā. Mūžīgi aiz idejas nedzīvosi. Tā pa straumei.
  Ir nākušas klāt problēmas, kuras jārisina ar reāliem darbiem, reāli laikā, bet mazāk ar vārdiem. Piemēram, emigrācija, sociālā nevienlīdzība, maksājumu neatbilstība minimālajam attalgojumam, pensijai, dzīve uz parāda, utt. Neredzat vai bremzējat atliekot uz citu dienu. Ar domu varbūt atrisināsies pašas. Bet varbūt Jums nav redzējuma, nav izcilu prātu un spilgtas personības? Bet varbūt viss kopā?
  Bet šis ir laiks kad jārīkojas ar konkrētiem datumiem, ne ar vispārējiem uzstādījumiem, ar saukļiem, mēs ejam uz to, mēs domājam, utt.
  Domāju, ka laiks iet uz to, ka laiks prasīs reformātoru. Nākošās vēlēšanas būs nekādas, tie paši norotējušie vēži, tas pats ātrums, tas pats domāšanas veids. Nākošie četri gadi būs tāds izšķiršanās laiks. Laiks kurā cilvēku prātos kritīs maskas.

 24. Šis cilvēks nekad nav pelnījis iztiku ar godīgu darbu .

 25. saimnieks atradies…

 26. Vadīt partiju vadīšanas pēc? Atbildēt

  “Šobrīd neplānoju pretendēt uz premjera amatu, jo mana prioritāte ir vadīt partiju.” Vadīt partiju un vadīt valsti ir 2 dažādas lietas. Tu, Raivi, vari vadīt jebkādu partiju – savu misiju tu kā partijas vadītājs būsi izpildījis. Bet 21.gs. vadītājam jābūt elastīgam un jāuzvedas kā īstam līderim – jāvada gan partiju, gan jātiecas ieņemt premjera amatu.
  Es vēlēšanās gribu balsot par nacionālistu, kurš grib vadīt valsti un to skaidri pasaka. Slikts ir tas karavīrs, kurš negrib kļūt par ģenerāli. Visa armija šķībi skatītos uz cilvēku, kurš pateiktu, ka viņš grib būt pulkvedis un vadīt bataljonu, bet neko vairāk. Šādam “pulkvedim” ir zema latiņa, bailes no atbildība, uzņēmības un iniciatīvas trūkums. X stundā neviens ar šādu “pulkvedi” neies izlūkos, jo “pulkvedi” interesē viegla dzīve, silts krēsls un nevēlēšanas piedalīties cīņā, kuras iznākums var būt gan uzvara, gan zaudējums. Un X stundā neviens par tādu raivi dzintaru, kura mērķis ir partijas vadīšana – nebalsos. Es balsošu par Trampa tipa (bet par Trampu 5 reizes gudrāku) latviešu nacionālistu, kurš gatavs ar savu partiju paņemt varu. Pagaidām tādas partijas un tāda cilvēka nav.
  Raivi Dzintar, tu laikam esi pārāk pareizais – ne dzer, ne pīpē, ne piekop kādu citu netikumu. Tāpēc laikam nav vērts tev teikt: “KAs neriskē, tas nedzer šampanieti”. Noriskē un beidz raustīties. Ja nesanāks, tad varēsi mēģināt vēlreiz un vēlreiz, un vēlreiz, ja vien esi īsts cīnītājs un gardistančnieks.

 27. R.Dzintars izskatoties kā politikas veterāns. Varbūt. NA viņš ir uztaisījis politisko karjeru, bet nav attaisnojis vēlētāju cerības. Izrādījās tikai veikls populists un alkatīgs karjerists. Atcerēsimies!

 28. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.”

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  Savukārt, kā zināms: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. 😉

  =======

  Mediju ziņa (2008. gads): Sīkpartijas «visu Latvijai!» ( VL! jeb “tūdaliņi radikālie” ) kongress, kurš notika 7.12.2008. viesnīcā “Rīga”, esot “noslēdzies ar kautiņu starp partijas biedriem un kādas reliģiskas organizācijas biedriem”, esot apstiprinājis šī politekonomisko interešu sīkgrupējuma “priekšsēdētāja biedrs” R. Dzintars ( VL! jeb “tūdaliņi radikālie” ). Konflikta laikā esot tikuši “salauzti ziedi, norauti karogi, apgāzts galds un sasistas glāzes, kā arī kādam no VL kongresa norises traucētājiem nācies kautiņā zaudēt zobu”…
  ——-
  .
  “Bez ‘klopes’ – Pī-āR ‘štelles’ vājas…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 10.12.2008., Nr.6. )
  .
  “Stalts stājā” (bet – ar ‘zilu aci’),
  Pauž “bāliņš” ‘mesidžu’ par traci,
  Kurš sīkpartijai iegadījies ~
  Pats (privāti) tur piedalījies:
  .
  “Mums kongress ‘nobeidzās ar klopi’:
  Pēc “progmēra” – jau sākām ‘dropi’,
  Bet – ‘zapadlo’ tak’ dzirdīt kaušļus,
  Kas ‘svešā(!!!) mēlē’ citē Baušļus!
  .
  Šie sāk ‘uz dullo tekstus bīdīt’,
  Balt-sārtās krizantēmas mīdīt,
  Gāzt riņķī galdus, dauzīt glāzes ~
  ‘Bļin, izpildās pēc pilnas fāzes’!
  .
  Kad ‘biedriem’ “laipni” paskaidrojām,
  Lai svešie ‘purni lasās’ projām ~
  Šie ‘ieziepējās palaist nagus’:
  Mums “piedāvāja” ‘aplauzt ragus’.
  .
  Uz šito – paudām, lai ņem vērā,
  Ka – “rikošets” var sanākt ‘zvērā’:
  Kurš ‘leksies’, tam – pa ‘mordu’ sitīs,
  Līdz ‘huļigāns’ gar zemi kritīs!
  .
  To “proponējām” pieklājīgi,
  Un “korekti” – ne ‘burlacīgi’:
  Bez ‘mazcenzētiem uzbraucieniem’,
  Vai ‘nacistiskiem iespraudieniem’.
  .
  Bet – diez ko nelīdzēja teksti:
  Šie, ‘petuhi’, vēl ‘slēja seksti’,
  Un ‘motivēja (mūs!?) pa māti’ ~
  Ar “trīsstāvīgiem”, ‘renegāti’!
  .
  To, dabiski, vairs nepacietām,
  Un kājās ‘trūkāmies’ no vietām,
  Lai demonstrētu “stingru stāju”,
  Šiem ‘izrakstot pa’… (pakaļkāju).
  .
  Pēc rumpju skaita vairāk bijām,
  Dēļ tam – gan ‘zobus pārskaitījām’,
  Gan izsviedām tos ‘ur(l)as’ ārā ~
  Lai ‘nelien’ kongresā kā bārā!…”

  Bez ‘muzona’ – nav balle forša,
  Bez ‘bairīša’ – sprūst rīklē ‘dorša’,
  Bez pastalām – ‘pa pliko’ kājas,
  Bez ‘klopes’ – Pī-āR ‘štelles’ vājas…

  =======

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.
  .
  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 29. Kāpēc netika uzdoti jautājumi par NA saiknēm ar maksātnespēkas administratoriem – trasta bankas izsaimniekotājiem, Lūsi kā bijušo par NA ģenerālsekretāru…

 30. Jau piestrādāja pagāns! Parādīja savas tizlās krūtis un aizlaida Abreni krieviem!

 31. Cik jauka ZILA bilde………..

 32. Saeimas balsojumā atbalstījāt ZZS + Saskaņas I.Sudrabas palikšanu PIK vadītājas amatā? Kāpēc Rīgu atdevāt? Kāpēc Lielos kapus atdevāt? Kāpēc VARAM neko neredz no N.Ušakova vadītās Rīgas Domes “saimniekošanas” līdz braucamo un sliežu apķīlāšanai. Ko dod plika klaigāšana bez seguma?

  • Tāpēc, ka šamais tālāk par savu degungalu un kabatu neredz un problēmās negrib iedziļināties, jo lielie bosi prātiņu, ja tāds vēl palicis, aptumšojuši ar, kā saka Puzes švauksts, ļoooti lielu naudu…

 33. Kur jūs dzīvojiet.? Kad bērni un mazberni ir Amerikā un runā angliski, daži radi Krievijs latvieši, pats runāju vāciski, krieiski un arī latviski, kad sanāk tāda spiesta vajadzība, kādas saknes un kurā zemē.? Vēl citi tautieši ir Polijā un Vācijā un laikam arī tajā Ukrainas daļā, kuru anaektēja krievi pēc kara. Personīgi neizjūtu piederību ne pie vienas tautības un arī nevienas tautas dziesmas, nav tuvas sirdij un arī prātam. Ne pārāk saprotu arī ro dzimtenes mīlestību, jo ir tikai vieta, kur tu strādā un kur dzīvo šobrīd. Vajadzēs, var arī aizbraukt uz citurieni, bet kad radu ir tik daudzās zemēs, tad visur būsi mājās, jo kāds savējais vienmēr būs priekšā.. Neesmu nekad dzirdējis, ka kāds angliski, vai vaciski runājošasi, tā murgotu pa savu zemi un dzimtenes saknēm. Krievi varbūt ir līdzīgi, tikai viņiem, tāa dzmtene ir briesmīgi plaša. Latvietis tomēr ir alu cilvēks, kurš sēž savā midzenī ar lielu bomi rokās un grib visus svešos iznīcināt, vai arī aizdzīt projām, bet tie jau ir viduslaiki, vai akmens laikmets, kas saglabājies jūsu neandertāliešu prātos, ar briesmīgi cietu pauri, lai otrs tāds pats stulbenis, ar savu koka rungu nevar pārsist..

  • Koment, agrāk tādus kā tevi sauca par kosmopolītiem! Tagad par pasaules pilsoņiem, bet man tu vienkārši esi lamuvārds manā leksikā…

 34. Mužiku lumpeņi ārdās katrreiz kad redz patriotiska latvieša foto. Šeit nav izņēmums.

 35. Būtu vismaz tautai ar dziļām saknēm,paskaidrojis,kāpēc pats,balsojumā par NĪN atcelšanu ģimenes vienīgajam mājoklim,atturējās,kas ir līdzvērtīgi balsošanai pret??!

 36. Partijas “Visu Latvijai” rosināto 12% PVN likmi pārtikai,gan nevēlas vairs pat pieminēt!

 37. Lai nelauza galvu labāk lai paprasa šķelem padomu

 38. Pretekli, beidz muldet Atbildēt

  Pagajusaja nedela saima skatija lietu par savaktiem parasktiem vienigajam ipasumam atcelt nodokli – NA balsoja PREt nodokla atcelsanu.
  Likumprojekts Grozījumi likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” (1106/Lp12)
  (Dok. Nr. 4370, 4370A)Balsojums: par 36, pret 3, atturas 46 Noraidīts
  Deputāti Inguna Sudraba, Romāns Mežeckis, Aivars Meija, Gunārs Kūtris, Ringolds Balodis
  Balsošanas rezultāti par 36, pret 3, atturas 46

  Datums: 01/11/2018 09:24:29 AM
  Balsošanas motīvs: Grozījumi likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” (1106/Lp12), nodošana komisijām
  Grupēt: pēc balsojuma rezultāta alfabētiskā kārtībā
  Vārds Frakcija Balss Vārds Frakcija Balss
  PAR: 36 8. Einārs Cilinskis VL-TB/LNNK Atturas
  1. Jānis Ādamsons SASKAŅA Par 9. Lolita Čigāne VIENOTĪBA Atturas
  2. Ringolds Balodis NSL Par 10. Valters Dambe ZZS Atturas
  3. Ivars Brīvers LRA Par 11. Gundars Daudze ZZS Atturas
  4. Aleksandrs Jakimovs SASKAŅA Par 12. Ints Dālderis VIENOTĪBA Atturas
  5. Artuss Kaimiņš Par 13. Raivis Dzintars VL-TB/LNNK Atturas
  6. Nellija Kleinberga LRA Par 14. Astrīda Harju VIENOTĪBA Atturas
  7. Andrejs Klementjevs SASKAŅA Par 15. Andrejs Judins VIENOTĪBA Atturas
  8. Ivans Klementjevs SASKAŅA Par 16. Guntis Kalniņš ZZS Atturas
  9. Varis Krūmiņš LRA Par 17. Valdis Kalnozols ZZS Atturas
  10. Gunārs Kūtris NSL Par 18. Aleksandrs Kiršteins VL-TB/LNNK Atturas
  11. Ilmārs Latkovskis Par 19. Askolds Kļaviņš ZZS Atturas
  12. Jeļena Lazareva SASKAŅA Par 20. Rihards Kols VL-TB/LNNK Atturas
  13. Aivars Meija NSL Par 21. Līga Kozlovska ZZS Atturas
  14. Rihards Melgailis LRA Par 22. Armands Krauze ZZS Atturas
  15. Romāns Mežeckis NSL Par 23. Ainars Latkovskis VIENOTĪBA Atturas
  16. Romans Miloslavskis Par 24. Atis Lejiņš VIENOTĪBA Atturas
  17. Sergejs Mirskis SASKAŅA Par 25. Aleksejs Loskutovs VIENOTĪBA Atturas
  18. Andris Morozovs SASKAŅA Par 26. Inese Lībiņa-Egnere VIENOTĪBA Atturas
  19. Vladimirs Nikonovs SASKAŅA Par 27. Ingmārs Līdaka ZZS Atturas
  20. Vitālijs Orlovs SASKAŅA Par 28. Anrijs Matīss VIENOTĪBA Atturas
  21. Igors Pimenovs SASKAŅA Par 29. Ainārs Mežulis ZZS Atturas
  22. Arvīds Platpers Par 30. Romāns Naudiņš VL-TB/LNNK Atturas
  23. Sergejs Potapkins SASKAŅA Par 31. Imants Parādnieks VL-TB/LNNK Atturas
  24. Ivans Ribakovs SASKAŅA Par 32. Renārs Putniņš VIENOTĪBA Atturas
  25. Artūrs Rubiks SASKAŅA Par 33. Edgars Putra ZZS Atturas
  26. Raimonds Rubiks SASKAŅA Par 34. Artis Rasmanis ZZS Atturas
  27. Jānis Ruks LRA Par 35. Romualds Ražuks VIENOTĪBA Atturas
  28. Edvards Smiltēns Par 36. Kārlis Seržants ZZS Atturas
  29. Jūlija Stepaņenko SASKAŅA Par 37. Andris Siliņš ZZS Atturas
  30. Inguna Sudraba NSL Par 38. Valdis Skujiņš ZZS Atturas
  31. Mārtiņš Šics LRA Par 39. Laimdota Straujuma VIENOTĪBA Atturas
  32. Zenta Tretjaka SASKAŅA Par 40. Edvīns Šnore VL-TB/LNNK Atturas
  33. Jānis Tutins SASKAŅA Par 41. Juris Šulcs VIENOTĪBA Atturas
  34. Juris Viļums LRA Par 42. Jānis Trupovnieks ZZS Atturas
  35. Mihails Zemļinskis SASKAŅA Par 43. Jānis Upenieks VIENOTĪBA Atturas
  36. Igors Zujevs SASKAŅA Par 44. Viktors Valainis VIENOTĪBA Atturas
  PRET: 3 45. Juris Vectirāns ZZS Atturas
  1. Ritvars Jansons VL-TB/LNNK Pret 46. Jānis Vucāns ZZS Atturas
  2. Ojārs Ēriks Kalniņš VIENOTĪBA Pret NEBALSO: 8
  3. Veiko Spolītis VIENOTĪBA Pret 1. Sergejs Dolgopolovs SASKAŅA Nebalsoja
  ATTURAS: 46 2. Artis Gustovskis Nebalsoja
  1. Hosams Abu Meri VIENOTĪBA Atturas 3. Jānis Klaužs ZZS Nebalsoja
  2. Aldis Adamovičs VIENOTĪBA Atturas 4. Janīna Kursīte-Pakule VL-TB/LNNK Nebalsoja
  3. Aija Barča ZZS Atturas 5. Inguna Rībena VL-TB/LNNK Nebalsoja
  4. Gaidis Bērziņš VL-TB/LNNK Atturas 6. Silvija Šimfa Nebalsoja
  5. Inesis Boķis VIENOTĪBA Atturas 7. Jānis Urbanovičs SASKAŅA Nebalsoja
  6. Augusts Brigmanis ZZS Atturas 8. Ivars Zariņš SASKAŅA Nebalsoja
  7. Andris Buiķis VL-TB/LNNK Atturas

 39. Ulasam PILNĪGA taisnība! Šķiraties no bijušajiem TB/LNNK kadriem! VIŅI no valsts atjaunotnes pirmsākumiem NESTRĀDĀJA LATVIJAI! KO NOZĪMĒ VIŅU PARTIJAS NOSAUKUMS? Viņi piesmēja šos svētos vārdus : TĒVZEMEI UN BRĪVĪBAI….Degradēja LNNK devumu LATVIJAI! Kad ūdens smēlās mutē un viņu darbībai draudēja skuju taka, fiksi sameklēja jūs NEPIEREDZĒJUŠUS TAJĀ LAIKĀ JAUNIEŠUS un tika ATKAL SAEIMĀ un VALDĪBĀ! BET KUR LABUMS NO VIŅU DARBA? NAV! Rasnačs pilnīgi NEKO nedara TM darba uzlabošanai, tieši otrādi – tieslietu sistēma smaržo pēc vecas pārtikas produkcijas! Algas nesamērīgi lielas visai ierēdņu varzai! Man liekas, ka visa Rīga ”strādā” vienīgi pa daudzajām ministrijām un Domē! Ministrijas un Dome dzīvo CITĀ PASAULĒ – TĀLU NO REALITĀTES, NEPĀRREDZOT VALSTI KĀ VESELUMU. Cik AKTĪVI darbojas krievvalodīgie un lielajam kaimiņam simpatizējošie tautas brāļi – ŅEMIET PIEMĒRU, jo CITĀDI TIEŠĀM ZAUDĒSIM SAVU VALSTI!

 40. Jampampiņš un daiļ.irsējs! Maksātnespējas administratoru-maizestēvu sulainis.Tas tik ir zemes saimnieks!
  Sūdu dakšas rokā un uz kūti mēslus mēzt,tad izjutīs Dzimtenes smaržu. Cienīgs “Ļutaušu” mantinieks!

 41. cik vāja intervija !

 42. Nožēlojama persona! Kārtējais latvju bāleliņš – “daiļdir…s”. Skumji, ka pietiekoši gudrs, lai saprastu, kam pārdevies, bet – neko nemainītu! Vai baiļu no elles nav?

 43. Raivit,kad beidz sapnot puisiti,ta labi izberze actinas.Mes jau sen neesam saimnieki sava zeme.Un radas ka ari talakaja nakotne tadi nebusim.Jaukais sapnotaj.

 44. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =====

  Ir sacīts: “Var jau iespējami skaļi un bezgalīgi ilgi dēvēt sū#u par zapti – dēļ tam tas saldāks nekļūs un tīkami smaržot nesāks.” 😉

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. 😉

  =======

  Mediju ziņa (2013. gads): Pēc tam, kad esot “atklātībā parādījušie audiovizuālie no Krievijas vēstnieka Aleksandra Vešņakova rīkotā “Krievijas dienas” pasākuma – “kaviāra dzīrēm”, kurās redzama piedaloties arī tā dēvētās “nacionālās apvienības” (NA) pārstāve, šīs valsts pašreizējā “kultūras ministre” Žaneta Jaunzeme-Grende ( VL!-TB/LNNK jeb “tūdaliņi-pastalnieki” ), “nacionālajā apvienībā” esot “notikusi asa @-sarakste par šo tēmu, kas “noplūdusi” un nonākusi mediju pārstāvju rīcībā, kas publiskojuši visu šo elektroniskās komunikācijas arhīvu”…
  ——-
  .
  Latv(ĀN)ijas SILES “valsts” kārējā “kaviār-geita”.
  ( ‘nacionāllojālpatrEJotisks’ prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Pēc Austrumkraja ‘tusiņa’,
  Tiek Muļķu Zeme pie…(gāzta),
  Ar “diskusijas” fragmentiem,
  Par “nacionāliem principiem”:
  .
  “Nu – kā tā var (‘bļin’!), kā tā var?!?
  Par š’to – aiz …(prieves) jāpakar!!!”
  “Kas grib “haļavas” bliņā kost ~
  Ar “rudzubisi” jābliež nost!!!”
  “Man kauns, ka es(m)u “partijā(s)”,
  Kur “spices biedri” ap…(taisās)…”
  “Bet – varbūt bišķi “korektāk”,
  Mums jābļaustās (un – paklusāk)?…”
  “Mož – pagaidīt, ko “šiškas” pauž,
  Kas ‘blices’ prezidijā snauž ~
  Kurš lēnāk rullēs – tālāk tiek?…”
  Rau – “akcentus” jau “bosi” liek:
  .
  “Ja “priekšnieks ļauj” – var vodku rīt
  (Līdz “patrEJots” gar zemi krīt),
  Un kaviāru (‘ložkām’) grābt,
  BET – “etiķeti nepārkāpt”!
  Var bliņām mūli piestampāt,
  Un saldu čaju piestrēbt klāt,
  Kas “samovāram” cauri dzīts ~
  Ka tik’ nav “imidžs” sa…(ķēzīts)!!
  Var bučot …(roku) “slavJāņiem”,
  BET – par “haļavas frīstiķiem”,
  Un – TIKAI “korektuma” pēc ~
  Tas “stājai” ‘kantes nerīvēs’!!!

  ‘Post faktum’ – var tak’ “izskaidrot”,
  Ka – svešiem …(rokas) bučojot
  (Par vodku un par zaceni?…),
  Mīl “patrEJoti” Tēvzemi ~
  Lai Latv(ĀN)ijas” LUMPEŅI,
  Uz “urnu talku” pasvilpti,
  Laiž “tūdaliņās” “nobalsot”,
  Par “sūdmalējiem” fanojot:
  Ja “SCvoloči” pie kloķiem tiks ~
  Ne sū(…) vairs pāri nepaliks,
  No SILES “shēmas” (pakāstas)
  Priekš “naciķiem” ( kā “partijas” )…
  .
  Kad slīd no nagiem ārā “valsts” ~
  MUMS, biedri, katrs SILES balsts,
  Ir vairāk vērts, kā “samovārs”,
  Vai bliņām uz(krauts) kaviārs,
  Ar “Smirnof” vodku aizliets feiss,
  Vai “koka” rubļiem piebāzts keiss ~
  Jo sevišķi – ja personāžs,
  “Haļavu” rij un ķešās bāž,
  Ne “merkantilos” nolūkos,
  BET – “visu Latv(ĀN)ijai” dos!
  (Nu, vismaz – tādam bazāram,
  Tic “bauru” bars – vēl pagaidām…)”

  Pār SILES “valsti” – debess klārs:
  Priekš dažiem – bliņas & kaviārs,
  Un “polit-skandāls” (paģirās),
  Bet vairums – nonīkst “badmirās”…

  =======

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.
  .
  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 45. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 46. Skaisle Jātaļniece Atbildēt

  kādi jūs saimnieki – tādi paši žuļiki kā visa politmafija Latvijā

  l

 47. Atceries, ka nedarīšana var slikti beigties! Nepazaudē tautu!

 48. Man ir jautājums Raivim Dzintaram, kāpēc necīnījāties par Rīgas atslēgām?
  Vai tiešām pietrūka patriotisma? Vai ozols savas saknes bija sapūdinājis, jo sāls deva bija par lielu??
  Man kā baltu pārstāvei bija kauns, ka Rīgas atslēgas tika adotas svešiniekiem. Jūsos redzu lielu, it kā savas zemes patriotu, bet trūkst uzņēmības un cīņa par taisnību. Rīgā svešinieki, vai nākošajās vēlēšanās pamodīsimies svešā valstī? Kā redzu, cīņa nav galā……..

  • Ušakova nekaunība ir neizsmeļama.

  • Es ceru, ka Jūs ieskatījāties arī citos komentāros un pamanījāt kāda attieksme mūsu zemē valda attiecībā pret isteni latvisku partiju. Tad kā Jums ceļas rokas pārmest ka nav izdarīts viens vai otrs darbs? Cik % balsu saņem NA salīdzinot ar ZZS vai Saskaņu? Ko ar šīm 14 balsīm var iesākt pret 86? Varbūt varējāt padomāt pati par savu attieksmi pret valsti un tautu. Tukša gānīšanās jau nav gudrības atspulgs.

   • katrs saprot ar latviskumu… Ja totāla tiesiska nihilisma nostiprināšanu sabiedrībā, ja divkosību un ”lietu bīdīšanu” skaļu lozungu aizsegā, tad, protams, tāds latviskums ne man, ne citiem, kas neietilpst šīs liekuļu apvienības elektorātā, nav vajadzīgs.Kāda problēma SC ielikt nosaukumā ”saskaņa”, kāda problēma Bērziņam un Lūsim bīdīt rebes zem nacionālās apvienības karoga?! Jāatrod tikai pietiekoši daudz Ojāru, kam Dieviņš prātu noskaudis, un rullējam! Būvējam kuģus kāpās un ļaujam tiesu varai būt vienīgajai neatkarīgajai šai valstī.

   • Jā, es ieskatijos citos komentāros un secināju ka tos ir rakstijuši krievnacvistu troļi. Uzskatu ka Jūs ari esat viņu biedris, un sevišķi slīpēts pietam.

 49. Tukšs kā pionieru bungas …

 50. Jā, labs jautājums – kas ir saimnieks savā zemē – tas, kas kāpās, dažus metrus no jūras uzceļ māju un nosauc to par kuģi, jeb latviešu tauta?

 51. Raivi , ja jusu partijas sarakstos bus visadi usakoviesi un korumpanti , mes vairs par jusu partiju nevelesim.

 52. Lielmuldētājs tas Dzintars, nekas cits.

 53. Muļķis vai nekauņa? Bet būtībā, ļoti atbilstošs vadonis apvienībai, kas 25 gadus daiļi muldējusi un apzināti vedusi valsti uz iznīcību. Pēc principa, klausieties uz maniem vārdiem, neskatieties uz maniem darbiem!

 54. Vispirms, Raivi, iztīri savu partiju no visādiem gaidiem bērziņiem, rasnačiem un tml., lai nebūtu shēmošanas ar maksātnespējas administratoriem un korupcijas tieslietu sistēmā; kā arī beidziet brāļoties ar SC un ZZS!!!

 55. Kāpēc Rīgu atdevāt? Atbildēt

  Ja nebija kandidātu, tad pašam vajadzēja kandidēt. Un , kāpēc PIK komisijas balsojumā pieļāvāt Sudrabai turpināt darbu vadītājas amatā? Nožēlojami.

 56. Prātiņ, nāc pie “tīrajiem dzintariem”, kuri 30 gadus tik cērt un cērt, un par saknēm un saimniekiem pļāpā.
  Andrejs Lucāns: Latvju zeme vaļā stāv… (la.lv)
  (..)Sekas: atjaunojusies 1905. gada zemes īpašumtiesiskā struktūra ar to pavadošo politisko, kapitāla un sociālo nevienlīdzību – pieaugošais revolucionārais spiediens tiek novadīts caur latvju zemes atvērtajām durvīm. No 1995. līdz 2014. gadam iedzīvotāju dabīgais samazinājums 262 577 cilvēki. Emigrējuši 236 000 darba spējīgo, lielākoties no laukiem. Par 137 814 samazinājies skolēnu skaits, slēgtas 313 skolas, galvenokārt laukos. No saimniekiem esam pārtapuši par algādžiem ne savā, bet svešās zemēs. Latvijas lauksaimniecība 2015. gadā ražo 70% no 1938. gadā ražotās lauksaimniecības produkcijas. No 27 ES dalībvalstīm Latvija ierindojas pēdējā četriniekā. Notiek latviešu nācijas un Latvijas valsts degradācija. Desmiti tūkstoši pamestu lauku sētu un krāsmatu gaida savus pasaulē kalpu gaitās aizklīdušos mantiniekus, bet visu līmeņu deputāti un valstsvīri neliekas to manām. “

  • Valdis Freimantāls Atbildēt

   Raivis zin par par Rīgas Latviešu biedrības drausmo, kriminālo iznīcināšanu 1993. gada 18. februāra naktī. Kādēļ klusē?

   Pats jau noteikti labi zin.

   Bet mēs varam tikai minēt.

   Lasiet par Māmuļas iznīcināsanu manu rakstu :”Mosties, celies, strādā”!

   Internetā ir tāda Helsinku 86 vietne www “Tautas tribunals.eu”. (Tur variet uzzināt to, ko no Jums slēpj komunistu un čekistu apmaksātie žurnālisti.

Draugiem Facebook Twitter Google+