×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. aprīlis, 2016
Drukāt

Mazo sportotāju labie darbi

Foto no personiskā arhīvaFoto no personiskā arhīva

Ādažu vidusskolas trešklasnieki dodas stādīt mežu. Viņi ir arī vieni no veiksminiekiem, kuri iekļuvuši projekta finālsacensībās.

Pabaroti un apmīļoti bezsaimnieka suņi un kaķi, iepriecināti pansionātu iemītnieki, vākta makulatūra un sakopta apkārtne – tie ir tikai daži no labajiem darbiem, ko šajā mācību gadā paveikuši Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) projektā “Sporto visa klase” iesaistītie trešklasnieki.

Pārskatot labo darbu sarakstu, redzams, ka visbiežāk skolēni rūpējušies par dabu un skaistu apkārtni. Krimuldas vidusskolas 3. klase veido pie skolas samteņu dobi no pašu izaudzētiem ziediem. Iecavas vidusskolas 3.a klase apciemoja dzīvnieku patversmi “Mežavairogi”. Skolēni bija sarūpējuši pārtiku, traukus un rotaļlietas. Bērni devās pastaigās ar suņiem, rotaļājās ar kaķiem. Liepājas Puškina 2. vidusskolas 3.b klases skolēni ziedoja pārtiku un citas lietas dzīvnieku pa­tversmei “Lauvas sirds”, kā arī attīrīja no gružiem un atkritumiem pludmali un kāpu zonu. “Lauvas sirds” iemītniekus aprūpēja arī Grobiņas sākumskolas 3.a klase, ziedojot segas, matračus, pārtiku, avīzes. Skolēniem bija iespēja dzīvniekus apmīļot un pabarot.

Ādažu vidusskolas 3.g klase gatavoja putnu barotavas, grāba lapas un pat stādīja mežu. Savukārt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērni, kas ilgstoši ārstējas no smagām slimībām, saņēma laba vēlējumu grāmatu “Burvju maska”, kuru veidojuši arī mazie Ādažu sportotāji. Grāmata piepildīta ar labiem vārdiem, košiem zīmējumiem un pašizdomātām pasakām.

 

Ziemassvētku un pavasara prieks

Gan grobiņnieki, gan citi projekta dalībnieki bija nolēmuši iepriecināt arī līdzcilvēkus. Ap gadu miju Grobiņas sportotāji devās pie Ziemupes vecīša, kam nodeva dažādas mantas – drēbes, apavus, rotaļlietas, velosipēdu, grāmatas, dažādus kancelejas piederumus. Vecītis mantas nodeva bērniem, kuriem to trūkst. Katrs skolēns bija sarūpējis dāvanu, lai Ziemassvētkos iepriecinātu kādu citu bērnu. “Mēs sapratām, ka dalīties un iepriecināt citu nav grūti un sarežģīti, tas sagādā labu sajūtu, jo mēs visi darījām labu darbu,” secinājuši trešklasnieki.

Līvānu 1. vidusskolas 3.b klase devās uz aprūpes centru “Rožlejas”, kur dzīvo vairāk nekā 30 gados veci cilvēki, tostarp Līvānu novada vecākā iedzīvotāja, kam ir 103 gadi. Skolēni bija sagatavojuši pavasara koncertu: skanēja dzejoļi un dziesmas, bērni izdejoja latviešu tautas deju rakstus. Koncerta noslēgumā skolēni dāvināja pašu gatavotus krāsainus ziedus, bet bērnu vecāki bija sarūpējuši pašceptu ciemkukuli. Veco ļaužu acīs mirdzējušas aizkustinājuma asaras. Aizkustināti bija paši bērni, skolotāji, vecāki. Mazie līvānieši arī palīdzējuši skolas sētniecei savākt ap skolu sabirušās lapas.

Drabešu sākumskolas trešklasnieki Ziemassvētkos sagatavoja pārtikas grozu, ko uzdāvināja kādai no novada daudzbērnu ģimenēm, tādējādi sagādājot vērtīgu atspaidu svētku galdam. Savukārt pirmsskolas grupu bērniem Drabešu sportotāji dāvināja gan paštaisītas koka rotaļlietas, gan grāmatas – gan pirktas, gan paštaisītas. Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 3. klase ziedoja burkānus, kartupeļus, kāpostus, makaronus un citus produktus zupas virtuvei.

Jelgavas 4. vidusskolas 3.c klase skolas Miķeldienas tirdziņā tirgoja pašdarinātas lietas, pašgatavotus gardumus un pašaudzētas rudens veltes. Skolēni nopelnīja 94,67 eiro, ko ziedoja ar vēzi sirgstošās jelgavnieces Laumas ārstēšanai. Bērni izgatavoja arī sargeņģelīti, ko nodeva Laumas tētim. Tagad viņi seko līdzi meitenes ārstēšanai un atbalsta viņu joprojām.

Arī Vangažu vidusskolas 3.a klase pārdeva pašdarinātas lietas un gardumus labdarības tirdziņā, bet ienākumus ziedoja smagi slimu bērnu un jauniešu ārstēšanai.

Radošs bija arī Bauskas sākumskolas 3.a klases labais darbs. Tā kā sākumskola šogad svinēs piecu gadu jubileju, trešklasnieki sagatavoja tai dāvanu: ar skolas simbolu taurenīti rotātu konfekšu papīrīti. Tajā redzamas arī skolas krāsas – rudzupuķu zilā un zaļā.

49. vidusskolas 3.a klase skolas bibliotēkā atjaunoja 150 grāmatas, saposa arī bibliotēkas telpas.

 

Lai sporto arī citi!

Daļa mazo sportotāju nolēma, ka jāiesaista sportošanā arī citi. Tā Dobeles sākumskolas 3.a klase pilnveidoja skolas pagalmā esošo sporta un rotaļu laukumu. Piemēram, uzzīmēja spēles “Klasītes” režģi, izveidoja tāllēkšanas bedri. Limbažu sākumskolas 3.a klase popularizēja vingrošanu pilsētas uzņēmumos un ie­stādēs, piemēram, Limbažu domē. “Skolēni ļoti labi saprot, ka ilgstoša sēdēšana var būt nogurdinoša un kaitīga veselībai, tāpēc nolēmām popularizēt vingrošanu darba vietās, kurās darbiniekiem daudz jāstrādā sēdus,” stāsta klases audzinātāja Indra Ābele. Sporta skolotāja klasei iemācīja 10 vingrojumus ar pildspalvu, ko bērni rādīja pieaugušajiem. Pagaidām Limbažu sportotāji apmeklējuši 10 darbavietas, taču viņi plāno šo darbu vēl turpināt. I. Ābele stāsta: visur, kur skolēni viesojušies, viņi uzņemti atsaucīgi un pieaugušie labprāt vingrojuši.

Gulbenes 2. vidusskolas 3.a klase devās ciemos uz vienu no pilsētas bērnudārziem, kur mazuļiem stāstīja par veselīgu uzturu, kā arī palīdzēja apgūt fizioterapijas vingrinājumus. Savukārt mazuļi skolas bērnus cienāja ar burkāniem un kāļiem. Gulbenes trešklasnieki arī diedzēja dīgstus un iesēja tomātus, vāca makulatūru un izlietotās baterijas, gatavoja putnu būrus, šuva auduma iepirkumu maisiņus un dāvināja tos pircējiem pie veikala. Viens gulbeniešu gatavotais putnu būris pat uzdāvināts Valsts prezidentam. Vēl viens svarīgs darbs bija 2. klases skolēnu un vecāku iepazīstināšana ar projektu “Sporto visa klase”. Kopumā jāsecina, ka mazie gulbenieši bijuši vieni no čaklākajiem.

Staļģenes vidusskolas 3. klase pavasarī katrā ēdienreizē dzer bērzu sulu un nolēma piedāvāt to arī citiem. Kādu rītu katrs, kurš ienāca skolā, saņēma glāzi bērzu sulas un citrona šķēli, lai būtu spēks un mundrums visai dienai.Fakts

 

“Sporto visa klase” dalībnieki visu mācību gadu gan sportojuši piecas reizes nedēļā, gan sacentušies dažādās sacensībās. Klases, reģionālajās apakšgrupās ieguvušas pirmo vietu, piedalīsies projekta finālsacensībās, kas notiks 20. maijā Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā. Tajās par “Sporto visa klase” ceļojošo kausu cīnīsies:

Daugavpils 3. vidusskolas 3.a klase

Krimuldas vidusskolas 3. klase

Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 3.a klase

Ķekavas vidusskolas 3.b klase

Sākumskolas “Taurenītis” 3. klase

Ādažu vidusskolas 3.g klase

 

Viedoklis

Žoržs Tikmers, LOK ģenerālsekretārs un projekta “Sporto visa klase” idejas autors: – Šogad projekta dalībnieki gan piedalās tautas bumbas sacensībās, gan labi mācās un kopā paveic labus darbus. Tieši darbs komandā dod prieku un pozitīvas emocijas. Visas klases ir godam paveikušas LOK doto uzdevumu paveikt arī kādu labu darbu. Cik daudzveidīgi un lietderīgi tie bijuši, var uzzināt vietnē www.sportovisaklase.olimpiade.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+