Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
5. jūnijs, 2015
Drukāt

“Limbažu siers” atrod jaunus tirgus un izkļūst no zaudējumiem (1)

Foto: LETAFoto: LETA

"Limbažu Piena" svaigais siers.

Piena pārstrādes uzņēmums AS “Limbažu siers” pērn strādājis ar 7,84 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir vairāk nekā divkārtīgs pieaugums salīdzinājumā ar 3,24 miljonu rādītāju pirms gada, liecina “Firmas.lv” informācija.

Uzņēmums arī izkļuvis no iepriekšējā gada 913 195 eiro zaudējumiem un strādājis ar 145 398 eiro peļņu.

Kā norādīts vadības ziņojumā, pagājušajā gadā uzņēmums turpināja veiksmīgi sākto siera un siera izstrādājumu eksportu uz Krieviju līdz brīdim, kad kaimiņvalsts augustā ieviesa pārtikas embargo. Neraugoties uz to, operatīvi tika sameklēti jauni tirgi, un uzņēmums sāka produkcijas realizāciju uz Kazahstānu, Baltkrieviju, kā arī Zviedriju un Vāciju.

Šogad uzņēmums plāno turpināt telpu rekonstrukciju, pabeigt sviesta ražošanas iekārtas uzstādīšanu, kā arī sākt uzstādīt vājpiena un sūkalu iebiezināšanas iekārtas. Šogad plānots palielināt piena pārstrādes jaudu līdz 250 tonnām dienā.

Kā ziņots, “Limbažu siera” iepriekšējais nosaukums līdz 2014. gada 1. aprīlim bija AS “Limbažu piens”. Iepriekš, 2013. gada 1. februārī, uzņēmums pārtrauca darbu, jo noliktavās bija izveidojusies siera pārprodukcija. Pēc desmit mēnešu dīkstāves uzņēmumu iegādājās viens no akcionāriem, atjaunojot uzņēmuma darbību, kas turpmāk orientēta tikai uz eksportu.

Kā toreiz sacīja uzņēmuma direktors, pašreizējais valdes priekšsēdētājs Ēvalds Putniņš, “Limbažu siers” ražos “Mozarella” tipa sieru, kas tiks pārdots ārzemju tirgos.

Vienlaikus viņš ne apstiprināja, ne arī noliedza neoficiālo informāciju, ka “Limbažu piena” jaunie investori ir Nīderlandē dzīvojoši Krievijas pilsoņi. “Sadarbības partneri ir krievu tautības uzņēmēji, tomēr būtībā nav svarīgi, kurā valstī viņi bāzējas,” atzina Putniņš.

“Limbažu siera” pamatkapitāls ir 3,370 miljoni eiro, uzņēmums nodarbina 40 darbiniekus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Bildē ir Food union ražojums ar vecno zīmolu Limbažu piens, bet raksts ir par citu uzņēmumu – par Limbažu SIERU!…

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+