Mobilā versija
Brīdinājums +2.1°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Lietuvas demogrāfija ir kritiska (1)

Foto - 123rf.comFoto - 123rf.com

Lietuvas demogrāfiskais stāvoklis ir kritisks un jau rada draudus nacionālajai drošībai, uzskata veselības aizsardzības ministrs Vītenis Andrjukaitis.

“1989. gadā mūsu bija 3,7 miljoni, un jau toreiz mēs runājām par genocīdu. Pašlaik mūsu ir 2,9 miljoni. Tolaik dzimstība, rēķinot uz tūkstoš iedzīvotājiem, bija 15,1, mirstība – 10,3, dabiskais pieaugums – plus 4,8. Šobrīd dzimstība, rēķinot uz tūkstoš iedzīvotājiem, ir 10,2, mirstība – 13,7, dabiskais pieaugums – mīnus 3,5. Šis mīnuss pieaug jau kopš 2004. gada,” teica Andrjukaitis. Šiem skaitļiem, pēc viņa sacītā, vēl jāpieskaita 6000 līdz 7000 ik gadus izdarīto abortu. Tiesa gan, tas tomēr ir nedaudz mazāk nekā 2004. gadā, kad abortu skaits sasniedza aptuveni 10 000.

Ministrs pieminējis arī citus satraucošus rādītājus – augsto migrāciju, bezdarbu, laulības šķiršanas, nabadzības līmeni un priekšlaicīgu nāvi, kuras cēloņi meklējami alkohola un tabakas lietošanā, nepareizā uzturā, vardarbībā, nepietiekamā darba drošībā un satiksmes noteikumu neievērošanā. Viņš uzsvēris, ka cīņa ar šīm parādībām nav tikai veselības aprūpes sistēmas uzdevums. “Šo dokumentu esam iesnieguši premjeram, prezidentei, Seima spīkerei. Uzskatām, ka, vērtējot pēc Nacionālās drošības pamatprincipu likuma, šī situācija un pašreizējā sociālā nevienlīdzība rada apdraudējumu nacionālajai drošībai,” norādījis Andrjukaitis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Acīmredzot Lietuvai, tāpat ka Latvijai, vajag SAIMNIEKU nevis tikai grāmatvedi un pašlabuma mekletāju.

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+