Sports
Futbols

Latvijas futbola izlase FIFA rangā paceļas par divām vietām 0

foto: lff.lv

Latvijas vīriešu futbola valstsvienība jaunākajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā, kas publicēts ceturtdien, pakāpusies par divām pozīcijām un tagad ieņem 111.vietu.

Latvijas kontā ir 312 punkti jeb par sešiem vairāk nekā pirms mēneša.

Izlasei nākamā spēle, kas šogad būs pirmā, plānota 25.martā, kad 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra ietvaros tā viesos tiksies ar Šveici, kura rangā saglabā augsto 11.pozīciju, bet trīs dienas vēlāk pārbaudes mačā viesosies pie Gruzijas, kura ieņem 126.vietu.

Janvārī Latvijas izlase rangā bija 110.vietā, bet februārī noslīdēja divas pozīcijas zemāk.

Savukārt pērn oktobrī Latvijas izlase bija noslīdējusi līdz 116.vietai un tikai par trim pozīcijām atpalika no sava antirekorda, kas tika uzstādīts pirms trim gadiem. Savukārt septembrī tā atradās 95.vietā, sasniedzot augstāko pozīciju gada laikā.

Pērn Latvijas izlase labāko simt izlašu pulkā spēja ielauzties vien martā un septembrī. Savukārt 2015.gadu valstsvienība noslēdza 101.pozīcijā.

No pārējām Baltijas valstīm Lietuva pakāpusies par divām vietām un ieņem 107.pozīciju, bet Igaunija palikusi 119.pozīcijā.

Ranga pirmajā desmitniekā izmaiņas nav notikušas. Līderpozīciju saglabājusi Argentīna, kurai seko Brazīlija un pasaules čempione Vācija. Ceturtajā vietā ir Čīle, kurai seko Beļģija, Francija, Kolumbija un Eiropas čempione Portugāle, bet labāko desmitnieku noslēdz Urugvaja un Spānija.

Visaugstāk no Latvijas izlases pretiniecēm 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā atrodas Portugāle, bet Šveice ir uzreiz aiz pirmā desmitnieka. Vēl Ungārija atrodas 27.pozīcijā, Fēru salas ir 82.vietā, bet Andora rangā ir 200.vietā jeb 12 no beigām.

Mēneša laikā lielāko kāpumu veikusi Surinama, kura tikusi deviņas pozīcijas augstāk un ir 120.vietā, kamēr lielākais kritums rangā bijis Mjanmai, noslīdot par 13 pozīcijām zemāk uz 172.vietu.

LA.lv