×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
1. aprīlis, 2018
Drukāt

“Nepilsoņu kongresa” vadonis Gapoņenko izveidojis Staļinu slavinošu filmu; iestājies Ždanokas partijā (25)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Aleksandrs Gapoņenko

Drošības policijas (DP) redzeslokā esošais nereģistrētā veidojuma “Nepilsoņu kongress” (NK) vadonis Aleksandrs Gapoņenko, kurš apsūdzēts nacionālā naida kurināšanā, izveidojis padomju diktatoru Josifu Staļinu slavinošu filmu un iestājies bijušās Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Tatjanas Ždanokas vadītajā partijā “Latvijas Krievu savienība” (LKS), svētdien vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Gapoņenko veidotajā filmā “Latvija, kuru mēs zaudējām 2” esot apgalvots, ka Staļins glābis latviešu leģionārus, bet bijušais Latvijas vadonis Kārlis Ulmanis masveidā deportējis vāciešus, atņemot viņiem zeltu un naudu, savukārt latviešu politiķis Eduards Berklavs gribējis aizliegt latviešiem precēties ar krieviem. “Nekā personīga” aptaujātie vēsturnieki norādījuši, ka lielākā daļa šajā filmā atspoguļotā ir vienkārši izdomājumi, kas izpušķoti ar arhīva kadriem.

Raidījums atzīmēja, ka Gapoņenko ir Krievijas televīziju iecienīts eksperts. Kaimiņvalsts ziņu raidījumi viņu bieži intervē par notikumiem Latvijā un vaicā viņa viedokli. Arī viņa “pētījumi” tiek analizēti Krievijas informatīvajā vidē. Pirms pāris mēnešiem Gapoņenko kļuvis Ždanokas vadītās LKS biedru.

Gapoņenko skaidro, ka neuzskata Staļinu par labo tēlu, tomēr vajagot objektīvi novērtēt vēsturiskos darbiniekus un to, ko viņi izdarīja, nevis pierakstīt viņiem to, ko viņi nav darījuši. “Es neesmu Staļina piekritējs. (..) Mērķis bija pavēstīt to patiesību, kādu es zinu, kuru atradu mākslas un dokumentālajos kadros, grāmatās galvenokārt mūsu bērniem,” raidījumam taisnojies aktīvists.

NATO stratēģiskās komunikācijas Izcilības centra direktors Jānis Sārts uzskata, ka ar šo filmu Gapoņenko cenšas izpatikt Krievijas varasiestādēm, lai pretendētu uz turpmāku atbalstu, un pie reizes uzrunāt potenciālos vēlētājus. “Es domāju, ir divas mērķauditorijas. Vieni ir vecāki cilvēki, kuriem Padomju Savienība ir jaunība. Un, protams, ir vesela grupa cilvēku, kuru salīdzinošais stāvoklis padomju laikos bija vidēji labāks, nekā tas ir tagad. (..) Un otrs, protams, ir jaunieši, kas nekad nav pieredzējuši [Padomju Savienību]. (..) Ja ģimenē nav iedots konteksts šīm lietām, nav stāsti, tad var stāstīt dažādas lietas, skaistas bildes, kā cilvēki priecājušies. Un tad nav konteksta sajūtas un korelācija ar to realitāti,” Gapoņenko filmas iespējamos mērķus un ietekmi komentēja Sārts.

Arī pēc Latvijas Universitātes komunikāciju zinātņu profesora Ojāra Skudras domām, filma uzskatāma par LKS kampaņas sastāvdaļu, bet stāsts par saldo dzīvi Padomju Savienībā varētu būt partijas rezerves tēma pēc tam, kad būs beigusies cīņa pret valodas reformu skolās.

Kā ziņots, gan Gapoņenko, gan Ždanokas vārds vairākus gadus minēts DP publiskajos pārskatos. DP skaidro, ka Krievijas tautiešu politika, kas oficiāli tiek veidota kā diasporas atbalsta politika, ir viens no instrumentiem Krievijas pilsoņu kopienu atbalstam ārvalstīs. DP vērtējumā, tās darbības mehānisms liecina par mērķtiecīgu šīs politikas izmantošanu ietekmes vairošanai Krievijas kaimiņvalstīs, kā piesegu izmantojot humanitāra rakstura pasākumus, kas ilgtermiņā veicina Krievijas spējas iejaukties kaimiņvalstu iekšpolitikā.

LETA jau ziņoja, ka Ždanoka šā gada sākumā paziņoja par EP deputāta mandāta nolikšanu, lai iesaistītos LKS Saeimas vēlēšanu kampaņā. Viņas vietu EP tagad ieņem LKS līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.

Pašai Ždanokai gan kandidēšana parlamenta vēlēšanās pagaidām ir liegta, jo likums paredz, ka Saeimas vēlēšanām par kandidātiem nevar pieteikt un parlamentā nevar ievēlēt personas, kuras pēc 1991.gada 13.janvāra darbojušās Komunistiskajā partijā, Latvijas PSR Darbaļaužu internacionālajā frontē, Darba kolektīvu apvienotajā padomē, Kara un darba veterānu organizācijā, Vislatvijas sabiedrības glābšanas komitejā vai tās reģionālajās komitejās. Ždanoka gan minēto likuma normu ir apstrīdējusi Satversmes tiesā, kura pēc viņas pieteikuma ir ierosinājusi lietu.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. totāls svešo atkritums…bargi sodāms, bet šitā DP gan tālāk par arestu un tad atbrīvošanu netiks…

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Vai ta Lieldienās vajag rakstīt par šito atkritumu?

 4. Un kā Staļina valdīšanas laikā klājās Krievijā? KAD REIZ BEIGSIES ŠI ŽDANOKAS, MAMIKINA, GAPOŅENKO KRIEVIJAS VISVARA! KAD BEIGSIES KŪDĪŠANA STARP TAUTĀM!
  Krievijas un citu tautu pilsoņi Latvijā dzīvo normaļos apstākļos, un nav ko kūdīt

 5. Fašists – augsti godājamais krieviski runājošais Latvijas žīdiņš izveido filmu ,kur slavě nacistu Staļinu.

 6. Gan jau ir tādi, kuri tic šādām muļķībām.
  Kaut gan pat nedaudz domājošam kremļa informācijas telpas apdzīvotājam vajadzētu rasties šaubām par šā gara darba patiesumu kaut vai apgalvojuma par Staļinu – leģionāru glābēju dēļ.
  Vai šis kremļa propagandists gadījumā nav pārāk aizrāvies. Pārmērīgi meli ātri vien sasniedz robežu, kad pat prātā ne pārāk izcili indivīdi saprot, ka ir par daudz melots.
  Trakākais ir tas, ka nav izslēgts, ka krievu skolās šo filmu rādīs ar attiecīgiem kremliskiem komentāriem, protams.
  Jautājums: cik ilgi tiks ļauts šim indivīdam darboties.
  Izskatās, ka prokremliskie spēki Latvijā iet uz visu banku.

 7. Mazāka liksta – viena labi apmaksāta tipa rosīšanās (jo mums nav ne jausmas, vai “pareizaid viedoklis” arī nav labi apmaksāts!), cits un daudz nozimīgāks jautājums – cik Latvijā ir cilvēku, kas tic un ir pārliecināti par šādās filmās redzamo! Ja tādu ir daudz, līdzšinējie 28 gadi ir palaisti vējā! Izglītības un izglītošanas jomā… Neapšaubāmi sabiedrībā būs un vajag dažādu politviedokļu piekritējus, bet, ja cilvēku skaits, ko var apmuļķot ar vienkāršu filmu ir liels, problēma nav vienā nieka atalgotā vīrā, bet “pašu mājās”…

 8. Absurds!!!!Kapēc par šo ir jāinformē….kuru tas intetesē,ko kāds nenormālais dara…..Tad jau jāinformē par visu slimnieku darbībām,ja kāds ko dara.Man darba vietā arī bija ķertas krievenes,kas sludināja,ka Putins ir ļooti labs vadītājs u.t.t.tādā garā.Varu iedot adresi,aizbrauciet,ne to vien uzzināsiet….

 9. Kā var nesaprast – tā dotā Kremļa nauda ir jāatrādā – kā savulaik likdeguņi atstrādāja doto vācu naudu 1917. gadā Krievijā un taisīja ”revolūciju”…Protams toreizējā valsts vara ”neredzēja” un par cik?
  Tikai jautājums VID – nodokļus no tā naudas iekasēja? ”Neredzīga.”
  Jautājums valsts drošibniekiem – nu nekādi nevar saredzēt naudas ienākšanu Latvijā ? Protams šoreizējā valsts vara arī ”neredz” un par cik?

 10. “apsūdzēts nacionālā naida kurināšanā, izveidojis padomju diktatoru Josifu Staļinu slavinošu filmu” – vai ar valsts likumiem viss ir kārtībā ?

 11. Kādi idioti tik nav pasaulē!

 12. krievs tas nav normalna Atbildēt

  Kapec tadus garigi slimus cilvekus ka gaponenko zdanoku maliginu neizole no sabiedribas.Rada propogandu jaunatnes vide.Gintermuiza tacu nav slegta tur katram savs numurs un lai sarunajas ar stalinu cik grib.Nu tas ir par daudz.

  • Acīmredzot, silei viņi netraucē tik ļoti, kā Ansis Bērziņš.

  • А ты сам здоровый? Что то не похоже. Вас, больных русофобией, здесь полным полно! И никто вас в дурку не запирает. А жаль. Atbildēt

   !

  • Lūk īsta staļinista komentārs. Citādi domājošu ,izolēt ,slodzīt ārstniecības iestādē un pasludināt par psihiski slimu ,vēl tik baltos lāčus pieminēt. Staļina laikos baidīja ar čeku ,tagad baidīs ar DP ,saturs cits bet forma tāda pati kā pie Staļina.

 13. eža cimdi un kažociņš Atbildēt

  Staļina laikā šo pasludinātu par tautas ienaidnieku, kāds pilnīgi noteikti viņš arī ir. Latviešu tautas ienaidnieks. Tikai tagad nav Staļina laiki un viņam par to nekas nedraud …

 14. Vairākās valstīs par Hitlera slavināšanu seko kriminālatbildība. Vai par boļševisma (= krievu nacisma) slavināšanu no šīs sērgas cietušās valstīs arī nebūtu jābūt kriminālatbildībai ?

 15. šis nožēlojamais cilvēks gan nedarīs lai sańemtu atzinību? Slavēdams Stałinu vińš gatavs pielūgt pašu nelabo. Neviens godīgs cilvēks pasaulē nedotu atzinību tādam monstram.

 16. Kapec .kapec vins var darit ko velas.
  Kapec vienkarsam cilvekas tas jauzina no soc.medijiem .cik talu tas ies.? Vai gaidis kad zanokas partija uzvares velesanas un naks pie varas vai prasis lv pievienot rus ?????

Draugiem Facebook Twitter Google+