×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

“Latvijas valsts ceļiem” šogad bedrīšu remontam vajadzēs 7–8 miljonus latu

Foto - LETAFoto - LETA

Patlaban bedrīšu remontam vajadzēs 7‒8 miljonus latu, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” pastāstīja valsts autoceļu pārvaldītāja “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) valdes loceklis Jānis Lange.

Viņš norādīja, ka precīzi pateikt, cik daudz bedru šogad ir izveidojušās uz Latvijas ceļiem, varēs pēc ziemas atlaišanās, tomēr LVC prognozē, ka būs jāremontē aptuveni 500 tūkstoši kvadrātmetru bedrīšu. “Tas ir milzīgs apmērs, ko katru gadu sataisām,” atzina Lange.

Viņš arī sacīja, ka bedrīšu remontu šogad ir paredzēts veikt ātrāk nekā citus gadus. “Pēc normatīvajiem aktiem bija paredzēts bedrītes uz galvenajiem ceļiem saremontēt līdz 1.jūnijam, bet mēs esam saīsinājuši mērķi to izdarīt līdz 18.maijam. Visi termiņi ir saīsināti par divām nedēļām,” teica Lange.

Uz jautājumu, vai LVC nav bažu par remonta kvalitāti, saīsinot termiņus, Lange atbildēja, ka tādēļ viennozīmīgi ir jāievēro tehnoloģija un tas tiks kontrolēts.

“Bedrītes mēs saremontēsim visas. Tomēr jāatzīst, ka tad, kad mēs saremontējam bedrīti, mēs spējam nodrošināt satiksmei drošu, taču nekomfortablu braukšanu. Jārēķinās ar to, ka bedrīšu remonts neatrisina ceļa kalpotspēju ilgākā laika periodā. Jāsaprot, ka bedrītes ir sekas, bet cēlonis – tas, ka šim ceļam laikā nav veikts remonts,” klāstīja Lange.

Valstij piederošais LVC pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē valsts autoceļu tīkla finansējumu un organizē iepirkumus valsts vajadzībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+