Dans Titavs: Ja es nolikšu puķes Brīvības ielā, kur stāvēja Ļeņina piemineklis, mani arestēs? Tas ir stulbums! 154

“Valstij nevajadzētu nodarboties ar muļķībām un stulbumu,” tā intervijā TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” uzsvēra politikas apskatnieks, sabiedrisko attiecību kompānijas “Titava laboratorija” vadītājs Dans Titavs, komentējot izskanējušo vēsti, ka Valsts policija (VP) ir sākusi kriminālprocesu par kara noziegumu attaisnošanu pret kādu vīrieti, kurš šā gada maijā Rēzeknē nojauktā “Aļošas” pieminekļa vietā nolicis sarkanas un baltas neļķes.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
TV24
Uzņēmējs Bergs: “Tā bilde ir ļoti sērīga… Valsts strādā pēc tāda pieņēmuma, it kā vidējais latvietis dzīvotu 500 gadus”
Kokteilis
Maestro Raimonds Pauls atklāj Lanas pieminekli Lāčupes kapos: “Vienkārši un ļoti skaisti” 3
Lasīt citas ziņas

“Ja es lasu, ka Rēzeknē ir aizturēts cilvēks par to, ka viņš trīs reizes nolika puķes vietā, kur bija piemineklis, bet tāda pieminekļa nav, un tagad viņam ir pants par kara noziegumu slavināšanu, tas ir stulbums! Ko tas nozīmē? Ja es tagad aiziešu un nolikšu puķes uz Brīvības ielas, kur Ļeņins stāvēja, mani tagad arestēs par to? Vai es aiziešu uz Uzvaras parku un tajā nolikšu puķes, mani atkal arestēs?” izbrīnīts jautāja Titavs TV24 raidījuma intervijā.

Bet tur jau nav vairs pie kā – nav simbola, tā piebilda raidījuma vadītāja, uz ko reaģēja Titavs, sakot: “Tur jau tā lieta! Rēzeknē arī nav nekā! Tur ir nojaukts piemineklis, un cilvēks noliek puķes tur. Nu stulbs cilvēks! Bet vai tur vajadzēja policijas aizturēšanu un darbības? Skaidrs, ka nē,” pārliecināts ir politikas apskatnieks Titavs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja Rēzeknē tas bija objekts, kas tika atzīmēts par tādu, kur nav vēlams nākt? Uz šo TV24 raidījuma vadītājas jautājumu Titavs atbildēja: “Kas tie par objektiem, kas mums nav vēlami? Mums ir likumā noteikts, ka ir kaut kādi objekti, kur nav vēlams nākt? Kur nedrīkst nākt, kur ir drošība, – tas ir cits jautājums! Tu nevari aiziet uz “Latvenergo”, bet viss pārējais…” piebilda Titavs, plecus raustīdams.

Komentāra beigās Titavs, atbildot uz jautājumu, kādiem mums tad ir jābūt, atteica: “Stingriem, mierīgiem un aukstasinīgiem! Un ar veselo saprātu ziņot par lietām, kas varbūt tiešām ir aizdomīgas, un nenodarboties ar muļķībām kā Rēzeknē!”

Portāls LA.LV jau vēstīja, ka Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs epizodes, kurās kāds vīrietis vietā pie tā sauktā “Aļoša” nojauktā pieminekļa nolicis sarkanas un baltas neļķes.

Sākotnēji par katru no epizodēm uzsākts administratīvā pārkāpuma process par militāras agresijas slavināšu, tomēr pēc personas identificēšanas, nopratināšanas un motīvu noskaidrošanas nolemts izdarīto pārkvalificēt kriminālprocesā par kara noziegumu attaisnošanu. Plašāk variet lasīt ŠEIT.

Pilnu TV24 raidījumu “Dienas personība ar Veltu Puriņu” variet skatīties video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.