Latvijas izlase atkārtoti pieveic Dānijas hokejistus 0

Latvijas hokeja izlase Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra spēlē piektdien izbraukumā ar rezultātu 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) uzvarēja Dānijas valstsvienību, tiekot pie otrā panākuma šajā pavasarī.

Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 70

Latvijas izlases labā vārtus guva Miks Indrašis, Roberts Bukarts, Mārtiņš Cipulis un Koba Jass, kurš ripu raidīja tukšos vārtos. Zīmīgi, ka šis Jasam bija pirmais precīzais metiens Latvijas valstsvienības sastāvā.

Savukārt Dānijas valstsvienībā ar vienīgo precīzo metienu izcēlās Kims Likeskens.

Mača sākumā neliels pārsvars piederēja dāņiem, kas diezgan aktīvi un mērķtiecīgi uzbruka Latvijas izlases vārtiem, taču Māris Jučers vārtos darbojās bez kļūdām un rezultāts nemainījās. Mača trešajā minūtē nelielu dūru cīņu sarīkoja Oskars Cibuļskis un Sebastians Svendsens, bet turpinājumā spēle ritēja līdzīgi ar labām iespējām izcelties abām komandām.

Rezultāts tika atklāts 15.minūtē, kad Dānijas izlases vārtu priekšā labi nocīnījās Latvijas izlases ceturtā maiņa un uzbrukumu ar precīzu metienu noslēdza Indrašis. Izvirzījušies vadībā, viesi izveidoja vēl pāris labus uzbrukumus, tomēr pārspēt dāņu vārtsargu Simonu Nilsenu neizdevās. Divas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām Dānija palika mazākumā, taču Latvijas izlasei šo vairākumu neizdevās realizēt.

Otrās trešdaļas sākumā Latvijas hokejistiem bija vēl viena iespēja realizēt vairākumu, taču tā netika izmantota, bet mača 31.minūtē Dānijai atkal nācās aizstāvēties četratā pret pieciem pretiniekiem. Šis vairākums viesiem izdevās veiksmīgs un Bukarts no tuvas distances pārspēja Nilsenu – 2:0.

Spēles 33.minūtē mazākumā nācās spēlēt jau Latvijai, taču dāņiem vairākumā nebija daudz iespēju pārspēt Jučeru, bet pēc pāris minūtēm Latvijas izlase savu pārsvaru palielināja līdz trim vārtiem – Cipulis eleganti apspēlēja Nilsenu, raidot ripu vārtos virs dāņu vārtsarga pleca. Atlikušajās otrās trešdaļas minūtēs cīņa ritēja mierīgi un lielu briesmu nebija ne pie vieniem vārtiem.

Trešās trešdaļas sākumā Dānijas izlase vēlreiz palika mazākumā, tomēr Latvijai vairākumu neizdevās realizēt, bet turpinājumā cīņa bija līdzīga un komandas spēlēja mierīgi. Spēles 52.minūtē uz noraidīto spēlētāju soliņa devās Armands Bērziņš, taču arī mājiniekiem vairākumu neizdevās realizēt, bet divas ar pusi minūtes pirms cīņas beigām Likeskens dāņiem vienus vārtus atguva.

Pēc gūtajiem vārtiem Dānija pārņēma iniciatīvu, bet vēl lielāks mājinieku spiediens kļuva mača pēdējā pusotrā minūtē, kad Nilsens bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Tomēr Latvijas izlase pārliecinoši spēlēja aizsardzībā, bet 36 sekundes pirms mača beigām Jass raidīja ripu tukšos vārtos, pieliekot punktu šai spēlei.

Par mača labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts Bukarts.

Kā ziņots, abas komandas savā starpā tikās arī trešdien, kad Latvijas izlase izcīnīja uzvaru ar rezultātu 2:1, tiekot pie pirmā panākuma šajā pavasarī.