×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. maijs, 2013
Drukāt

Medikamentu kavintonu var aizstāt

Foto - LETAFoto - LETA

Man ģimenes ārsts galvas asinsrites uzlabošanai un pret līdzsvara traucējumiem regulāri izraksta kavintonu. 90 tabletes maksā aptuveni 10 latu. Man kā pensionārei tas ir dārgi. Kāpēc šīs zāles nav iekļautas Kompensējamo zāļu sarakstā? 
Ilze Namiņa Jūrmalā

 

Nacionālā veselības dienesta sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Lapiņa paskaidro, ka ražotājs nav pieteicis kavintonu iekļaušanai Kompensējamo zāļu sarakstā un to darīt nav rosinājusi arī ārstu profesionālā asociācija. Toties Kompensējamo zāļu sarakstā ir ietvertas zāles vairākām diagnozēm, kas saistītas ar galvas smadzeņu vielmaiņas un asinsrites traucējumiem. Varbūt ģimenes ārsts var izrakstīt kādu no šiem medikamentiem.

Kā stāsta ģimenes ārste Gunta Tīcmane, kavintonu izraksta diezgan bieži galvas asinsrites uzlabošanai, pret reiboņiem un līdzsvara traucējumiem, pēc insulta un infarkta. Parasti šīs zāles iesaka lietot profilaksei kursa veidā pa 2 – 3 mēnešiem pavasaros un rudeņos pa trim tabletēm dienā. Taču kavintons nav vienīgais šādas iedarbības medikaments, ir pieejami arī lētāki līdzekļi. Par piemērotākajiem konkrētajā gadījumā jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu. Vai medikaments tiek kompensēts, atkarīgs no pacienta diagnozes.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+