Kultūra
Kultūrpolitika

Melbārde: Nevajag pretnostatīt veselības un kultūras nozares 16


Dace Melbārde
Dace Melbārde
Foto – Jānis Deinats

Valdība un Saeima ir skaidri parādījusi, ka prioritāte ir veselības aizsardzība, kurai nākamgad budžeta pieaugums būs lielāks nekā Kultūras ministrijas (KM) budžets kopā, tādēļ nav korekti pretnostatīt to vajadzības, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā Rīta Avīze” norāda kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Ministre uzsver, ka jautājums ir par proporcijām un prioritātēm. “Pretnostatīšanu varam novest līdz absurdumam – tad varbūt vajag likvidēt visu kultūras nozari?” sašutumu pauž Melbārde.

Drīzāk jāvērtē kultūrā ieguldīto līdzekļu efektivitāte, saka ministre, piebilstot, ka Latvija, salīdzinot ar pārējām Eiropas Savienības (ES) valstīm, ar mazākiem ieguldījumiem kultūrā sasniegusi augstus kultūras patēriņa rādītājus – ir ļoti augsts ārējais eksports, sabiedrības līdzdalība un kultūrizglītības līmenis. Pēc ieguldījumiem kultūrā, nevis kultūras infrastruktūrā, Latvija ir zem vidējā ES līmeņa pret iekšzemes kopproduktu, bet ar ļoti lielu atdevi, viņa uzsver.

“Kopš esam uzsākuši Latvijas valsts simtgades programmu, aptaujās redzam, ka pieaug lojalitāte, jo īpaši mazākumtautību vidū, ko arī redzam kā īpašu mērķgrupu simtgades pasākumu ietvaros,” piebilst Melbārde.

Jau vēstīts, ka sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par Latvijas simtgades svinībām paredzēto līdzekļu novirzīšanu vēža ārstēšanai.

Saistītie raksti

Parakstu vākšanu iniciējis Alvils Puričs Aurels. Viņš skaidroja, ka Latvijas simtgades svinībām tērēšot aptuveni 60 miljonus eiro, no kuriem valsts daļa ir 22,3 miljoni eiro. Puričs Aurels uzsvēra, ka Igaunija savas simtgades svinībām tērēs ap 24 miljoniem eiro, bet Somija – “vien 19 miljonus eiro”.

Iniciatīvā pausta vēlme pārskatīt tēriņus un daļu naudas novirzīt vēža slimnieku ārstēšanai. “Vai tiešām ir nepieciešamas tik dārgas svinības?” vaicāts iniciatīvas pieteikumā.

LA.lv