×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
24. maijs, 2016
Drukāt

Pagaidām četri kandidāti uz Igaunijas prezidenta amatu

Igaunijas ārlietu ministre Marina Kaljuranda. Foto - Ieva Lūka/LETAIgaunijas ārlietu ministre Marina Kaljuranda. Foto - Ieva Lūka/LETA

Bijušais Igaunijas tieslietu kanclers Allars Jekss vakar paziņoja par nodomu kandidēt uz valsts prezidenta amatu. “Es vēlos, lai Igaunijas politikā ir vairāk dedzības, cieņas un atbildības,” Jekss teica preses konferencē.

“Allars Jekss ar savu patstāvīgo un neatkarīgo domāšanu un rīcību ir parādījis, ka viņam ir mugurkauls. Igaunijas prezidentam ir jāaizsargā konstitūcija, jāvieno cilvēki un jābūt godīgam. Jekss ir to darījis kā tiesnesis, kā tieslietu kanclers un vēlāk kā advokāts,” teikts sabiedrības pārstāvju aicinājumā atbalstīt advokātu Jeksu kā prezidenta amata kandidātu. Ārlietu ministre Marina Kaljuranda ir apliecinājusi gatavību kandidēt uz valsts prezidenta amatu, ja viņu kāds izvirzīs. Līdzīgu gatavību paudis arī politiķis un žurnālists Indreks Tarands un rakstnieks un politiķis Jāks Jērīts, kurš ir bijis Igaunijas aizsardzības ministrs. Patlaban Kaljuranda sabiedriskās domas aptaujās ir populārākā iespējamā Igaunijas prezidenta amata kandidāte. Pašreizējā Igaunijas prezidenta Tomasa Ilvesa otrais piecu gadu amata termiņš beidzas 2016. gada oktobrī. Gaidāms, ka prezidenta vēlēšanas Igaunijas parlamentā notiks 29. augustā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+