×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. decembris, 2012
Drukāt

Latvijā augsta saslimstība ar plaušu karsoni

palataplausas

Šomēnes ar plaušu karsoni sasirguši gandrīz 500 cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) monitoringa dati par šī gada 50. un 49.nedēļu.

Oktobrī uzsāktajā augšējo elpceļu slimību monitoringā novērojumi veikti jau 11 nedēļas. Sešās no tām paziņoto plaušu karsoņu skaits bijis virs 200, turklāt decembra otrajā nedēļā saslimstība sasniegusi šajā sezonā augstāko rādītāju – 276 saslimušos.

Gandrīz tikpat augsts paziņoto pneimoniju skaits fiksēts oktobra sākumā, kad vienā nedēļā bija saslimuši 268 cilvēki. Savukārt zemākais reģistrēto pneimonijas gadījumu skaits bijis novembra trešajā nedēļā – 75 cilvēki.

Vidēji uz 100 000 cilvēku ik mēnesi reģistrēti 24 līdz 32 sasirgušie ar plaušu karsoni.

Tikmēr jauni gripas gadījumi ne novembrī, ne decembrī nav reģistrēti.

Mediķi atgādina, ka no elpceļu infekcijām un gripas iespējams izvairīties, ievērojot speciālistu konsultācijas un padomus, kā arī personīgo higiēnu, tostarp roku mazgāšanu, elpceļu higiēnu. Ir jācenšas izvairīties no kontakta ar vīrusu infekcijas slimniekiem. Arī pašam saslimušajam jāapzinās, ka, neizārstējies un neievērojot piesardzības pasākumus, viņš var apdraudēt visu apkārtējo veselību.

Tāpat arī ieteicams pēc iespējas vairāk uzturā lietot šķidrumus – zāļu tējas, svaigas augļu un dārzeņu sulas, arī skābpiena produktus (kefīru, paniņas, biezpienu), jo tie satur mikroorganismus, kas stimulē cilvēka imūnsistēmu, jācenšas lietot vitamīniem bagāts uzturs, arī pastaigas svaigā gaisā palīdzēs uzturēt stiprāku imunitāti, norāda speciālisti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+