×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
22. jūnijs, 2018
Drukāt

“Neizprotami, šokējoši…” Baptisti par Sproģa pievienošanos “Saskaņai” (53)

Foto no twitter.com/nilsusakovsFoto no twitter.com/nilsusakovs

Ziņa par to, ka “Saskaņas” dome apstiprinājusi Latvijas baptistu draudžu savienības (LBDS) bīskapu emeritus Pēteri Sproģi kā Valsts prezidenta amata kandidātu, kā arī līderi vēlēšanu sarakstā Vidzemē bija pārsteigums gan politisko procesu vērotājiem, gan arī Sproģa ticības brāļiem. Tā atzina “LA” aptaujātie baptisti – mācītāji Edgars Mažis, Elmārs Pļaviņš, teoloģijas doktors Ilmārs Hiršs, draudžu piederīgie Kristaps Vestmanis un Jurģis Šuba. Vērtējumi – no piesardzīga: “drīzāk negatīvs pārsteigums” līdz kategoriskam “neizprotami, šokējoši!”

Latvijas Baptistu draudžu savienības padome pirmdien rīkos ārkārtas sēdi, lai lemtu, kā šo Sproģa soli skaidrot draudzēs. Jo draudžu piederīgie saviem dvēseļu ganiem jautā, piemēram, “Vai Sproģa solis pieslieties partijai “Saskaņa” ir tikai naivums vai vēl kas cits?”, “Vai viņš nesaprot, ka būs izmantojams instruments “Saskaņas” rokās?” Latvijas baptistu draudžu savienības satversmē noteikts, ka tā kā juridiska persona “neiesaistās politisko partiju dibināšanā un darbībā, bet neierobežo dalībnieku draudzes locekļu līdzdalību politiskajās partijās, nenesot atbildību par dalībnieku draudzes locekļu darbību tajās”.

Pēc LBDS ziņām, pašlaik 91 draudzē apvienojušies 6468 baptisti. Taču Pēteri Sproģi labi pazīst plašāka sabiedrība. Gan kā evaņģēlija vēsts sludinātāju ekumēniskos dievkalpojumos (tieši bīskaps Sproģis Rīgas Domā pēc Zolitūdes traģēdijas uzrunāja tuviniekus zaudējušos piederīgos), gan daudzbērnu ģimenes tēvu, ko aprakstījuši kā sieviešu žurnāli, tā citi mediji.

Viņa radinieks, arī baptistu mācītājs Almers Ludvigs, ir bijis Rīgas vicemērs. P. Sproģis kā baptistu pārstāvis darbojies Rīgas pilsētas kristīgo lietu padomē.
Par Sproģa iešanu politikā tika vēstīts nākamajā dienā pēc jaunā LBSD bīskapa Kaspara Šterna amatā ievešanas dievkalpojuma. Pirmajā brīdī šķita – protams, ja 45 gadus vecajam Sproģim pēc 12 gadiem jeb bīskapa amatā nokalpotiem trim termiņiem jākļūst par “emeritēto” (ko parasti attiecina uz pensiju nopelnījušiem), tad skaidrs, cilvēkam vajadzīgi jauni izaicinājumi. Taču, kā apstiprina LBDS padomes loceklis Ilmārs Hiršs, nekandidēt uz nākamo termiņu bīskapa amatā bija Sproģa lēmums, kas pausts jau pirms vairākiem mēnešiem. I. Hiršs savu kādreizējo teoloģijas studentu P. Sproģi vēl martā lūdzis kandidēt. Taču atbilde bijusi “nē”.

Profesors I. Hiršs savā interneta mājas lapā (hirss.lv) velta skarbus vārdus “Saskaņas” ideoloģijai, sakot, ka Sproģa piesliešanās šai partijai daudziem bija ļoti negaidīta, pārsteidzoša un, pat šokējoša. Kā kristietis viņš norāda, ka nav tiesīgs nosodīt sava bijušā bīskapa un studenta lēmumus: “Ceru, ka viņš visus šos jautājumus ir nopietni pārdomājis, sajutis savā sirdī patiesu Dieva aicinājumu un viņa lēmuma pamatā nav paša ambīcijas, vēlme veidot karjeru, par katru cenu tikt „pie siles”, finansiāli apsvērumi vai vēl kas cits. Varu tikai pateikt, ka es kā mācītājs, LBDS padomes loceklis un vienkāršs kristietis viņa lēmumu neatbalstu un no tā norobežojos”.

Pievienot komentāru

Komentāri (53)

 1. Aleksandra Kutuzova Atbildēt

  Vai tad macitaja sutiba ir mesties politika? Man gan likas, ka kaut kas cits. Pasam vien jau bus jaatskaitas savam tevam, par to laikam jau nav piedomajis lidz galam.

 2. Cilvēciskā loģika saka, ka Saskaņa pilnīgi noteikti reiz veidos valdību un pasaule nesabruks. Nevar taču ilgstoši atriebīgi ignorēt blakusdzīvojošos.Tāpat kā kādreiz latviešus krievu laikā. Vienīgā ķeza- nez ar ko tad baidīs mazizglītotos uz nākamajām vēlēšanām. 🙂

 3. Ko nevar nopirkt par mazu naudu, var nopirkt par ļoti lielu naudu

 4. Bāleliņu koalīcija laiž valsti uz grunti, bet Saskaņa ar Sproģi vainīgi.

 5. Sproģi šantažē! Atbildēt

  Interesanti, ar ko? Gan jau Ušakova NKVD kuratori kaut ko būs sarūpējuši.

 6. Pēteris Sproģis būs ļoti labs prezidents!

 7. Interesanti, kāds “apskaidrības” zibens ir skāris Sproģi, ka viņš uzmetis savu ticību, draudzi un pieslējies saskaņai? Ideoloģija, nauda vai vara? Paatīkami, ka paši baptisti par to skaidri pasaka ko domā.

 8. cik ilgi var zelēt Atbildēt

  tukšus PR notikumus un personas, kuri piekrituši piedalīties šajā teātrī? Nu kas izbijis baptistu mācītājs par prezidentu? Kas te ko klaigāt? Nu kāds Dombrovskijs par premjerministru? Knapi vārdus var izdabūt pār lūpām, pabija jau ministrējot,m un kas bija? Nu pilnīgs nekas. Jo vairāk te klaigās, jo lielāks PR tiek radīts, ja tas ir mērķis! Šīs vaska figūras tāpat jau apputēs Saskaņas skapī, un kas neapputēs, to līdzcietīgie Saskaņas vēlētāji, kā parasti, izsvītros. Nu liecieties mierā ar visu klaigāšanu. Pagaidām Putinam latviešu elektorātā vēl cerību ievēlēties nav. Un labi, ka tā.

 9. Laikam kangari šim jaunu džipu piesolījuši!

 10. Kad atnaks latviesiem tie laiki.
  ko citas tautas tagad redz?
  Kad aizies tumsiba ka tvaiki,
  Kas lauzu acis cieti sedz?
  Kad putis vejs,kas spirdzina
  un tautas kroni mirdzina/dzejnieks Janis Rungens 1817=1876gg/

 11. Kad atnaks latviesiem tie laiki,
  Ko citas tautas tagad redz?
  Kad aizies tumsiba ka tvaiki,
  Kas lauzu acis cieti sedz?
  Kad putis vejs,kas spirdzina
  Un tautas kroni mirdzina/dzejnieks Janis Rungens 1817_1876gg/

 12. kārtejā propogandas melu un divkosibas paraugstunda. un kāpec viš nevaretu but saskaņā? mums ko partijās garidznieku trūkst? partijas skrien uz baznicām zvērestus dot, lai tikai ticigos savā pusē dabutu. un tas ka kādam liekas ka saskana nav “pareizā partija” ir vienkārši truls. nav tādas pareizās, katrs drīkst darit kā vēlas. mums pat satversmē paredzetas šādas tiesibas, un DISKRIMINĀCIJA AIZLIEGTA PĒC JEBKĀDAS PAZĪMES vai tā butu ticiba, tautiba, vai uzskati

 13. ATBILDE ĻUĻAI – nezākājies,jo tu par mani neko nezini,neesmu ne stulbene,ne trollene.Tā kā nevērtē visus cilvēkus pēc sevis.Un to,kad latviskās partijas ir cilvēkus novedušas līdz neticībai viņām un vispār valdībai,tas ir fakts,un ,kad pašreiz lielai daļai tautas nav skaidrības par ko vēlēšanās rudenī balsot,arī ir fakts, un es nemaz nebrīnos par to,kad daudzi pieslienās Saskaņai,tas var būt arī protests pret tiem,kas pašreiz pie varas,nezinu.

 14. KĀDS ir baptistu mērķis ar šādām izdarībām – piesliešanos SC – skaidrāks par skaidru : LATVIJAS IEKĻAUŠANĀS KRIEVIJAS SASTĀVĀ BŪS VIŅU DĀVANA VALSTS 100-DEI!!! Tāds ir arī SPROĢA MĒRĶIS.
  NETICU, ka cilvēks 45 dzīves gados NEZINA, KĀDUS AUGĻUS VAR NEST VIŅA AMATA STATUSA IZMANTOŠANA – RUNAS TEKSTS NO KANCELES?! NETICU!!! KURŠ ŠIM NELIETIM DEVIS TIESĪBAS MANIPULĒT AR VALSTS DROŠĪBU, UZSPĻAUJOT TIEM KRITUŠAJIEM KARAVĪRIEM, KURI ATDEVA SAVAS DZĪVĪBAS PAR LATVIJAS BRĪVĪBU UN NEATKARĪBU??????????? K U R Š???????????????? Dari ko gribi ar savu ģimeni un sevi, saviem vecākiem un radiem, bet LIEC MIERĀ LATVIJAS VALSTI UN LATVIEŠUS, KURI TO VĒLAS REDZĒT RIETUMU VALSTU VIDŪ! Mums ir cieņa pret sevi un savu VALSTI!

 15. šausmīgi garlaicīgajā intervijā ar J. Domburu, J. Urbanovičs teica, galvenais ir mīlestība. tikpat kā no kanceles. Vismaz beigās bija kāda iespēja klucīšus salikt skaidrākas bildes iegūšanai. Bet bībelē ir teikts, no sirds pārpilnības mute runās, nevis, ko pamācījuši amerikāņu konsultanti. Tad tā arī skaidri jāsaka, būs vasaras viesizrādes, aktieri tādi un tādi. Ja tā ir tikšanās ar vēlētājiem, tad jārunā tieši, kā ar mirušajām dvēselem pašvaldības iestādēs utt.

 16. Kur var izlasīt, kāpēc viņš tā darīja? Man šķiet, ka viņš ir naivs ideālists, bet varbūt, ka viņam arī izdodas, bet tai partijā ir tik daudz vilkaču.

 17. Lai gan viņš neko sliktu nevienam nav izdarījis, pret Sproģi tiek pavērsta “smagā artilērija” – tiek apsaukāts un nonievāts ne tikai viņš pats, bet “it kā viņa dēļ” arī visa baptistu saime. Šo nievu mērķis ir panākt – lai cilvēks tiktu salauzts, lai sāktu mocīties vainas apziņā un galu galā atteiktos no saviem mērķiem.
  Jebkurš, kas to dara, neatkarīgi no tautības, izskata, izcelsmes, krāsas, rīkojas pretēji cilvēcības kanoniem un ne ar ko neatšķiras no tā saucamajiem saviem “ienaidniekiem”. Sarunas jau var būt dažādas , ne tikai otra cilvēka cieņu aizskarošas. Par to ir jāpadomā tiem, kuri pārkāpj šos ētikas un cilvēcības noteikumus. Ejiet pie viņa un runājiet kā īstiem vīriem pieklājas (vai sievām), nevis rakstiet šeit aizskarošus vārdus!

  • bailes liek uzvesties idiotiski. saskaņai jau tāpat daudz veletāju, pie tam ari no letiņu puses, un ja vel babtisti tur pieslienas, tad pārejiem jau izredzes stipri krītas. nu tas ka viens garidznieks pieslejies jau protams nenozimē ka nu visi babtisti balsos par saskaņu, bet nu jā nevar noliegt ka piedomās pie tā gan. ja vel draudzēs par to pastiprināti parunātu, tur varetu šis as sanākt. kaut vai tāpec ka “latviskās partijas”visus būs nokaitinājušas līdz baltkvēlei

 18. Ja Tu šo lasi, Pēteri, tad piedod viņiem (tiem noniecinātājiem un tiem, kuri apsaukā Tevi ), jo viņi nezina, ko viņi dara.
  Katrs zieds sevi atver noteiktā laikā un ne ātrāk. Tāpat katrā cilvēkā atveras izpratne savā laikā. Ne ātrāk. Tātad pacietība un piedošana. Tas ir tas, kas šobrīd visvairāk vajadzīgs cilvēkiem, kuri nesaprot, tāpēc noniecina un izsmej.

 19. Nu ne jau latvietis Sproģis vien iestājās Saskaņas partijā,tur taču tagad Matīss,Mežeckis,un gan jau vēl kāds, Nu Saskaņa jau nav nekāds mēris,kad no tās jābēg pa gabalu,lai jau darbojās,vai tad kas slikts notiks.Un tagad arī rudenī vēlēšanās arī daudzi latvieši,kurus nokaitinājušas latviskās partijas,taisās balsot par Saskaņu.diemžēl.Es jau gluži neesmu par šo partiju,bet dzirdu ko cilvēki runā.

  • Saskaņa ir gan mēris un Tu Dura esi vai nu stulba jeb nekaunīga trollene. Ja Tu noliedzi ka Ušakovs savā pratā neatdzīst okupāciju un saņem rīcības izdarībām no Maskavas tad Tu esi stulba trollene.

 20. 40 gada laizija krievu tankus vai ieradumi mainijusies?

 21. Ņemot vērā, ka Hruščova, Bražņeva un citu krievnacistu valdīšanas laikā baptisti tika vajāti nežēlīgāk nekā vairums citu kristīgo konfesiju piederīgie, vai tur jābrīnās ka viens otrs baptists vēl arvien sirgst ar Stokholmas sindromu?

 22. Baptisti tagad tēlo pārsteigumu, kad viņu negods izklājies pa visu Latviju. Bet pašsaprotami likās, kad baptistu “avis” iepriekšējās Rīgas domes vēlēšanās, balsojot par savu “ganu” – mācītāju Baštiku – nodrošināja Saskaņas un Ušakova uzvaru. Jo tieši tik daudz balsis bija vajadzīgas, lai krieviskā Saskaņa un kosmopolīti GKR (Šlesera bij. mācītājpartija) varētu RD valdīt, augstprātīgi ignorējot latviskās partijas. Būtu steidzami jāapsver, vai baptistu niecīgais skaits (ap 6 tūkst.), salīdzinot ar citām konfesijām, nesagādā sektantiem nesamērīgi lielu ietekmi valsts un sabiedriskajā dzīvē, ko šajos pēckomunisma gados tolerances vārdā paši esam visādi veicinājuši? Aicinot izvērtēt piederību NATO, vai šis vienlaicīgi nav baptistu izaicinājums Latvijas neatkarībai?

 23. Tā atzina “LA” aptaujātie baptisti – mācītāji Edgars Mažis, Elmārs Pļaviņš, …
  —————————-
  Upsss, Elmār, nezināju, ka tu baptists, un pie tam vēl NBS virskapelāns!!!

 24. vēl vairāk, kad saprecēsies ZZS ar SC!

 25. ka tik Baptistam Sproģim nerodas zināmas grūtības komunikācijā ar ivaniem,jo viņiem tīk 9.maija svētkos iedzert vodku no graņjonkām,bet baptistiem to tā kā nav brīv darīt.Ivani domās,ka Sproģis viņus neciena .

 26. varēsim vērot,kā Sproģis ar Dieva vārdu uz lūpām/lai eimu,kur iedams,bet Dieva vārdu man vajag mutē/dosies uz Pārdaugavu pie neglītā pieminekļa pieminēt Latvijas PSR un Rīgas atbrīvotājus no vācu fašistiskajiem iebrucējiem kopā ar citiem biedriem-ušakoviem,baraņņikiem ,koreniem,ždanokām un daudziem citiem “pareizticīgajiem” biedriem.

 27. ja Dievs Sproģi aicina kalpot Šlesera un Ušakova ģimenēm.Un Amerika ģimenei?Kā gan lai ignorē šādu aicinājumu?

 28. viks 22. jūnijs, 2018 16:58
  Atbildēt

  Babtistus jau tā uzlūko kā sektu, bet kopš neatkarības atjaunošanas šī baznīca sāka iemantot zināmu cieņu, arī sproģis. Izrādās viss ir meli. Šis sproģis ne tikai nodod Latviju, bet šādi atbalsta režīmu, kas diendienā atjauno miljonu slepkavas joskes staļina vārdu, zaimo un iznīcina mocekļu piemiņu.Mazākais būtu izslēgt tādu kangaru no baznīcas, bet tie pat nosodīt baidās. Tie arī kalpo svešam “dievam”.

 29. Es ceru, ka tas nav naudas jautājums.

 30. Pravietisnejaukais Atbildēt

  NU KO, KRISTIEŠI, TĀ SAUCAMIE KRISTIEŠI… ESAT SAŠUTUŠI? JĀSMEJAS PAR JUMS! SPROĢA LĒMUMS IR TIK KRISTĪGS PĒC BŪTĪBAS, KA BAZNĪCAS KLAČU TANTĒM AIZRĀVĀS ELPA.

  • Muļķa Mazpisāns ("Ontūns") Atbildēt

   Ko jūs? Visi mūsu apšņabojušies krievu lumpeņi atbalsta seksīgo Nilsu un viens otrs pat viņu drātē.

 31. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 32. Igaunijas variants.Bagātā rietumu sile.Grēkus sūdzēs pēc katoļu parauga.

 33. Baptisti padomju laikā bija neatkarīgas Latvijas idejas nesēji…

  • Kā Sproģa kandidēšanas sakarā savos komentāros (Delfos -?) rakstīja disidents Rožlapa, padomju tiesā baptistu draudzes pārstāve paziņojusi, ka viņš u.c. tiesājamie disidenti ir izslēgti no draudzes, un pats galvenais, līdz šai dienai baptisti savu toreizējo lēmumu nav nožēlojuši un atjaunojuši Rožlapu u.c. savā draudzē.

 34. Baptisti bija neatkarības idejas stūtetaji padomju laikā, bet laiki kā zināms mainās

 35. Babtistus jau tā uzlūko kā sektu, bet kopš neatkarības atjaunošanas šī baznīca sāka iemantot zināmu cieņu, arī Sproģis. Izrādās viss ir meli. Sproģis ne tikai nodod Latviju, bet atbalsta režīmu, kas diendienā atjauno miljonu slepkavas Staļina vārdu, iznīcina mocekļu piemiņu. Mazākai būtu izslēgt tādu no baznīcas, bet tur pat nosodīt baidās. Tie kalpo svešam “dievam”.

 36. Atpestīšot grēcīgos saskaniešus un tos visus pārvērtīs par dedzīgiem Latvijas patriotiem un tādēł mum jābalso par Saskańu lai būtu Dievbijīga latviska Latvija. Un tā pat Vovāns mums visiem dos arī savu svētību jo arī vińš mīl saskańu!

  • Sproģim ne par ko nav jātaisnojas. Ne vienu viņš nav ne nodevis, ne aplaupījis.. Ja patriotisms ir tikai mutes palaišana, tad daudzi Delfu komentētāji tiešām ir “patrioti”, kuri nesaprot, ka apvainot cittautiešus un ne tikai visos pasaules grēkos ir vairāk kā stulbi. Daudzi no cittautiešiem ir lielāki patrioti par latviešu mutes bajāriem. Tā saucamās latviskās partijas, bieži vien, nodara lielāku ļaunumu kā Saskaņa. Taču tiem, kuri uzskata, ka latviešiem ir īpaša misija, nav neko labāki par krieviem, kuri uzskata tāpat, vai arī musulmaņiem, kuri uzskata, ka viņu misija ir atbrīvot pasauli no “neticīgajiem”.

 37. Ja Sproģim bija vajadzīgi izaicinājumi, viņš var doties uz Bolīvijas džungļiem uz latviešu baptistu dibināto Rinkonas misiju, kur vajadzīgi garīgā un praktiskā darba darītāji – skolotāji, pavāri, traktorists, pilots, mācītājs.

 38. kāds babtists nevarētu paskaidrot, kāpēc “bijušais “bīskaps? Kā bīskaps kļūst par bijušo ?

  • Latviešu trimdas luterāņiem ir bijušais bīskaps Rozītis, katoļiem – bijušais pāvests Benedikts. Sproģis, baptisti ar savu bijušo nav unikāli 😉

 39. Vai tas Sproģis būtu mainījis orientāciju?

 40. Par ko tie sektanti briinaas? kristietiibas buutiiba tak ir zagshana. sprogjeens vienkaarshi sareekjinaajis ka politikaa un sektaa kopaa sazags vairaak, nekaa tikai baptisteenu sektaa vien.

 41. “Mācītājs, zaglis teic sprediķi, pacieties debesīs labāki ies”.”Saskaņā” Rīgas domē zaglīgu mācitāju vesela varza uz vienas rokas pirkstiem nevar sakaitīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+