×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. jūlijs, 2015
Drukāt

Nosvīdis cilvēks var likt jums pasmaidīt

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Laimīgs nosvīdis cilvēks ir spējīgs ar saviem sviedriem pārsūtīt citai personai savas “laimes sajūtas”, liecina Utrehtas universitātes pētījums, kuru apraksta ASV portāls “MIMI”.

Tā saucamie “ķīmiskie signāli” ir izdalījumi, kas var izsaukt fizioloģisku vai uzvedības reakciju no citu cilvēku puses, un par kuriem iepriekš bija pierādīts, ka šie signāli izraisa negatīvas emocijas. Nīderlandiešu pētnieki vēlējās uzzināt, vai tie spēj radīt pozitīvu noskaņojumu.

Pētījumā bija iesaistīti 12 vīrieši, kas skatījās filmas, kuras viņos izprovocēja baiļu vai laimes sajūtas. Tikmēr kontroles grupa skatījās neitrālus video. Pēc tam no viņiem tika noņemti padušu sviedru paraugi, kurus bija lūgts pasmaržot 36 sievietēm.

Tajā pat laikā pētnieki fiksēja sieviešu sejas pantus pēc katra parauga pasmaržošanas, un atklāja, ka sievietes smaidīja vairāk, kad viņas apostīja laimīga vīrieša sviedrus nekā apostot sviedru paraugus no vīriešiem, kas skatījās neitrālus video.

“Mēs novērojām, ka savāktā ķermeņa smarža no “ķīmisko signālu” sūtītājiem, kuri bija laimīgi, veicināja sejas izteiksmes un uztveres veidu, kas liecina par laimi signālu saņēmējos,” raksta pētījuma autori.

Tikmēr portāls uzsver, ka par šo jautājumu ir nepieciešams vairāk pētījumu, lai par aprakstīto efektu nonāktu pie drošiem secinājumiem, kā arī iesaka: ja jūsu partneris vai draugs ir svīstošs un laimīgs- ļaujieties smaržai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+