×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. decembris, 2014
Drukāt

Liepājas Simfoniskais orķestris dosies koncerttūrē uz Ķīnu un Indiju

J. Vecbrāļa fotoJ. Vecbrāļa foto

Liepājas Simfoniskais orķestris nākamās nedēļas nogalē, 20. decembrī, dosies Āzijas koncerttūrē, kur trīs nedēļu laikā Ķīnā sniegs 12 koncertus, bet Indijā – divus, šodien preses konferencē sacīja Liepājas Simfoniskā orķestra direktors Uldis Lipskis.

“Deviņi no Ķīnā paredzētajiem koncertiem notiks tā dēvētajos “Grand” teātros, kas ir nozīmīgākās kultūras vietas pilsētā ar 3000 līdz 4000 vietu lielām akustiskajām zālēm,” sacīja Lipskis.

Orķestris uz Āziju dosies 54 mūziķu sastāvā un tā repertuārs Ķīnā un Indijā būs atšķirīgs, sacīja Lipskis, piebilstot, ka Ķīnā tiks atskaņota Eiropas mūzika – Sergejs Rahmaņinovs, Pēteris Čaikovskis, Johans Štrauss, kā arī Emīla Dārziņa “Melanholiskais valsis”.

“Ķīnā atskaņosim izteiktu Galā programmu ar eiropeisku mūziku, jo mēs tur nebūsim tikai Liepājas vai pat Latvijas orķestris – priekš tās sabiedrības mēs būsim Eiropas orķestris, līdz ar to reprezentēsim visu Eiropas Savienību,” sacīja Lipskis. Indijā koncertprogrammā savukārt tiks iekļauta arī indiešu mūzika, ko Liepājas orķestris spēlēs kopā ar indiešu vijolnieku Lakšminarajanu Subramaniamu.

“Noskaņojums orķestrī ir raibu raibais,” atklāja Lipskis. “Neesam rutinēts braukātāju orķestris un ļoti ilgi esam sēdējuši uz vietas, līdz ar to šāda nopietna tūre visiem rada stresu. Šī būs ļoti laba treniņnometne pirms ieiešanas jaunajā koncertzālē.”

Lipskis nevarēja atklāt koncerttūres kopējās izmaksas, jo lielāko daļu izmaksu sedz vietējais menedžments, kas orķestri uzņem un izvadā pa abām valstīm. Vienlaikus nozīmīgs finansiālais atbalsts saņemts no Kultūras ministrijas, jaunās koncertzāles “Lielais dzintars” galvenā būvnieka “Merks” un Liepājas uzņēmēja Aloiza Norkus, kurš orķestrim ziedojis savus privātos līdzekļus.

Liepājas Simfoniskais orķestris vizītei Āzijā gatavojies vairāk nekā četrus gadus, kad ar Ķīnas pārstāvjiem notika pirmās sarunas par šādu iespēju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+