×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
28. septembris, 2017
Drukāt

Kā tiek uzturētas vismazākās Latvijas vidusskolas? (7)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Santa Ločmele, Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja: “Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola (528 skolēni, no tiem 89 vidusskolēni) un Jumpravas vidusskola (165 skolēni, no tiem seši vidusskolēni) vidusskolas statusu saglabās vēl tikai šo mācību gadu. Divus pēdējos mācību gadus nevarējām nokomplektēt 10. klasi ar 18 skolēniem katrā, kā to nosaka MK noteikumi, tādēļ šogad skolā ir tikai 12. klase ar sešiem skolēniem. Viņiem nodrošināta iespēja pabeigt uzsākto vidējās izglītības programmu, un pēc tam skola turpinās attīstību kā pamatskola.”

 

Dagnis Straubergs, Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs: “Tas, ka šobrīd Liepupes vidusskolas 12. klasē mācās tikai septiņi audzēkņi un nav ne 10. klases, ne 11. klases, nenozīmē, ka skola būtu slikta. Tieši pretēji – skolēniem ir panākumi matemātikā un fizikā, viņi aizrāvušies ar robotu konstruēšanu un programmēšanu, gūst lieliskus rezultātus dambretes spēlē, darbojas ekoskolā. Jā, kādu laiku Liepupes pagastā dzimstība samazinājās, bet nu atkal gadā pasaulē nāk ap piecpadsmit mazuļiem. Šobrīd 9. klasē mācās 18 skolēni, tātad paveras iespēja atkal nokomplektēt 10. klasi. Novadā atgriežas jauni cilvēki. Politiķiem, kas aizrāvušies ar lauku vidusskolu skaita samazināšanu, vajadzētu piebremzēt. Uz problēmām jāskatās dziļāk.”

 

Ēriks Lukmans, Tukuma novada domes priekšsēdētājs: “Ar septiņiem skolēniem 12. klasē Irlavas skola ir viena no mazākajām Latvijas vidusskolām pēc 10. – 12. klašu skolēnu skaita, taču šobrīd mūsu novadā ir arī divas citas vidusskolas – Zemgales un Tumes. Novada izglītības stratēģijā īpaša vieta ir Zemgales vidusskolai, kurā tiek īstenota valsts aizsardzības programma.”

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Kā tad tiek uzturētas mazās lauku vidusskolas? Ļoti gribēju atbildi, bet tā arī neizlasīju!

  2. pēc visa notiekošā laukos iznīcībai pakļautas arī skolas. IZM Šadurskis var priekā berzēt rokas un sajūsmas eiforijā likvidēt mazās vidusskolas nedomājot par valsts nākotni. Viss izklausās skaisti – 18 skolēni klasē vidusskolās, bet viņš no realitātes ir TĀLU, JO NEDZIRDU ŠADURSKI ATBALSTAM NA DEMOGRĀFIJAS PASĀKUMUS…VARBŪT PAŠAM MINISTRAM BŪTU SAVI IETEIKUMI VAI PLĀNI ŠAJĀ JAUTĀJUMĀ??? Pagaidām klusums…., lai gan mazuļi dzimst jau vairāk nekā gadus atpakaļ.

  3. Valdošie kungi dara visu iespējamo, lai radītu tādu veidojumu kā RĪGA – ŪDENSGALVA, KURAS CENTRĀ BŪS SAEIMA UN VALDĪBA AR SAVU REZIDENCI!!! VISU ēdamo ievedīs no pārējām Eiropas valstīm, jo Godmanis savā runā par to runāja jau 90-to gadu sākumā! ” ATTĪSTĪBA” Latvijā notiek PĒC KREMĻA plāna – lauki kā postaža ar nātrēm pie logiem un CILVĒKI PA PILSĒTĀM! Lauki LATGALĒ cieta no drausmīgiem plūdiem un šaubos, vai cietušiem tiks palīdzēts tādā līmenī, lai viņi atgūtos no traģēdijas bez zaudējumiem??? ŠĪ būs kārtējā reize redzēt savām acīm palīdzības REĀLO ATBALSTU!? Domāju, ka kārtējo reizi laucinieki tiks iedzīti drausmīgos parādos un bankrotā – iznīcībā! LATVIJĀ TIEK REALIZĒTA TOTĀLA IZNĪCĪBAS MĒRĶTIECĪGA PROGRAMMA: rūpniecība, lauksaimniecība 90-tos gados bija pirmie plāna upuri. Tagad cūkkopība sitas ar ĀCM epidēmiju, toties dāņu cūkkopjiem šī liksta dīvainā kārtā gājusi secen…. Lopkopība vēl turas pēc daļējas iznīcības. PAGAIDĀM NEREDZU GALU IZNĪCĪBAS NĀVĒJOŠĀS IZKAPTS DARBĪBAI, jo mūsu lauku ļaudis ir nabagi un nav redzams, kad viņi būs spējīgi kļūt pārtikušāki un arī drošāki par savu nākotni… Lauksaimniecības ministrija strādā GLIEMEŽA tempā. Toties Latvijas zeme gan tiek pārdota sveštautiešiem SPRINTERA skrējiena tempā!???

  4. Pašu tautas kalpi iznīcina Latviju-neviens cits Paliks visvarenā RĪGA ar SAEIMU

  5. klintones sapnis iztīrīt LV no iedzīvotājiem piepildās.

  6. Vai Latvijas tautsaimniecību plāno Kremlī ???

Draugiem Facebook Twitter Google+