×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
22. aprīlis, 2016
Drukāt

Nebanku aizdevumi

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Nebanku aizdevums jeb ātrais kredīts internetā pēdējo gadu laikā ir guvis lielu popularitāti gan Latvijā, gan arī pasaulē. Lielākā daļa cilvēku ar jēdzienu nebanku aizdevums saprot ātro kredītu, taču patiesībā, šo aizdevēju piedāvājumu klāsts ir krietni vien plašāks un tajā ietilpst:

• Patēriņa kredīti,
• Hipotekārie kredīti jeb kredīti pret nekustamā īpašuma ķīlu,
• Kredītlīnijas jeb virtuālās kredītkartes,
• Auto kredīti,
• Skaidras naudas aizdevumi,
• Aizdevumi pret kustamu ķīlu,
• Aizdevumi uzņēmumiem.

Galvenā nebanku aizdevuma atšķirība no banku izsniegtajiem aizdevumiem ir tā, ka šie aizdevēji nav reģistrēti, kā komercbankas un galvenokārt nodarbojas tieši ar kreditēšanas pakalpojumiem un nepilda vai tikai pastarpināti pilda citas finanšu darbības un nesniedz plašu klāstu finanšu pakalpojumu.

Gluži tāpat kā bankām, arī nebanku kredītu izsniedzējiem ir jābūt oficiāli reģistrētiem un tie tiek kontrolēti no attiecīgo iestāžu puses. Latvijā nebanku kredītu izsniedzējiem jābūt saņēmušam licenci, kā arī vēlams, lai tas būtu reģistrēts Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijā.

Tā kā nebanku aizdevēji galvenokārt specializējas tikai uz kreditēšanas pakalpojumiem, to izstrādātie aizdevuma pieteikšanas un saņemšanas noteikumi mēdz būt patiešām saprotami un vienkārši, līdz ar to aizņemšanās process notiek daudz ātrā. Vairāki nebanku aizdevēji piedāvā aizdevuma pieteikumu aizpildīt internetā un saņemt aizdevumu, nemaz nedodoties uz klātienes tikšanos kādā no klientu apkalpošanas centriem.

Nebanku aizdevumu saņemšanas kārtība ir atkarīga no aizdevuma veida, un tā vai aizdevuma saņemšanai ir nepieciešams nodrošinājums jeb ķīla. Piemēram, hipotekāro kredītu saņemšana prasīs vairāk laika, jo būs nepieciešama ķīlas vērtēšana, taču patēriņa kredītu vai kredītlīniju varēsiet saņemt jau pēc 15 minūtēm no kredīta pieprasīšanas.

Jāņem vērā, ka gluži kā banku arī nebanku aizdevumu piedāvājumi ir atšķirīgi, tāpēc pirms pieteikuma aizpildīšanas būtu vērtīgi veikt piedāvājumu salīdzināšanu, tādējādi noskaidrojot Jums izdevīgāko aizdevuma variantu un ietaupot naudu.

Nebanku aizdevumiem, tāpat kā jebkuram citam pakalpojuma ir savas priekšrocības un trūkumi, kurus būtu vērts apzināties vēl pirms aizdevuma noformēšanas.

Pie nebanku aizdevumu priekšrocībām varētu minēt:
• Vienkāršo un ātro aizdevuma pieteikšanas un saņemšanas procesu,
• Plašo piedāvājumu klāstu,
• Regulāri pieejamās atlaides un akcijas,
• Plašo klientu apkalpošanas tīklu.

Pie nebanku aizdevumu trūkumiem jāmin:
• Vairākos gadījumos augstākas procentu likmes nekā banku aizdevumiem.

Izvērtējot aizdevuma piedāvājumu, noteikti pievērsiet uzmanību šobrīd aktuālajām akcijām un atlaidēm, jo vairākos gadījumos tās spēj ievērojami samazināt maksu par aizdevumu vai kā citādi atvieglot aizdevuma atmaksas noteikumus. Pateicoties dažādu veidu akcijām bieži vien nelielus aizdevumus iespējams saņemt bez maksas, taču lielākiem iegūt kredīta brīvdienas, kuru laikā nav jāveic aizdevuma atmaksa.

Neatkarīgi no izvēlētā aizdevumu veida, aizņemties atbildīgi un izvērtējiet savas spējas kredītu atdot laikus!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+