×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2013
Drukāt

Melbārdis ar superbraucienu paceļas uz piekto vietu pasaules čempionātā

LETALETA

Veiksmīgi aizvadīts pēdējais brauciens bobslejista Oskara Melbārža pilotētajai divnieka ekipāžai svētdien Sanktmoricā, Šveicē, palīdzēja izcīnīt 5.vietu pasaules čempionātā (PČ), liecina rīkotāju informācija.

Pirms pēdējā brauciena Melbārdis ar stūmēju Daumantu Dreiškenu bija astotie, taču pēdējā mēģinājumā viņi sasniedza ceturto labāko rezultātu un apsteidza trīs sāncenšu ekipāžas. Latvijas II ekipāža ar pilotu Oskaru Ķibermani četru braucienu summā ieņēma 18.vietu.

Zelta medaļas izcīnīja Vācijas pilota Frančesko Fridriha divnieks, kas četrus braucienus veica četrās minūtēs un 22,78 sekundēs. Sudraba godalgas izcīnīja mājinieks Beats Hefti, kas uzvarētājam zaudēja 0,56 sekundes, savukārt Vācijas pilots Tomass Floršucs kļuva par bronzas laureātu. Floršucs no Fridriha atpalika 1,19 sekundes

Melbārdis ar Dreiškenu zaudēja Fridriham 1,47 sekundes, bet no trešās vietas viņus šķīra 0,28 sekundes.

Pēc sestdien un svētdien aizvadītajiem pirmajiem trim braucieniem Melbārža divnieks bija astotais, turpretim Ķibermanis ar stūmēju Raivi Zīrupu ierindojās 18.vietā 38 ekipāžu konkurencē. Sestdien pēc diviem braucieniem Melbārdis bija devītais.

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis sarunā LTV7 televīzijā teica, ka svētdien abi divnieki labi aizvadīja abus braucienus. Viņš ir gandarīts, ka Ķibermanis, neraugoties uz nelielo pieredzi, spēja izcīnīt vietu 20 labāko pilotu vidū. Par braucieniem svētdien Prūsis abām ekipāžām bija gatavs likt piecinieku, bet Melbārdim par veikumu sestdien – četrinieku.

“Abi [svētdien] bija labi gan pirmajā, gan otrajā braucienā,” teica Prūsis. Treneris arī piebilda, ka bobsleja sabiedrībā ir bažas par iespējamām Vācijas ekipāžu blēdībām ar kamanu sliecēm, taču plašāk šo jautājumu neiztirzāja.

Nākamajā nedēļas nogalē Sanktmoricā pasaules čempionātā medaļas dalīs bobsleja četrinieki.

Pasaules čempionāts:

Divnieki (četru braucienu summā)

1. Vācija (pilots Frančesko Fridrihs) 4:22,78

2. Šveice (Beats Hefti) +0,56

3. Vācija (Tomass Floršucs) +1,19

4. ASV (Stīvens Holkombs) +1,27

5. Latvija (Oskars Melbārdis) +1,47

6. Kanāda (Kriss Springs) +1,55

..18. Latvija (Oskars Ķibermanis) +4,82

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+