Mobilā versija
-1.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
16. oktobris, 2014
Drukāt

Lipkes muzejā atklās izstādi “Pagrīdes Rīga”

Aivara Siliņa / publicitātes fotoAivara Siliņa / publicitātes foto

Žaņa Lipkes memoriāls.

Žaņa Lipkes memoriālā ceturtdien atklās izstādi “Pagrīdes Rīga”, aģentūrai BNS pavēstīja muzeja projektu kuratore Anna Peršteina.

Izstāde iekļauta Еiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā.

Peršteina informēja, ka izstāde būs veltīta ebreju glābēju fenomenam Rīgā Otrā pasaules kara laikā. Ar dažādu mediju starpniecību izstāde vēstīs par drosmīgiem un pašaizliedzīgiem rīdziniekiem, kuri, riskējot ar savu tuvinieku dzīvību, sniedza patvērumu nacistu režīma laikā vajātajiem ebrejiem.

Izstāde ir daļa no Žaņa Lipkes memoriāla projekta “Pagrīdes Rīga” un papildina aktuālās Gustava Strengas vadītās ekskursijas “Pagrīdes Rīga” un pie desmit Rīgas namiem izvietotās piemiņas zīmes.

Ekspozīcija būs atvērta līdz 2015.gada 28.februārim. Izstāde tapusi ar “Rīga 2014” un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+