×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. septembris, 2013
Drukāt

Likums veselības aprūpes sasaistei ar nodokļiem nodots sabiedriskajai apspriešanai

LETALETA

Ilustratīvs attēls

Veselības ministrija (VM) izstrādājusi veselības aprūpes finansēšanas likumu, kas paredz ieviest veselības obligāto apdrošināšanu, sasaistot valsts apmaksāto veselības aprūpi ar nodokļu maksāšanu, informēja ministrijā.

 

Ceturtdien likumprojekts izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē, kas nozīmē, ka ir uzsākta likumprojekta sabiedriskā apspriešana, pēc kuras likumprojekts tiks virzīts izskatīšanai valdībā un Saeimā.

Likumprojekta mērķis ir noteikt jaunu veselības aprūpes finansēšanas kārtību, ieviešot veselības apdrošināšanu un sasaistot tiesības uz valsts budžeta apmaksātu veselības aprūpi ar nodokļa deklarēšanu un nomaksu.

Likumprojektā noteikti obligātās veselības apdrošināšanas un veselības aprūpes finansēšanas vispārīgie principi un struktūra.

Iedzīvotājiem nodokļu slogs tāpēc nepalielināsies, norāda ministrija.

Projekts paredz, ka tiesības uz valsts apmaksātu veselības aprūpi obligāti apdrošināmās personas un brīvprātīgi apdrošināmās personas iegūs, ja apdrošināšanas iemaksas ir paziņotas un veiktas noteiktu laika periodu – 11 iepriekšējā gada kalendāros mēnešus.

Likumprojekts paredz divu veidu valsts veselības apdrošināšanas brīvprātīgās iemaksas – regulāras brīvprātīgas valsts veselības apdrošināšanas iemaksas reizi mēnesī 28 eiro apmērā vai vienreizēju brīvprātīgo maksājumu, kas atbilst trīskāršam Ministru kabineta noteiktajam minimālās darba algas apmēram.

Veselības aprūpes minimums tiks nodrošināts visiem valsts iedzīvotājiem neatkarīgi no nodokļa maksāšanas fakta – neatliekamā medicīniskā palīdzība, konkrētu diagnožu ārstēšana un kompensējamie medikamenti ar 100% kompensāciju.

Tāpat valsts apdrošinās sekojošas iedzīvotāju grupas, kuras saņems valsts apmaksātu veselības aprūpi tādā pat apjomā kā nodokļa maksātāji.

Projekts paredz, ka likums stājas spēkā 2014.gada 1.jūlijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+