×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
25. marts, 2013
Drukāt

Liepājas teātris uz Rīgu ved „Trīs draugus”

Trisdr12

Kā ik pavasari, arī šogad Liepājas teātris viesosies Rīgā – 26. un 27. maijā Nacionālajā teātrī būs iespējams noskatīties Valda Lūriņa režisēto stāstu par kādu mīlestību „Trīs draugi”.

 

Ē. M. Remarka stāstu par patiesu mīlestību un īstu draudzību viņam uz skatuves palīdzējuši izstāstīt komponists Valdis Zilveris, dziesmu tekstu autors Jānis Peters, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece Liene Rolšteina un scenogrāfs Aigars Ozoliņš.
Izrādes centrā ir trīs jauni puiši, kas pārdzīvojuši karu – Roberts (Sandis Pēcis – par šo lomu saņēmis „Spēlmaņu nakts” balvu nominācijā „Gada jaunais skatuves mākslinieks”), Gotfrīds (Edgars Ozoliņš) un Oto (Kaspars Kārkliņš), kas dienas vada, pelnot sev iztiku, strādādami auto darbnīcā, bet vakaros dodas uz kafejnīcu „Internacionāle”, kur, dzerot rumu, cenšas aizmirst pārdzīvotās kara šausmas. Kad Roberta dzīvē ienāk Patrīcija (Anete Berķe), puišu draudzība neizjūk – tā kļūst tikai stiprāka. Patrīcija izmaina ne tikai Roberta, bet arī pārējo puišu dzīves.
Romāna darbība notiek 20. gadsimta 30. gados, režisors neko nav mainījis – par laikmetu atgādina konkrētas lietas scenogrāfijā, mūzikā, deju soļos, kā arī aktieru kostīmos.
„V. Lūriņa izrāde tiešām pārceļ laikā – Liepājas Trīs draugos ir izdevies padarīt sajūtamu Rietumeiropas XX gadsimta 20.-30. gadu zudušās paaudzes noskaņu: te ir nepārvarama vientulības izjūta, kara radītās traumas, alkohols un nespēja atgriezties normālā dzīvē, karabiedru vārdos nerakstītā brālība un draudzības smalkjūtība. Izrādes vērtīgais kodols – pazaudētās dzīves izjūta, strupceļš un skumjas, kur nekādiem Kārnegija stila padomiem un uzmundrinājumiem nav vietas, un Gotfrīda, Oto un Roberta draudzība, jauno aktieru dabiski, inteliģenti un smalkjūtīgi izspēlēta,” par iestudējumu saka teātra kritiķe Mārīte Gulbe.
Izrādē iesaistīts plašs aktieru ansamblis – bez galvenajiem varoņiem lomās iejūtas arī Sigita Jevgļevska, Ivars Krastiņš, Leons Leščinskis, Pēteris Lapiņš, Anita Kvāla, Ilze Būde, Everita Pjata, Jānis Dreiblats, Inese Jurjāne, Madara Melne, Laura Jeruma, Gatis Maliks, Viktors Ellers, Rolands Beķeris un Agnese Jēkabsone.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+