Mobilā versija
+2.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
24. decembris, 2013
Drukāt

Meņģelsone: aizvadītais gads bijis ļoti darbīgs (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Domājot no uzņēmēju perspektīvas, 2013.gads ir bijis ļoti darbīgs – gan konkurētspējas celšanas ziņā, gan tādēļ, ka bijis jāgatavojas eiro ieviešanai, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Pēc viņas teiktā, 2013. un 2014.gadumija kļūst par robežšķirtni, kas turpmāk nodalīs dzīvi pirms un pēc eiro ieviešanas.

Kā vienu no būtiskākajiem šā gada notikumiem LDDK vadītāja uzsvēra faktu, ka šogad sociālajam dialogam Latvijā apritēja 20 gadi.

“Kā šim notikumam rudenī veltītajā konferencē atzina valsts augstākās amatpersonas, bez Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes un ciešas sadarbības starp valsts pārvaldi, darba devējiem un arodbiedrībām krīzes pārvarēšana un ar to saistītie sāpīgie, tomēr nepieciešamie lēmumi nebūtu bijuši iespējami,” sacīja Meņģelsone.

Pēc viņas teiktā, tieši sociālais dialogs ir bijis tas, kas piesaukts kā atgādinājums šā gada rudens mēnešos – īpaši valsts budžeta tapšanas procesā.

“Ir būtiski, lai visas puses tiktu ne tikai uzklausītas, izdarot tāpat “pa savam”, bet arī ņemti vērā racionāli apsvērumi un argumenti. Lielākais izaicinājums, ar ko darba devēji saskārušies šoruden, bija sasteigtās, brīžiem pat šķietami impulsīvās dažādu politisko spēku iniciatīvas veikt tūlītējas izmaiņas likumdošanā, kas saistītas ar nodokļiem un nodevām. Citiem vārdiem – vēlme ātri un nekavējoties mainīt spēles noteikumus, kas uzņēmējiem savukārt ir svarīgi vismaz gada, bet drīzāk trīs līdz piecu gadu perspektīvā,” norādīja LDDK ģenerāldirektore.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ceru, ka tas ir tikai virsrakstaa ne tikai officialajaa padariito darbu lapaa 🙂 – aizvadītais gads bijis ļoti darbīgs

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+