Latvijā
Politika

Egils Līcītis: Toča kārts sista, Ušakovs, Šlesers un kompānija paspēlējuši4


Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs sagaida 13. Saeimas vēlēšanu rezultātus Spīķeros.
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs sagaida 13. Saeimas vēlēšanu rezultātus Spīķeros.
Foto: Evija Trifanova/LETA

“Saskaņas” vēlēšanu kampaņā trūka tikai no Pēterburgas atvilkta bruņukuģa “Aurora”, kam 7. oktobra svētkos ar tālu blīkšķinātām lielgabala zalvēm bij jāmodina mierīgie iedzīvotāji – tovārišči, uzvara, “Saskaņa” Saeimā boļševiki! Varenais kreiseris laikam kļuvis nevarīgs kleperis, bet 9. saraksts, it kā uzvarējis balsojumā, tomēr uzsēdies uz sēkļa.

Visādi citādi no kapitāna Ušakova un kaķuvīra līdzstrādnieku puses tika ieguldīts titānisks darbs.

Politiskās identitātes maiņa ar masku šovu, pārģērbjoties par kreisas ievirzes eiropeisku “Neosaskaņu”. Trokšņaina brīvās profesijas “latvietis” pārstāvju iesaistīšana par apgabalu sarakstu 1. numuriem, presingojot onkuli Bauskā, mīļo pensionāri Hildiņu Rīgā un kreiso uzskatu meičiņas balsot par Ušakova jaunajiem draugiem. Priekšgalā iedegtā zvaigzne Slava Dombrovskis ar tik gudru ekonomisko programmu kā algebras kontroldarbs.

Izceltā vadoņa klātbūtne, kur Rīgas centrā un žogmalēs sešus metrus garš, tūkstoš voltu seksapīla Nils miljons plakātos iedrošina balsot par listi numur 9 – tie ir mani mazie ērglēni! (Listes dalībnieki ir afišas līmes pusē.) Pirmklasīgai publicitātei un kampaņas rediģēšanai pieaicinātie manipulēšanas tehniķi, konsultanti, kas Amerikā ne tādus vien šķēršļu krosus pieveikuši. Aicinājums iežēloties par netaisni aizvainotu, bēdu sagrauztu baptistu priesteri, un pat pieķeršanās homoseksa kustības darbinieku karoga kātam – zivs šķita piekodusies, satverta, jau vilkta…(cenzēts!) Norāvās! Viss noslēdzās ar skopi iemērītu balsu lomu un Bieķengrāvī iegāztiem miljoniem.

Vēl piecas minūtes pirms divpadsmitiem premjera kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis lielījās, ka salasīs 51% balsu un ieņems Brīvības bulvāri 36 durkļu triecienā,

bet pusnakts stundā dziedāja gailis, pavēstot, ka ekonomists skaita, kā vien to prot ekonomisti, un “Saskaņas” pretenzijas uz amatiem valdībā ir dibinātas uz smiltīm. Tik gluži fortūnas džentlmenis publiskā 51% balsu iepirkumā mūsu draugs Slava vis nebija, jo cerības rozā balona lielumā uzpūta cita veca paziņas Šlesera šefība pār “prožektu”, kā taisnā ceļā nogādāt saskaņiešus pie varas.

Kārtējoreiz tika ekspluatēts nesaudzīgs iekārtas kritiķis, Aināra prātnieks un dzejnieks Točs. Tādā spiedienā, kā tikko noskatījies vācu filmu pieaugušajiem, Točs ņēmās pa “Dienas Biznesa” lapām, kunkstot par tautas nepārtraukto apzagšanu un popularizējot pareizā virzienā veselīgi domājošo Ministru kabinetu, kas stātos savu laiku nokalpojušās varas mafijas vietā. Ak vai, kamielim, kas pacietīgi nesis nastas uz Maskavu, gadiem neizdodas šķērsot tuksnesi, kas Latviju šķir no Krievijas ietekmes zonas. Toča kārts sista, Ušakovs, Šlesers un kompānija paspēlējuši.

Cilvēkiem ir acis pierē. Kur “Saskaņai” rēgojas uzvara, ir ietekmes samazināšanās. Izdomātie triki, kā no latviešiem izspiest vairāk balsu, neiedarbojās, un kontakts neizveidojās. Par vēlēšanu galaiznākumu vīlušies arī tradicionālie balsotāji. Ivanovam un Mitrofanovam, prokrieviska spēka politikas vecā kaluma patērētājiem, acis uz kātiņiem – čto za herņa! – par dīvaino latišizāciju. Vecās mīlas vārdā fani iebalso sarkano Koļu Kabanovu, ierūsējušā Alfrēda Petroviča dēlu Rubiku, bet vairs ne kolektīvā entuziasmā. Saeimā iekļuvusī vecā gvarde četrus gadus sēdēs, uzraugošā prokurora pieskatīti. Nākamajās vēlēšanās “Saskaņas” biļetenus atradīs papīrgrozā.

Un biedri – kur ir jūsu sociāldemokrātisms? Džipos un Mežaparka mājās?

Eiropas sociāldemokrātijas harta nosaka, ka sociāldemokrāts nedrīkst laistīties no treknuma, bet viens otrs Rīgas sociķis tā apvēlies, ka spīd un laistās. Lai izskatītos par darbaļaužu interešu aizstāvi, jānokrītas svarā vismaz par desmit, divdesmit kilo! Turklāt jāmazina apetīte saimniekot pa pilsētas budžetu kā pa savu kabatu.

Atbildot uz nebeidzamo caurkritušā čīkstalas premjera Vjačeslava stenēšanu “mūs nemīl”, “Saskaņu” tūkstošo reizi pamāca – nu varbūt nevalkājaties 9. maijā pie pieminekļa un neorganizējiet uz turieni masas. Pieminiet kritušos kapos. Ierunājieties savam elektorātam, ka derētu būt lojālākiem pret Latviju, nevis Krieviju. Mēģiniet vairāk pieslieties latviskumam, kultūrai, valodai.

Velti, tas notek kā pīlei ūdens.

LA.lv