Pasaulē
Eiropa

No amata atkāpjas Francijas aizsardzības ministre 1

Foto: EPA

Francijas aizsardzības ministre Silvija Gulāra otrdien paziņojusi par atkāpšanos no amata fiktīvo darbavietu skandāla dēļ, kas skāris viņas pārstāvēto partiju centrisko Demokrātisko kustību (“MoDem”).

Gulāra, kas agrāk ieņēma deputātes vietu Eiropas Parlamentā (EP), sacīja, ka nevar palikt valdībā, kamēr pastāv iespēja, ka pret viņu var tikt sākta izmeklēšana par parlamenta līdzekļu ļaunprātīgu izmantošanu.

Ministre atkāpusies laikā, ka prezidents Emanuels Makrons veic nelielus pārkārtojumus valdībā pēc viņa dibinātās partijas “Republique En Marche” (“Uz priekšu, Republika!” – REM) un “MoDem” pārliecinošās uzvaras svētdien notikušajās parlamenta vēlēšanās.

Gulāra aizsardzības ministra amatu ieguva maijā pēc Francijas prezidenta vēlēšanām, kurās uzvarēja Makrons.

“Prezidents ir apņēmies atjaunot ticību valsts iestādēm, reformēt Franciju un restartēt Eiropu,” norādīja Gulāra, uzsverot, ka šī reformām jābūt prioritātei un jāstāv pāri personiskiem apsvērumiem.

“Tādēļ es esmu lūgusi prezidentu (..) ļaut mana aiziet no valdības,” paziņoja Gulāra.
Parīzes prokuratūra šomēnes sāka sākotnējo izmeklēšanu par laikraksta “Canard Enchaine” rakstu, kurā tika apgalvots, ka “MoDem” izmantojusi EP līdzekļus, lai maksātu darbiniekiem Francijā.

LA.lv