×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
17. februāris, 2015
Drukāt

Marutai Alpai piešķirts Ministru Kabineta Atzinības raksts

Aivara Liepiņa fotoAivara Liepiņa foto

Ministru kabinets par ilggadēju un pašaizliedzīgu darbu Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un tālāknodošanā, kā arī ieguldījumu latviešu skatuviskās tautas dejas attīstībā, nolēmis piešķirt Ministru kabineta Atzinības rakstu Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) dejas mākslas ekspertei, vairāku Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku Deju lieluzvedumu projekta vadītājai Marutai Alpai, portāls LA.lv uzzināja LNKC.

Maruta Alpa ir LNKC dejas mākslas eksperte kopš 1992. gada. Vairāk nekā 20 gadus viņa veltījusi Latvijas skatuviskās tautas dejas kustībai, kas pēdējos gados palielinājusies par gandrīz simt tautas deju kolektīviem. Pateicoties M. Alpas profesionalitātei, kas balstīta prasmīgā sadarbībā ar citiem savas jomas lietpratējiem, ir veikts nozīmīgs ieguldījums Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un attīstībā, ir pamanīti un atpazīstamību plašākā sabiedrībā ieguvuši jauni un talantīgi horeogrāfi, latviešu skatuviskās tautas deja ir atpazīstama gan Latvijā, gan pasaulē, norāda LNKC komunikāciju speciāliste Inga Bika.

M. Alpa bijusi 1993. un 1998. gada Dziesmu un deju svētku deju koncertu direktore un projektu vadītāja, kolektīvu koordinatore Deju svētkiem “Rīgai 800”, 2003. gada Dziesmu un deju svētku Deju lieluzveduma “Mana pasaule”, 2008. gada Dziesmu un deju svētku Deju lieluzveduma “Izdejot laiku” un 2013. gada Dziesmu un deju svētku Deju lieluzveduma “Tēvu laipas” projektu vadītāja. Lai bagātinātu Deju svētku repertuāru un pilnveidotu svētku māksliniecisko līmeni M.Alpa sadarbībā ar deju nozares ekspertiem jau kopš 1996. gada organizē Jaunrades deju konkursu.

M.Alpa ir ievērojamu popularitāti ieguvušā Starptautiskā tautas deju festivāla “Sudmaliņas” (1995, 1997, 1999, 2002, 2005, 2009) projektu vadītāja un programmu direktore.

M.Alpa ir sastādījusi vairākas grāmatas par horeogrāfiem un Deju svētku virsvadītājiem – vecmeistariem (I. Saulīti, U. Žagatu, A. Baumani), kā arī ir grāmatas “Latviešu dejas pamati” līdzautore.

Lai jaunie horeogrāfi un deju kolektīvu vadītāji varētu pilnveidot savu profesionālo meistarību, M.Alpa ir viena no LNKC tālākizglītības programmas “Latviešu dejas skola” iniciatorēm un vadītājām.

2013. gadā M. Alpa saņēmusi Kultūras ministrijas Atzinības rakstu un Ministru prezidenta Pateicības rakstu, 2014. gadā – Valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+