Mobilā versija
+2.9°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
5. jūnijs, 2015
Drukāt

“Limbažu siers” atrod jaunus tirgus un izkļūst no zaudējumiem (1)

Foto: LETAFoto: LETA

"Limbažu Piena" svaigais siers.

Piena pārstrādes uzņēmums AS “Limbažu siers” pērn strādājis ar 7,84 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir vairāk nekā divkārtīgs pieaugums salīdzinājumā ar 3,24 miljonu rādītāju pirms gada, liecina “Firmas.lv” informācija.

Uzņēmums arī izkļuvis no iepriekšējā gada 913 195 eiro zaudējumiem un strādājis ar 145 398 eiro peļņu.

Kā norādīts vadības ziņojumā, pagājušajā gadā uzņēmums turpināja veiksmīgi sākto siera un siera izstrādājumu eksportu uz Krieviju līdz brīdim, kad kaimiņvalsts augustā ieviesa pārtikas embargo. Neraugoties uz to, operatīvi tika sameklēti jauni tirgi, un uzņēmums sāka produkcijas realizāciju uz Kazahstānu, Baltkrieviju, kā arī Zviedriju un Vāciju.

Šogad uzņēmums plāno turpināt telpu rekonstrukciju, pabeigt sviesta ražošanas iekārtas uzstādīšanu, kā arī sākt uzstādīt vājpiena un sūkalu iebiezināšanas iekārtas. Šogad plānots palielināt piena pārstrādes jaudu līdz 250 tonnām dienā.

Kā ziņots, “Limbažu siera” iepriekšējais nosaukums līdz 2014. gada 1. aprīlim bija AS “Limbažu piens”. Iepriekš, 2013. gada 1. februārī, uzņēmums pārtrauca darbu, jo noliktavās bija izveidojusies siera pārprodukcija. Pēc desmit mēnešu dīkstāves uzņēmumu iegādājās viens no akcionāriem, atjaunojot uzņēmuma darbību, kas turpmāk orientēta tikai uz eksportu.

Kā toreiz sacīja uzņēmuma direktors, pašreizējais valdes priekšsēdētājs Ēvalds Putniņš, “Limbažu siers” ražos “Mozarella” tipa sieru, kas tiks pārdots ārzemju tirgos.

Vienlaikus viņš ne apstiprināja, ne arī noliedza neoficiālo informāciju, ka “Limbažu piena” jaunie investori ir Nīderlandē dzīvojoši Krievijas pilsoņi. “Sadarbības partneri ir krievu tautības uzņēmēji, tomēr būtībā nav svarīgi, kurā valstī viņi bāzējas,” atzina Putniņš.

“Limbažu siera” pamatkapitāls ir 3,370 miljoni eiro, uzņēmums nodarbina 40 darbiniekus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Bildē ir Food union ražojums ar vecno zīmolu Limbažu piens, bet raksts ir par citu uzņēmumu – par Limbažu SIERU!…

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+