×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. augusts, 2015
Drukāt

LNB ar Kultūras ministriju nespēj vienoties par iepirkumu fasādes tīrīšanai

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka "Gaismas pils".

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) un Kultūras ministrija nespēj vienoties, kurai jāveic iepirkums par LNB fasādes tīrīšanu, aģentūrai BNS pastāstīja LNB sabiedrisko attiecību pārstāvis Augusts Zilberts.

“Pašreizējā situācijā nepastāv uzskatu vienprātība par to, kam jāveic iepirkuma procedūra attiecībā uz LNB jumta un fasādes tīrīšanu – ēkas pasūtītājam – Kultūras ministrijai vai lietotājam – LNB,” norādīja Zilberts, piebilstot, ka LNB un Kultūras ministrijas divpusējā sanāksme par šo jautājumu varētu notikt nākamnedēļ.

Viņš informēja, ka, pēc LNB vadības uzskata, ēka ir jānomazgā šogad, un darbiem vispiemērotākais būtu laiks septembrī vai oktobrī.

Zilberts sacīja, ka LNB ēku ekspluatācijas inženieri izmēģinājuši īpaši efektīvu mazgāšanas šķidrumu, kas kavē putekļu un nosēdumu kārtas veidošanos uz LNB ēkas.

“Pēc starptautiskām atsauksmēm un ieteikumiem eksperimenta kārtā ir pārbaudīta vācu uzņēmuma “Finalit” produkcija, kas paredzēta nerūsējošā tērauda, stikla un akmens virsmu apstrādei,” viņš pastāstīja un informēja, ka izmēģinājumu veikusi “Alfa Vita Life Science GmBH”.

Galīgais lēmums par tīrīšanas līdzekļa izmantošanu, darba tehnoloģiju un loģistiku, kā arī drošības apstākļiem iepirkuma veicējam būs jāsaskaņo ar “Nacionālo būvkompāniju apvienību” un būvuzraugu “Hill International”.

LNB cenu aptaujā Latvijas tirgū plāno apzināt, vai vietējie uzņēmēji var piedāvāt ko līdzvērtīgu vācu produkcijai.

“Uzskatām, ka ekonomiski pamatoti ir meklēt kompāniju, kas piedāvā ēku ne tikai nomazgāt, bet arī apstrādāt tās virsmas. Pieļaujams, ka vietējiem uzņēmējiem šis varētu būt izaicinājums, jo Latvijā nav citu līdzīgu ēku ar tik lielu tērauda virsmas platību,” teica LNB pārstāvis.

Jau vēstīts, ka pērnā gada beigās tika sākts mazgāt LNB ēkas jumta daļu, taču, sākoties aukstam laikam, darbi bija jāpārtrauc, bet Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā mazgāšana drošības un protokolāro iemeslu dēļ nebija iespējama.

LNB jaunā ēka jeb Gaismas pils oficiāli tika atklāta pērn 29.augustā, taču 12.jūnijā tika rīkots pirmais bibliotēkas iepazīšanas jeb stāvu atvēršanas pasākums “Kaskādes”, bet pilna pakalpojumu klāsta piedāvāšanu lasītājiem LNB sāka 16.septembrī. Gaismas pils ēkas būvniecības izmaksas bija 163,1 miljons eiro. Līgumu valsts ar būvuzņēmējiem – būvnieku pilnsabiedrību “Nacionālā būvkompāniju apvienība”- parakstīja 2008.gada maijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+