×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. decembris, 2015
Drukāt

Lielveikalu ķēde Vācijā janvārī pieņems doičmarkas (3)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Lai dotu iespēju vāciešiem iztērēt vecās nacionālās valūtas krājumus, lielveikalu ķēde “Kaufland” Vācijā uz laiku atkal pieņems doičmarkas.

Aplēsts, ka vāciešiem mājās vēl glabājas vecā valūta vairāk nekā sešu miljardu eiro vērtībā.

Lai sekmētu šo kampaņu, “Kaufland” daudziem saviem produktiem piešķirs arī sešdesmito gadu dizainu, cerot uzjundīt nostalģiju pēc aizgājušajiem laikiem.

Doičmarkas veikalos tiks pieņemtas no 4.janvāra līdz 30.janvārim.

“Kaufland” preses pārstāvis skaidroja, ka klienti var veikt iepirkšanos kā parasti, bet maksāt valūtā, kas tika izņemta no apgrozības 2002.gadā, kad Vācija pievienojās eirozonai.

Kasieri aprēķinās summu, balstoties uz likmi viens eiro pret 1,95 doičmarkām, kāda tā ir pēdējos 14 gadus.

Sabiedriskās domas pētniecības uzņēmuma “YouGov” nesen veiktā aptauja liecina, ka aptuveni 54% vāciešu mājās joprojām glabā veco valūtu.

Federālā banka novembrī aprēķināja, ka pret eiro joprojām nav samainīti 168 miljoni banknošu un 24 miljardi monētu. Tiesa, liela daļa no tām droši vien vairs neeksistē vai vairs neatrodas Vācijā.

Banka pieļauj, ka daudzas mazākās monētas arī pazaudētas, bet sudraba jubilejas monētas pārkausētas, ņemot vērā augsto sudraba cenu pēdējos gados.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tāpēc mūsu latiņus centās pa galvu pa kaklu iznīcināt, lai atstātu pilnīgi tukšā. Labākā metode iznīdēt baltos ar viņu pašu rokām- marodierisms no bada.

  2. Finita la comedia. Lielveikalu ķēde Vācijā janvārī pieņems doičmarkas. Atliek gaidīt, kad pabeidzot Eiroprojektu, aplaupīs visu eirozonu devalvējot Eiro

  3. Un kur tad mūsu latiņi ja jau visu laiku tā skrienam pakaļ eiropas darbībai tad jau mūsu latiņus arī jālaiž darbā kam vēl tie ir saglabājušies.

Draugiem Facebook Twitter Google+