Latvijā
Sabiedrība

Nebijis gadījums: ģimenei Jūrmalā atdod un tā apbedī svešu cilvēku10


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

Latvijā noticis nebijis gadījums – ģimenei pēc cilvēka aiziešas mūžībā tika atdots nepareizais cilvēks un notika bēres. Notikušā apstākļus izmeklē policija, par šo gadījumu vēsta sabiedrisko mediju portāls “lsm.lv”.

“Apglabājām plkst. 11 un 14.52 man pateica, ka mēs apglabājām ne manu tēvu,” meitu Allu citē “lsmlv”.

Bēres notikušas Jūrmalas kapos. Kā situāciju apraksta “lsm.lv”, kad mācītājs lasījis lūgšanu, meita Alla uzmetusi acis tēva sejai. Tā šķitusi svešāda, bet viņa to izskaidrojusi ar gūto galvas traumu un stresu.

Allas tēvs mira negaidīti – 65 gadus vecais vīrietis atrasts uz ielas ar pārsistu galvu.

Kā noskaidrojis Latvijas Radio, Jūrmalā visus aizdomīgos apstākļos mirušos ved uz ekspertīzes centru Rīgā firma “Angel”. Liktenīgajā dienā uz ekspertīzi vienlaikus aizvestas divu cilvēku mirstīgās atliekas.

Pēc tuvinieku stāstītā, viņiem ticis piedāvāts izrakt nepareizi apbērēto, apejot formalitātes.

Jūrmalas kapu vadītājs Guntars Lasis gadījumu sauc par Latvijā vēl nebijušu.

Šobrīd tuvinieki ir atvadījušies no mūzībā aizgājušā tēva. Otras bēres apmaksāja ekspertīzes centrs. Taču segt ģimenes morālās ciešanas centrs atsakās. Pēc lsm.lv vēstītā, cietušie plāno tiesāties.

Valsts policijā ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 19.nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā. Policijā neprecizēja, kāpēc notiek izmeklēšana pēc šīs nodaļas, bet aģentūra LETA pārliecinājās, ka šajā nodaļā ir pants, kas paredz atbildību par nolaidību. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu, piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Policijas pārstāve skaidroja, ka patlaban nevar veikt izmeklēšanu pēc konkrēta Krimināllikuma panta, jo vēl nav iegūti pietiekami daudz pierādījumi. Viņa apliecināja, ka tiek veiktas visas nepieciešamās darbības, lai noskaidrotu, kā šī situācija varēja rasties. Aizdomās turētā statuss šobrīd nevienai personai nav piemērots.

LA.lv