×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2013
Drukāt

Nākamgad pārcels divas darba dienas – maijā un novembrī

la.lvla.lv

Nākamgad tiks pārceltas divas darbadienas – piektdiena, 2.maijs, tiks pārcelta uz sestdienu, 10.maiju, un pirmdiena, 17.novembris, uz sestdienu, 22.novembri, tā šodien nolēma valdība, apstiprinot Labklājības ministrijas (LM) sagatavoto rīkojuma projektu “Par darbadienu pārcelšanu 2014.gadā”.

Pārceļot minētās darba dienas, tiks nodrošināta nedēļas nepārtrauktība tajās nedēļās, no kurām tās tiks pārceltas, savukārt iedzīvotājiem tiks nodrošināts lielāks atpūtas dienu skaits pēc kārtas, kā arī ģimenēm tiks nodrošināta iespēja pavadīt kopā vairāk laika, norāda LM.

Izmaiņas attieksies uz tiem darbiniekiem, kuri strādā no valsts budžeta finansētajās iestādēs un kuriem noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai. Vienlaikus visas pašvaldības, komersanti un organizācijas, nosakot darba un atpūtas laiku, ir aicinātas ievērot attiecīgās darbadienas pārcelšanu.

LM atgādina, ka rīkojums par darbadienu pārcelšanu jāizdod saskaņā ar Darba likuma 133.panta ceturto daļu. Tas paredz, ja darba nedēļas laikā viena darbadiena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darbadienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tajā pašā mēnesī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+