Mobilā versija
+1.3°C
Nanija, Ilgmārs
Trešdiena, 29. marts, 2017
24. decembris, 2013
Drukāt

Meņģelsone: aizvadītais gads bijis ļoti darbīgs (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Domājot no uzņēmēju perspektīvas, 2013.gads ir bijis ļoti darbīgs – gan konkurētspējas celšanas ziņā, gan tādēļ, ka bijis jāgatavojas eiro ieviešanai, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Pēc viņas teiktā, 2013. un 2014.gadumija kļūst par robežšķirtni, kas turpmāk nodalīs dzīvi pirms un pēc eiro ieviešanas.

Kā vienu no būtiskākajiem šā gada notikumiem LDDK vadītāja uzsvēra faktu, ka šogad sociālajam dialogam Latvijā apritēja 20 gadi.

“Kā šim notikumam rudenī veltītajā konferencē atzina valsts augstākās amatpersonas, bez Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes un ciešas sadarbības starp valsts pārvaldi, darba devējiem un arodbiedrībām krīzes pārvarēšana un ar to saistītie sāpīgie, tomēr nepieciešamie lēmumi nebūtu bijuši iespējami,” sacīja Meņģelsone.

Pēc viņas teiktā, tieši sociālais dialogs ir bijis tas, kas piesaukts kā atgādinājums šā gada rudens mēnešos – īpaši valsts budžeta tapšanas procesā.

“Ir būtiski, lai visas puses tiktu ne tikai uzklausītas, izdarot tāpat “pa savam”, bet arī ņemti vērā racionāli apsvērumi un argumenti. Lielākais izaicinājums, ar ko darba devēji saskārušies šoruden, bija sasteigtās, brīžiem pat šķietami impulsīvās dažādu politisko spēku iniciatīvas veikt tūlītējas izmaiņas likumdošanā, kas saistītas ar nodokļiem un nodevām. Citiem vārdiem – vēlme ātri un nekavējoties mainīt spēles noteikumus, kas uzņēmējiem savukārt ir svarīgi vismaz gada, bet drīzāk trīs līdz piecu gadu perspektīvā,” norādīja LDDK ģenerāldirektore.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ceru, ka tas ir tikai virsrakstaa ne tikai officialajaa padariito darbu lapaa 🙂 – aizvadītais gads bijis ļoti darbīgs

"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (11)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+