Praktiski
Receptes

Notiks skolēnu erudīcijas konkurss “Mana kūka manai Latvijai”0

Publicitātes foto

Piektdien, 13. novembrī plkst. 14.00 Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienībā “Laumiņa” tradicionāli notiks pilsētas skolēnu erudīcijas konkurss 5. klašu komandām par Latviju un radošā darbnīca “Mana kūka manai Latvijai”.

Erudīcijas konkursa dalībnieki atbildēs uz āķīgiem jautājumiem par Latviju, bet radošajā darbnīcā izgatavos un degustēs svētku kūkas par godu Latvijas dzimšanas dienai, piedalīsies galdu servēšanā svētkiem.

Dalībnieki – vienpadsmit 5.klašu skolēnu komandas no 2., 5., 6., 7., 8., 10., 15.vidusskolām, Liepājas internātpamatskolas, 3.pamatskolas un Centra sākumskolas – sākumā 1-2 minūtēs prezentēs savu komandu. Pēc tam notiks erudīcijas konkurss par Latvijas dabu, Latvijas pilsētām, nozīmīgām vietām, nosaukumiem, ievērojamiem cilvēkiem. Žūrijā būs LBJC erudītu kluba pieredzes bagātie jaunieši. Notiks arī darbnīca skolotājiem un foto mirklis fotostudijā.

Pasākuma otrajā daļā – radošajā darbnīcā „Mana kūka manai Latvijai” erudīti darbosies praktiski, dekorēs svētku kūkas un klās skaistus svētku galdus. Šogad pašdarinātās kūkas un galdu klājumu vērtēs Liepājas Valsts tehnikuma (LVT) konditorejas kursa audzēkņi. Žūrija kūkas vērtēs vizuāli, kā arī degustēs un vērtēs pildījuma salikumu, galdu klājumu un rotājumus.

Jaunie konditori no PIKC “LVT” rādīs paraugdemonstrējumu, kā pareizi klāt svētku galdu un kādus rotājumus izmantot, noformējot galdu valsts dzimšanas dienā, lai šī diena izvērstos īpaša.

Saistītie raksti

Skolēni no Bērnu un jaunatnes centra šogad sagatavojuši vairākas dāvanas Latvijas dzimšanas dienā – arī vides rotājumu laukumā pie Liepājas Universitātes un svētku koncertu. Pilsētas centrā liepājnieki un pilsētas viesi var aplūkot vizuālās mākslas veidojumus – baltas sveces, no kurām katrai ir atšķirīgs tautisks raksts sarkanā krāsā. Rakstus veidojuši Ingas Auziņas vizuālās mākslas pulciņa “Varavīksne” dalībnieki, bērni no Daigas Stūres vadītā pulciņa “Brāļi, māsas, krāsas”, Aijas Turneles pulciņa “Knifs”, Agneses Akefeldes grafikas un Daces Virsnieces keramikas pulciņa dalībnieki, kā arī Daces Rozenbergas audzēkņi. Balto sveču sagataves no finiera veidoja BJC darbinieki, bērni izstrādāja skices, kā izrotāt šīs sagataves.

Svētku koncertā, kas notiks 17. novembrī pulksten 18.00 Olimpiskā centra Rožu zālē, piedalīsies BJC dejotāji un dziedātāji. Koncerts ir bez maksas un to aicināts apmeklēt ikviens interesents.

 

LA.lv