×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Ministrijā izveidots speciāls amats deputāta Buiķa dēlam

Foto-LETAFoto-LETA

Satiksmes ministrijā (SM) pērn izveidots speciāls amats Saeimas deputāta Andra Buiķa (“Vienotība”, attēlā) dēlam, dzejniekam Emīlam Buiķim, 14.aprīlī vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.

E.Buiķis jau gadu ir SM koordinators nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” valsts kapitāldaļu pārvaldības organizēšanai un uzraudzībai, un viņa mēnešalga ir noteikta 700 latu apmērā.

Dzejnieks Buiķis ir viens no deputātu kandidātiem, kurš partijas “Vienotība” rindās startēs 1.jūnijā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās Rīgā. Viņam tas būs jau otrais mēģinājums kļūt par domes deputātu – E.Buiķis bijis deputāta amata kandidāts arī 2009.gadā notikušajās vēlēšanās, kurās piedalījies no “Jaunā laika” saraksta, taču netika ievēlēts. Dzejnieks iepriekš bijis “Jaunā laika” jaunatnes nodaļas valdē un 10.Saeimas laikā – deputāta palīgs Solvitai Āboltiņai (V).

Kad iepriekšējo parlamentu atlaida un notika jaunas vēlēšanas, E.Buiķa karjera Saeimā pēkšņi aprāvās. “Beidzās Āboltiņas pilnvaru laiks 10.Saeimā, un mēs nepārslēdzām līgumu,” raidījumam stāstīja Buiķis.

Pāris mēnešus viņš bijis bezdarbnieks, taču tad atkal dzīve nokārtojusies – E.Buiķis nokļuva SM, kuru pārrauga “Vienotība” kopā ar tā dēvēto “Olšteina grupu”.

Pats E.Buiķis stāsta, ka sūtījis savu CV uz vairākām ministrijām, arī Ārlietu un Aizsardzības ministrijām. Taču tikai SM atsaukusies, piedāvājot vietu jaunizveidotā amatā – jaunais dzejnieks kļuvis par iestādes koordinatoru “airBaltic” valsts kapitāldaļu pārvaldības organizēšanai un uzraudzībai. “De facto” norāda, ka amats radīts speciāli viņam, jo nevienam citam SM uzņēmumam nav veltīts šāds vai līdzīgs postenis, turklāt arī šī darbavieta neeksistēja, pirms tajā nesāka darboties E.Buiķis.

Satiksmes ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Džineta Innusa noliedza, ka kāds no “Vienotības” pārstāvjiem būtu mudinājis pieņemt darbā E.Buiķi, taču viņa apstiprināja, ka “nevienai citai kapitālsabiedrībai šādi speciāli koordinatori nav un nebūs.”

E.Buiķis stāsta, ka viņu vienmēr esot interesējis transports, kuģniecība un aviolīnijas, turklāt viņš universitātē esot rakstījis diplomdarbu par Latvijas ostu perspektīvām. Taču no E.Buiķa stāstītā tā arī raidījuma veidotājiem nekļuvis skaidrs, kā tieši aizrit koordinatora darba stundas ikdienā.

“Es koordinēju SM darbu ar aviokompāniju “airBaltic”, ar “airBaltic” jautājumiem, teiksim tā,” skaidroja Buiķis un pēc brīža piebilda: “”airBaltic” ir iesaistīts neskaitāmās tiesvedībās, es koordinēju sadarbību ar konsultantiem.”

Savukārt “De facto” interese par viņa karjeru Buiķi ir sarūgtinājusi: “Kāpēc žurnālisti uzskata, ka visi politikā iesaistītie ir vienādi? Ja esi valsts pārvaldē ar politisko piederību, tātad ieliktenis,” sociālajos tīklos internetā paudis dzejnieks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+