×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. janvāris, 2013
Drukāt

LMB nominācija “Par izcilu darbu ansamblī”

gkuzmaa

PAR IZCILU DARBU ANSAMBLĪ
Izvirzīti: klarnetists Guntis Kuzma (attēlā), vijolnieks Sandis Šteinbergs un pianists Juris Žvikovs.

Guntis Kuzma ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Sinfonietta Rīga klarnešu grupas koncertmeistars, kā arī vairāku kameransambļu dalībnieks. 2012. gadā atzīmējams visupirms Gunta Kuzmas spilgtais sniegums Bēlas Bartoka trio “Kontrasti” atskaņojumā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra kamermūzikas koncertā 23. martā Lielās ģildes Minsteres zālē. Izcils bija Gunta spēlētais basklarnetes solo Jaņņa Ksenaka skaņdarbā Échange basklarnetei un ansamblim koncertā “20. gadsimta melnās pērles” 25. oktobrī Jaunās mūzikas festivālā “Arēna”. Lieliska bija arī Gunta Kuzmas spēle „Garanča & Šišons. LNSO Jaungada GALA” koncertos 28. decembrī Latvijas Nacionālajā operā un 30. decembrī Lielajā ģildē.

Sandis Šteinbergs ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Kremerata Baltica I vijoļu grupas koncertmeistars. Nominēts LMB 2012 par LNSO kamermūzikas koncertu “Kontrasti” 23. martā Lielās ģildes Minsteres zālē, par izcilu solo Žila Masnē “Meditācijā” no operas “Taīda” koncertā „Garanča & Šišons. LNSO Jaungada GALA” 28. decembrī Latvijas Nacionālajā operā un 30. decembrī Lielajā ģildē, kā arī par sniegumu LNSO kamermūzikas sezonas atklāšanas koncertā 29. novembrī Lielās ģildes Minsteres zālē. Sandis Šteinbergs regulāri parādās kā spožs ansambļa mūziķis, veicot LNSO pirmās vijoles pienākumus.

Juris Žvikovs ir izcili aktīvs solo pianists, it sevišķi 20. gadsimta mūzikā. 2012. gadā Jura Žvikova sniegums sevišķi spožs bija koncertā “Sinfonietta Rīga un trombonists Kristians Lindbergs” 20. jūnijā Lielajā ģildē, koncertā “Keidža avangards un latvieši” 25. jūlijā Spīķeru koncertzālē, trio “Opera” koncertā “Zināmais un mazzināmais 20. gadsimts” 20. oktobrī LNO Beletāžas zālē un koncertā “Adamsa kamersimfonija un Viļuma jaundarbs” 3. novembrī Lielajā ģildē. Jura Žvikova kā ansambļa dalībnieka īpašības visspilgtāk izpaužas viņa spējā iekļauties jebkurā orķestrī un jebkuras grūtības pakāpes partitūrā. “Orķestra pianists – tā ir īpaša talanta pazīme, un Juris Žvikovs to spilgti apliecina,” saka LMB 2012 žūrijas dalībnieks Andris Vecumnieks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+