×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
29. jūnijs, 2014
Drukāt

Māra Libeka: Vineta nenozaga vistu spārniņus (15)

Foto-LETAFoto-LETA

Bezpajumtnieks nozaga divas vistu kājiņas, cepuma paciņu, šņabja pudeli un tika notiesāts uz diviem gadiem cietumā. Pēc Ieslodzījuma vietu pārvaldes informācijas, patlaban par sīkajām zādzībām soda izciešanas vietās atrodas apmēram 605 notiesātas personas.

Augsta valsts amatpersona 9. Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Vineta Muižniece 2009. gadā ar tiešu nodomu izdarīja dienesta viltojumu, kas izpaudās kā patiesībai neatbilstošu ziņu ierakstīšana dokumentā ar svarīgu juridisku nozīmi. Turklāt valsts institūciju dienestā – Saeimā, kas ir vienīgā valsts likumdošanas institūcija. Tās nav nozagtas vistu kājiņas, tāpēc piespriestais sods ir simbolisks – desmit minimālās mēnešalgas jeb 2846 eiro (2000 latu). Vēl jo vairāk tādēļ, ka, strādājot par Satversmes tiesas (ST) juristi, Muižniece pēdējos divos gados saņēmusi 81 192 eiro. Līdz pat 2013. gada oktobrim Muižniece, kaut arī līdz ar kriminālvajāšanas uzsākšanu bija atstādināta no Satversmes tiesas tiesneša amata, tika pie tiesneses algas – 2430 latiem pirms nodokļu nomaksas. Pēc tam stājās spēkā likuma grozījumi, kas to liedza, un Muižnieces alga nedaudz saruka.

Tas, ka bijusī augstā amatpersona ir zaudējusi tiesneša amatu, nenozīmē, ka viņa neatradīs citu labi atalgotu nodarbošanos. Īpaši tad, ja pie varas grožiem tiks cilvēki, kas viņai turēja roku nelaimīgās iekrišanas brīdī. Atgādināšu, ka deputāts Aleksejs Loskutovs iesniedza Ģenerālprokuratūrai materiālus par to, ka, iespējams, viltots Juridiskās komisijas sēdes lēmums un tādēļ komisijas sēdē atbalstītie grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par partiju nelikumīgu finansēšanu, iebāzti atvilktnē (tos izvilka un pieņēma tikai pēc diviem gadiem – 2011. gadā), nevis aizvirzīti uz Saeimas plenārsēdi. Toreiz par Krimināllikuma labojumiem nobalsoja septiņi komisijas deputāti, tostarp arī pati Muižniece. Tikai viens atturējās.

Kad pār Muižnieci savilkās lieli aizdomu mākoņi, viņa jau strādāja par ST tiesnesi. Viņas priekšnieks Gunārs Kūtris, kurš tagad ir sirds partijas biedrs un kopā ar Ingunu Sudrabu kandidēs uz Saeimu, lai cīnītos par taisnību, bija gauži neapmierināts, uzzinot, ka Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne un A. Loskutovs sasaukuši preses konferenci, lai par notikušo informētu žurnālistus. Intervijā Latvijas Radio toreiz Kūtra kungs pavēstīja, ka, publiskojot informāciju par Vinetas Muižnieces, iespējams, viltotu Saeimas Juridiskās komisijas sēdes protokolu, sabiedrība nav guvusi nekādu pozitīvu lādiņu, turklāt nomelnota ST un Saeima. “Ir tikai sajūta – samazgas ir izlietas, mēģiniet nomazgāties. Ieguvēji varētu būt vienīgi divi Saeimas politiķi, kas publiski sevi centās parādīt kā taisnības cīnītāji,” teica Kūtris. Vēl vairāk – ST priekšsēdētājam pat prātā nenāca ne pēc apsūdzības uzrādīšanas Muižniecei (prokuratūra pacentās, lai šajā lietā neiestātos noilgums), ne arī pēc pirmās instances tiesas notiesājošā sprieduma pateikt kolēģei, ka viņas reputācija ir iedragāta un, lai netiktu kaitēts ST tēlam, pienācis laiks posties. Tā vietā Muižniecei tika nodrošināts cits amats, saglabājot tiesneses algu, jo Kūtris bija nesaprašanā : “Es vienkārši nezinu, ar ko mēs varam sākt reaģēt.”

Tiesā V. Muižniece savu vainu noliedza: “Ne tikai neesmu viltojusi kādu komisijas dokumentu, bet pat nekad neesmu iedomājusies, ka kaut kas tāds kādam deputātam vai komisijas darbiniekam varētu ienākt prātā vai vispār būtu iespējams.”

Muižniece, uzzinot, ka Augstākā tiesa nav apmierinājusi viņas kasācijas sūdzību, teicās, ka esot atvieglota, ka viņai vairs nebūs lemts atrasties tādā tiesu sistēmā, ko sagrauzuši politiskie ķirmji. Bet bez tiesu sistēmas ir arī citas sistēmas, kas ar atplestām rokām sagaidīs no ceļa noskrējušo Muižnieces kundzi, kurai, kādreiz strādājot kopā ar Tautas partijas politiskajiem ķirmjiem, ir uzaugusi tik bieza āda, ka zem tās ir pazudis gods, sirdsapziņa, kauna jūtas… Ja to nav, tad cilvēks nemaz nejūt, ka viņa prāts ir apcietējis un viņš vairs nav tas jaukais, trauslais, godprātīgais cilvēks, kas kādreiz strādāja pie Valsts prezidenta Gunta Ulmaņa par padomnieci likumdošanas jautājumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. AUGSTĀKĀS RAUDZES NEKAUŅA!!! TĀDS TĀDU NEPAMETĪS!!! PALDIES PAR KOMENTĀRIEM!!!

 2. Vinetiņu savējie nepametīs. Būs interesanti redzēt, kurā polsterētā krēslā šī nekrietnele iesēdīsies…

 3. Mēs maļam vienu un to pašu gadiem ilgi. Varbūt sāksim kaut ko kardināli mainīt?

 4. Varbūt, ka arī Satversmes tiesas spriedumus viltojusi?

 5. Valsts likumdošanas un tiesībsargāšanas sistēmām ir jābūt tādām, lai muižnieces tipa darboņiem/ņām pilnīgi būtu aizšķērsots ceļš uz atbildīgiem valsts un privātā biznesa vadības posteņiem.

 6. liepājas metalurgs, rindumājas,utt,ujp Atbildēt

  a jenotu lāčuks izsaimniekoja miljardu un par to viņu iecels EK krēslā

 7. Atpirkās par santīmiem, spārniņu zagļi tiesnešus neinteresē, nav personīgi pazīstami, nav spējīgi konvertus dot…..

 8. Šis ir kārtęjais pierādījums faktam ka ir ļaužu grupa,kura dzīvo tiesiska vakumā un var atļautieties viltot dokumentus,sniegt viltus liecības,apdraudēt līdzcilvēku veselību un dzīvîbu uzturot valstī tiesiski kriminogenu stāvokli.Visus šos cilvēkus ir sacementejusi uzcîtīga kalpošana padomju okupantiem,kuru mantniekiem viņi turpina kalpot uzturot valstī nestabilitati un šķelšanos latviešos.

 9. Bet vai Tu,personīgi, nepalīdzēji šo sistēmu celt,stiprināt un arī izmantot savā labā uz velna paraušanu?
  Vai jelkad padomāji, kā jūtas valsts, uz kuras ādas Tu izstiepies?

 10. Muizniece””bija da’la no trekno gadu politisk’as sist’emas””,un tap’ec “‘esam tur,kur esam””!

 11. Šos mūdžus ir jāsien pie kauna staba un blakus jānoliek sapuvuši tomāti, lai tauta var tos nomētāt!

 12. Galu galā man vienalga kas iznīcina līdz galam šo satrunējušo valsti – muižniece un viņa augsti stāvošie advokāti vai Putina zaļie cilvēciņi.

 13. "Notiesājošie" spriedumi Atbildēt

  Skat.”Stājas spēkā Tatjanas Karginas notiesājošais spriedums krāpšanā un dokumentu viltošanā”,Delfi>Latvijā>Sabiedrībā,27.jūnijs 2014 09:47

Draugiem Facebook Twitter Google+