×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
15. septembris, 2016
Drukāt

Paaugstina piena iepirkuma cenas (8)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Sekojot industriālo piena produktu cenu kāpumam pasaules tirgos, piena pārstrādes uzņēmums “Food Union” paziņo par svaigpiena iepirkuma cenu pieaugumu par 30% mēneša laikā. Iepirkuma cenu pieaugums attieksies uz piena piegādātājiem sākot jau no 15.septembra.

“Pašlaik pasaules tirgos novērojamas tādas piena produktu aprites piedāvājuma un pieprasījuma attiecību tendences, kas veicina industriālo piena produktu – sviesta un piena pulvera – cenu kāpumu. Tās zināmā mērā un ar laika nobīdi atspoguļojas svaigpiena cenās pasaules un Eiropas reģionos, tostarp Latvijā. Pašlaik ir grūti prognozēt vai cenu kāpums pasaulē saglabāsies arī turpmākos mēnešus, taču mēs cieši sekosim līdzi un attiecīgi koriģēsim svaigpiena iepirkuma cenas saviem piena piegādātājiem. Viens ir skaidrs – pēc ilgākās piena krīzes pasaules vēsturē, šī cenu tendence pasaulē ir pirmais nopietnais simptoms piena nozares atveseļošanās,” skaidro uzņēmuma pārstāvis Normunds Staņēvičs.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs norāda, ka šī ir pozitīva ziņa Latvijas ražotājiem, kas piena iepirkuma zemo cenu dēļ jau vairāk nekā divus gadus ir ļoti grūtā situācijā.

“Svaigpiena cena ir cieši saistīta ar piena produktu cenām veikalos. Attiecīgi šis pieaugums secīgi un ar zināmu laika nobīdi atspoguļosies arī piena produktu cenās veikalu plauktos, līdzīgi, kā tas bija līdz šim, kad zemā svaigpiena iepirkuma cena atsaucās uz būtiski zemākām piena produktu cenām plauktos. Taču produktu cenu pieaugums nebūs straujš un tieši proporcionāls, kā arī sadarbībā ar mazumtirdzniecības tīkliem mēs turpināsim nodrošināt pievilcīgas atlaides iecienītākajiem piena produktiem, lai pircēji turpinātu dot priekšroku Latvijā ražotiem svaigiem piena produktiem,” papildina Normunds Staņēvičs.

“Food Union” ir viens no lielākajiem piena iepircējiem Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Tie 30% cenas pielikšana ražotājam klaji meli Kā var tādas muļķības rakstīt. Man no 16 cent litrā pielika uz 19 cent ,tas ir18% nevis 30% . Kad pārgāja no latiem uz eiro par litru maksāja 30 centi Lūk tāda ir patiesība.

  2. Atliek vēl tikai pārkāpt suņa astei Atbildēt

    Lai pircēji turpinātu dot priekšroku Latvijā ražotiem piena produktiem,atliek vēl tikai samazināt 21% PVN likmi piena produktiem līdz Polijas 5%!

  3. A,preilu juziks ko darīs,arī pacels???

  4. ISS apmans ,parstradataji satraukusies kas bus ,ja liela dala izvelesies piena samazinasanas apjomu kompensacijas,tapec tagad pakarina burkanu prieksa lai ta nenotiktu .

  5. Nu tad jau veikalos būs krietns cenas kāpums, jo iemesls taču ir. Biju Valkas Maximā,Mego, Top’ā, mati ceļas stāvus cenas lasot. Labi, ka blakus Valgā igauņi ar savu lēto preci. Vai Latvijā var nopirkt pienu par 36 centiem un kefīru par 41 centu? Tā, lūk dzīvo igauņi!

  6. gribētu zināt, kuram ir pieaugušas iepirkuma cenas par 30%. nevajag melot.

    • Vēl jau nav. 30procentus liks klāt par iepirkto pienu. Veikalos jau tik liels kāpums nebūs, cerams. Skaidrs, ka zemniekiem būs labāk. Tomēr baža tā, ka šis pielikums neglābs no poļu invāzijas, kas tagad sola zelta kalnus.

Draugiem Facebook Twitter Google+