×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. maijs, 2015
Drukāt

Rīgas nama iedzīvotāji pret pašu gribu iegrimuši milzu parādos (8)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Tik traki nav nevienā namā

Apsaimniekošanas uzņēmuma “BVH” valdes priekšsēdētāja Diāna Āboliņa-Šetlere atklāj, ka pusotra gada laikā Trijeca parāds par apsaimniekošanu un komunālajiem pakalpojumiem sasniedzis 32 000 eiro. “Rīgā mūsu uzņēmuma apsaimniekošanā pavisam ir 25 dzīvojamie nami. Bet tik traki kā ar Stabu ielas namu nav klājies nevienā,” atzīst Diāna Āboliņa-Šetlere. “Pats trakākais – vienai daļai dzīvokļu īpašnieku jāapmaksā citu radītie parādi, ko viņi pilnībā nespēj, un parāda summas turpina augt.”

“Šī gada martā mūsu nams jau bija parādā komunālo pakalpojumu sniedzējiem 33 794 eiro, no šīs summas lauvas tiesa ir Trijeca kunga parāds. Tā kā nams sadalīts nevis atsevišķos dzīvokļu īpašumos, bet domājamās daļās, par uzturēšanas izdevumiem būtu jāatbild visiem kopīpašniekiem atbilstoši viņiem piederošo domājamo daļu lielumam,” skaidro Jānis Klūga.

Līdz 2013. gada augustam šī nama apsaimniekotājs bijis Rīgas pašvaldības uzņēmums “Rīgas namu pārvaldnieks”, bet tad no apsaimniekošanas atteicies. Uzņēmuma pārstāve Santa Vaļuma atzīst, ka no apsaimniekošanas atteikušies nama iedzīvotāju lielo parādu dēļ. Kā vēsta Jānis Klūga, jau tolaik parāds esot sasniedzis 125 555 latus, no kuriem 98 487 lati bijis E. N. Trijeca parāds. No “Rīgas namu pārvaldnieka” izziņas redzams, ka 2013. gada augustā parāds bijis pat vēl lielāks – 131 012 lati.

2013. gada septembrī kop­īpašnieki kopsapulcē nolēmuši, ka par nama uzturēšanu turpmāk gādās dzīvokļu īpašnieku biedrība, kuras dibināšanā savulaik piedalījies arī pats parādnieks. Iedzīvotāju kopsapulcē nolēmuši, ka nama pārvaldīšanu uzticēs SIA “BVH”. Taču arī turpmāk nekas nemainījās – nams grima arvien jaunos parādos.

“Mēs, pārējie nama iedzīvotāji, gan pūlamies nosegt ar nama apsaimniekošanu saistītos izdevumus no savām kabatām. Diemžēl parādu summa, lielākoties par apkuri, ir sasniegusi tādus apmērus, ka par visu samaksāt vairs nespējam. Šī gada aprīļa sākumā “Rīgas siltums” atslēdza namam apkuri, parādu dēļ namam var atslēgt arī ūdeni,” stāsta Jānis Klūga.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Tālie ziemiełi suńu pājūgā uz tundru

 2. Dievs zemes virsū ieradies… 🙂

 3. Ja man uzkrauj citas personas parādu, tas nozīmē, ka man jāpanāk šīs personas vēlmi samaksāt savu parādu. Tātad man jāgaida parādnieks kāpņutelpā un jāsit, kamēr samaksā. Vai man ir mūsu valdības izdomāta cita iespēja?

 4. Un maksātnespējas Administratorei Ritai Skridei offiss Daugavpilī atrodas Trijeca īpašumā piederošajā mājā . Šajā lietā roka roku mazgā: tieslietu ministrs , notāre Marta Zeile Trijeca kā arī maksātnespējas administratore, ieskaitot Ogres tiesu! Žurnālist, roc tik dziļāk!

 5. Pret šādu nekaunīgu rīcību ir tikai viens risinājums. Ka teiciena – против лома нет приёма, если нет другого лома. Proti: Biedrībai nekavējoši jāuzņemas mājas pārvaldīšana un apsaimniekošana (lai Biedrībai būtu juridiska atbildība), savukārt Biedrība paraksta līgumu ar komersantu – pārvaldnieku, kurš rīkojas tā ka līdz šim bet ar Biedrības kontu. Tad Biedrība pieņem lēmumu atvienot visas komunikācijas no tās mājas daļas (t.sk. aukstu ūdeni, siltumu, elektroenerģiju) uzstādot ultimātu – nav naudas, nav pakalpojumus. Tātad Trejicam vajadzēs dod tiesa Biedrību. Bet Biedrība visus savus līdzekļus tūres Pārvaldnieka konta un X-stunda, paziņos, ka arī visiem dzīvokļu īpašniekiem jāpārskaita nauda atbilstoši līgumam Pārvaldniekam. Rezultāta Trejic nevares tiesāties ar Pārvaldnieku, jo ar to mājai nav pārvaldīšanas līguma (ir apakšuzņēmuma līgums konkrētiem darbiem – finanšu uzskaite u.t.t.). Tātad tiesāsies ar sabiedrisku un bezatbildīgu veidojumu Biedrību, kura jebkura bridi var pieprasīt maksātnespēju. Visi Trejica īpašumi būs bez pakalpojumiem, rezultāta arī bez īrniekiem.
  Domāju arī ir citi līdzīgi risinājumi, bet juridiski pa taisno cīnīties ir bezjēdzīgi. Labāk šiem mērķiem dzīvokļu īpašniekiem izmantot starpniekus (Biedrība), no kuriem neko nevar paņemt. Tikai ar apdomīgu bezkaunīgu rīcību var cīnīties ar tādiem parādniekiem.

 6. arī RNP piekopj to pašu politiku, proti, līdzko rodas kada neatliekama nepieciešamība kaut ko mājā salabot, tā atskan brēciens, ka mājai esot PARĀDS. No kurienes tas radies un kopš kura laika, neviens neapskaidro!

 7. Taadiem izdzimtenjiem kuri zinot likumus izmanto likuma burtu ,lai appietu vienkaarsho patiesiibu ,momentaa jakonfiscee visi iipashumi un ja mums buutu iists Prezidents vinsh to vareetu izdariit !
  Tagad Beerzinsh arii var to izdariit tikkai liekas ,ka arii SAEMAA un valdiibaa taadi likuma meistari saradushies, izveidoja Latvijaa likumiigu kriminalizaaciju un Te jau jaabuut stingraakam .

Draugiem Facebook Twitter Google+