Uncategorized

Latvijas lūgums – uz EK galda 0

Foto – LETA

“Šis ir ļoti svarīgs un pozitīvs pagrieziena punkts. Ja mūsu kaimiņi igauņi un somi to ir izdarījuši un neviens šo soli nenožēlo, tad arī mums tas ir jādara. Ceram, ka iznākums mums būs pozitīvs.”

 

Tā vakar sacīja Latvijas finanšu ministrs An­dris Vilks, ierodoties Briselē ar valdības un Latvijas Bankas parakstītu vēstuli kabatā. Tajā Eiropas Komisijai (EK) lūgts veikt ārkārtas konverģences ziņojumu jeb novērtējumu par Latvijas atbilstību Māstrih­tas kritērijiem, kas ir vārti uz iestāšanos eirozonā.

“Nesteigsimies uzreiz ar secinājumiem. Vispirms uzrakstīsim ziņojuma projektu,” atturīgs par iznākuma prognozēm bija monetāro lietu komisārs Oli Rēns, kuru pirmo sasniedza Latvijas oficiālā vēstule.

Tikmēr Latvijai atbalstu pauda ES valstu finanšu ministri, īpaši Baltijas kaimiņi. “Šī patiešām ir ļoti nozīmīga diena jums un es domāju, ka Eiropas institūciju novērtējums būs sekmīgs, un Eiropas Komisija un Eiropas Centrālā banka secinās, ka Latvija izpilda Māstrihtas kritērijus un ir gatava pievienoties eirozonai,” tā Lietuvas finanšu ministrs Rimants Šadžus. “Latvijas valdība ir izdarījusi ļoti pareizu izvēli gan valstij, gan Latvijas ekonomikai. Tas ir labi gan mums, gan arī eirozonai, jo šis solis apstiprina, ka vienotās valūtas grupa atkal ir pievilcīga,” teica Igaunijas finanšu ministrs Jirgens Ligi.

EK un ECB ziņojums par Latvijas gatavību eirozonai būs izstrādāts līdz maija beigām vai jūnija sākumam. Abu institūciju novērtējums būs par pamatu ES dalībvalstu tālākajām diskusijām un galīgajam lēmumam par Latvijas iestāšanos eirozonā, ko, visticamāk, pieņems vasaras padomē.

 

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Uncategorized
Maizes un konditorejas ražotājs “Canelle Bakery” modernizēsies par 420 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Konkursā skolēniem “Šodien laukos” klašu grupā uzvarējusi Priekuļu vidusskola
24. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Atcelta karantīna ap cūku mēra skartajām saimniecībām Saldus pagastā
24. oktobris, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
“Šiva*, atkāpies no Vanagkalna!” Būt vai nebūt Zemes enerģiju parkam Baldonē?
1 stunda
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
57 sekundes
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Valsts pirmie simt gadi ir līdz malām pierakstīta lappuse
51 minūtes
LE
LETA/LA.lv
Sports
Meija turpina mest – “Dinamo” pirmo reizi sezonā trīs uzvaru sērija!
1 stunda
LE
LETA
Laukos
ZM: “Latvijas valsts mežiem” cena par “Bergvik Skog” īpašumiem bija pārāk augsta
3 stundas