×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. marts, 2012
Drukāt

Lielāka drošība ar jaunu datortomogrāfu

ars-2

Lai samazinātu izmeklējumu laikā saņemtā starojuma devu, medicīnas sabiedrībā “ARS” uzstādīta Latvijā vienīgā jaunākās paaudzes diagnostikas iekārta, kas to spēj pat par 80 %.

 

Datortomogrāfija ir viena no precīzākajām un informatīvākajām attēlu izmeklēšanas metodēm, tomēr tās lietošanu bieži vien ierobežo nosacīti lielā jonizējošā starojuma deva, ko pacients saņem izpētes laikā. Taču tieši šīs metodes izmantošana sekmē ievērojami ātrāku audzēju veidošanās atklāšanu un būtiski uzlabo pacientu dzīves prognozes. Tas īpaši svarīgi cilvēkiem ar izteiktu plaušu vēža risku, piemēram, ilgstošiem 55 – 74 gadus veciem smēķētājiem.

Zemas starojuma devas datortomogrāfiju kā skrīninga metodi iesaka Nacionālā Vispārējā vēža tīkla rekomendācijas. “ARS” izmantotajā aparatūrā inovatīvās tehnoloģijas samazina pārbaudes laikā saņemto radiācijas devu pat par 80 %, salīdzinot ar citām datortomogrāfijas iekārtām. Tas ir ļoti būtiski bērniem un sievietēm reproduktīvajā vecumā. Drošāk veikt atkārtotus izmeklējumus ik pēc trim mēnešiem arī pacientiem ar dažādām pneimonijām un citām plaušu slimībām vai kontrolējot trombu šķīšanu trombembolijas gadījumos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+