Ekonomika
Nauda

Mēneša laikā būtiski sarucis nodokļu parādnieku skaits 1

Foto pixabay.com

Mēneša laikā būtiski sarucis nodokļu parādnieku skaits, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotā informācija.

Salīdzinājumā ar situāciju uz šī gada 15.maiju, nodokļu parādnieku kopējais skaits tajā ir samazinājies par diviem tūkstošiem. Šajā sarakstā vairs nav atrodami 7000 nodokļu maksātāji, savukārt “jaunpienācēji”, kas nebija iekļauti parādnieku sarakstā uz 2017.gada 15.maiju, ir 5000 nodokļu maksātāju. Liela daļa to uzņēmumu, kas vairs nav atrodami šajā sarakstā, ir savus nodokļu parādus ir nomaksājuši. Pārējiem nodokļu parādi ir dzēsti; vairumā gadījumu saistībā ar to, ka nodokļu maksātāji ir likvidēti.

Savukārt no jauna sarakstā iekļauto 5000 nodokļu parādnieku saistības vairumā gadījumu radušās sakarā ar uzņēmumu ienākuma nodokļa un iedzīvotāju ienākuma nodokļa gada deklarāciju iesniegšanu. Tam normatīvajos aktos noteikts samaksas termiņš – 15. datums, ko nodokļu maksātāji, iespējams, nav precīzi ievērojuši. Taču tas ļauj prognozēt, ka lielākā daļa no šiem nodokļu maksātājiem tuvākajā laikā izpildīs savas nodokļu saistības un nākamajā nodokļu parādnieku sarakstā vairs netiks iekļauti.

VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktore Santa Garanča aicina uzņēmējdarbības veicējus nekavēt noteiktos maksājumu samaksas termiņus un cer, ka arī turpmāk arvien vairāk uzņēmēju arī tajos gadījumos, kad nodokļu parāds tomēr ir izveidojies, savlaicīgi vērsīsies VID, lai izmantot likumos noteiktās iespējas veikt labprātīgu nokavēto nodokļu maksājumu samaksu.

Aktuālais nodokļu parādnieku saraksts pieejams VID tīmekļa vietnē un tajā var atrast ikvienu saimnieciskās darbības veicēju, kā arī juridisku personu, kurai ir izveidojies nodokļu parāds, kas lielāks par 150 eiro. Kaut gan ziņas par juridisko personu un saimnieciskās darbības veicēju fizisko personu nodokļu parādiem bija iespējams iegūt arī iepriekš VID publiskojamo datu bāzē, līdz šim saraksta veidā tik plaša informācija netika apkopota un publiskota.

Saraksts tiek aktualizēts reizi mēnesī. Jaunākā informācija liecina, ka uz šā gada 15.jūniju valstī ir apmēram 50 800 nodokļu parādnieku, kuru parādsaistības pārsniedz 150 eiro.

LA.lv