×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. novembris, 2012
Drukāt

Latvijas drošību radām paši


Foto no Saeimas kancelejas arhīvaFoto no Saeimas kancelejas arhīva

Vakar Saeimas nama Lielajā vestibilā atklāja Lāčplēša dienai veltītu skolēnu fotogrāfiju konkursa “Drošs savā Latvijā” izstādi. Tā ļāva paraudzīties uz mūsu valsti skolēnu acīm, atklājot to, kā viņi saprot savas ģimenes, draugu, skolas un visas valsts drošību. 


 

Konkurss rīkots ar nodomu pirms svētkiem rosināt patriotisku noskaņojumu un veicināt jauniešu interesi par valsts aizsardzību un drošību. Konkursā piedalījās 8. – 12. klašu skolēni – 54 autori iesniedza 82 darbus.

15 labāko darbu autori vakar devās unikālā izbraukumā ar pirmo Latvijā būvēto patruļkuģi un ekskursijā uz Rīgas kuģu būvētavu.

Lai gan visu uzvarētāju darbi bija ļoti dažādi, daudzi skolēni uzskata, ka drošību Latvijā rada ne tikai militārais spēks, karavīri un armija, bet arī tuvinieki. “Kad izlasīju konkursa noteikumus, ne mirkli nešaubījos par to, ka drošības sajūtu rada ģimene,” teic Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 10. klases skolniece Elvīra Grasmane. Viņas darbs gatavots no ģipša, kurā attēloti tēta, mammas un viņas pašas rokas nospiedumi. “Lai radītu patriotisma sajūtu, atlikušo laukumu nokrāsoju mūsu karoga krāsās,” piebilst Elvīra. Savukārt Siguldas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniece Anna Alvīne Vītola vērtēšanai nosūtīja savas ģimenes kopbildi, uzsverot, ka Latvijas drošība sākas ģimenēs. 8. klases skolniece Agnese Dakstiņa no Valdemārpils vidusskolas uzskata, ka visi jūtas droši Latvijā, esot starp cilvēkiem, kas saprot, atbalsta, ir kopā priekos un bēdās. Dobelniece Kristiāna Ozoliņa norādīja, ka drošību Latvijā rada ne tikai karavīri, bet katrs Latvijas iedzīvotājs, saudzējot savu zemi un viens otru. “Tikai palīdzot viens otram, mēs jutīsimies droši!” teic Kristiāna.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+